Nuteisti varžytinių dalyvius reketavę biržiečiai

Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltais dėl turto prievartavimo tris Biržų gyventojus – 47-erių K. K., 50-metį V. J. ir 35-erių V. Ž. Vyrams skirtos laisvės atėmimo bausmės, jas atidedant: K. K. – laisvės atėmimas 2 metams 3 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams 6 mėnesiams, V. J. – laisvės atėmimas 1 metams 6 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams, V. Ž. – laisvės atėmimas 1 metams 2 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 1 metams 6 mėnesiams.

Teismas nustatė, kad 2010–2012 metais K. K., V. J. ir V. Ž. prievartavo turtą iš nekilnojamojo turto varžytinių dalyvių.

K. K., V. J. ir V. Ž., atvykę į varžytines rengdavusių antstolių kontoras, užsiregistruodavo kaip dalyviai, nors iš tikrųjų jokio turto įsigyti neketino, ir reikalaudavo, kad tikrieji varžytinių dalyviai sumokėtų jiems įvairias pinigų sumas.

Jei varžytinių dalyviai paklusdavo kaltinamųjų reikalavimams, kaina dirbtinai nebūdavo keliama ir pirkėjas galėdavo įsigyti norimą turtą. Nesutikusiems susimokėti dalyviams kaltinamieji užkirsdavo kelią nusipirkti suplanuotą objektą, dirbtinai pakeldami varžytinėse parduodamo turto kainą.

Skirdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas atsižvelgė į tai, kad jų atsakomybę lengvinančių aplinkybių nėra, sunkinanti aplinkybė – nusikaltimus padarė veikdami kaip bendrininkai.

K. K. padarė šešis apysunkius nusikaltimus. Anksčiau buvo teistas už nusikaltimus nuosavybei, teistumas išnykęs.

V. J. padarė du apysunkius nusikaltimus. Anksčiau teistas keturis kartus. Šiuo metu turi neišnykusį teistumą už vėliau padarytus nusikaltimus.

V. Ž. padarė du apysunkius nusikaltimus. Anksčiau neteistas, tačiau baustas administracine tvarka.

Teismas taip pat įvertino ir tai, kad nukentėjusieji neturi jokių turtinių ar neturtinių pretenzijų kaltinamiesiems.

Atsižvelgęs į visas bylos aplinkybes, į inkriminuotų veikų skaičių ir pobūdį, kaltinamųjų vaidmenis jas darant, teismas nusprendė, kad K. K., V. J. ir V. Ž. galima taikyti bausmės vykdymo atidėjimą, tikintis, kad bausmės tikslai galės būti pasiekti neskiriant realių laisvės atėmimo bausmių.

Kaltinamieji taip pat įpareigoti bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą sutikimo, neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms.

Be to, visi trys kaltinamieji turės sumokėti įmokas nukentėjusiųjų asmenų fondą – K. K. – 6 tūkst. eurų, V. J. ir V. Ž. po 2 tūkst. eurų.

Iš K. K. konfiskuoti 898 eurai, įgyti nusikalstamu būdu.

Teismas išteisino V. J. dėl vieno turto prievartavimo epizodo, V. Ž. – dėl dviejų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konstitucinis Teismas nenagrinės E. Laužiko prašymo išaiškinti teisėjų atleidimo tvarką

confident-noyce

Teroro aktą pasikėsinusiam surengti jaunuoliui skirta kiek daugiau nei dvejų metų bausmė

confident-noyce

Dėl draudimo N. Venckienei kandidatuoti į Seimą LVAT prašo Strasbūro teismo išvados

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau