10.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 3 birželio, 2023

Nutarimų projektus dėl valstybės pripažinimo religinėms bendrijoms rengs Seimo Žmogaus teisių komitetas

AutoriusJadvyga Bieliavska (ELTA)Fotobns
T. V. Raskevičius.

Seimo Žmogaus teisių komitetui siūloma nustatyti pareigą rengti nutarimų projektus dėl valstybės pripažinimo suteikimo religinėms bendrijoms, atsisakymo suteikti valstybės pripažinimą ar  jo atšaukimo.

Tai numatančias Seimo Statuto pataisas įregistravo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Jeigu Seimas pritartų, Žmogaus teisių komitetas, atsižvelgus į Teisingumo ministerijos išvadą ir įvertinus dėl jos pateiktas religinės bendrijos pastabas, rengtų Seimo nutarimų dėl valstybės pripažinimo suteikimo religinėms bendrijoms, atsisakymo religinei bendrijai suteikti valstybės pripažinimą ar religinei bendrijai suteikto valstybės pripažinimo atšaukimo projektus, ir juos svarstytų.

Statuto pataisomis siekiama įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo nuostatas, įpareigojančias patobulinti teisinį reguliavimą dėl valstybės pripažinimo suteikimo religinėms bendrijoms, detaliau nustatant atitinkamų teisės aktų rengimo ir priėmimo tvarką.

„Projekto uždavinys – gavus Teisingumo ministerijos išvadą dėl Seime gauto religinės bendruomenės kreipimosi dėl valstybės pripažinimo suteikimo, nustatyti aiškias procedūras, sprendžiant religinės bendruomenės pripažinimo klausimą“,- sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Taip pat siekiama suderinti Seimo statuto nuostatas su šių metų kovo 23 d. Seime priimtu Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo pakeitimu.

Šiuo metu nėra nustatytas Seimo nutarimą dėl valstybės pripažinimo suteikimo rengiantis subjektas, nėra nustatyta procedūra, reglamentuojanti veiksmus, gavus Seime valstybės pripažinimo siekiančios religinės bendrijos prašymą dėl valstybės pripažinimo suteikimo.

Siūloma, kad Statuto pataisos įsigaliotų šių metų gegužės 1 d.

Seimo priimtas Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo pakeitimas įsigalios irgi šių metų gegužės 1 d. Šiuo įstatymu yra nustatoma, kad valstybės pripažinimo klausimą Seimas išsprendžia priimdamas nutarimą per 3 mėnesius nuo Teisingumo ministerijos išvados gavimo dienos, neįskaitant laiko tarp Seimo sesijų.

Religinė bendrija, susipažinusi su Teisingumo ministerijos išvada, turi teisę raštu pateikti pastabas dėl šios išvados Seimui ir pristatyti ją Seimo nutarimo projekto svarstymo Seime metu. Jeigu Seimas nepritaria pateiktam nutarimo projektui, valstybės pripažinimo klausimas Seime sprendžiamas pakartotinai tol, kol priimamas atitinkamas Seimo nutarimas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Valstiečiai“ įpareigojo frakcijos narius balsuoti už pirmalaikius rinkimus

confident-noyce

Seime bus paminėtas Sąjūdžio 35-metis

confident-noyce

V. Blinkevičiūtė apie susidariusią politinę krizę: valdantiesiems reikėtų įsiklausyti į tai, ką sako prezidentas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau