19.8 C
Panevėžys
Pirmadienis, 17 birželio, 2024

Nustatė: aplinkosaugininkai, pastatę automobilį kone upėje, pažeidimo nepadarė

Po naujienų portalo JP publikacijos apie galimai Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnų apleistiną elgesį, kai JP skaitytojas užfiksavo galimą pažeidimą, kai aplinkosaugininkų tarnybinis automobilis buvo pastatytas kone Nevėžio upėje, sujudo departamento vadovybė ir, žadėjusi tyrimo rezultatus pateikti trečiadienį, tai padarė pirmadienio popietę.

Kaip jau rašėme, Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gegužės 17 d. gavo pranešimą, kad Nevėžio upės tvenkinyje asmuo žvejoja draudžiamu būdu – stato žvejybinį tinklą.

Aplinkos apsaugos tarnybinį automobilį pastebėjęs pilietis šį nufotografavo bei nufilmavo ir atsiuntė į naujienų portalo JP redakciją, piktindamasis, kad paprasti piliečiai už taip arti vandens paliktą automobilį turėtų sumokėti nemenką baudą tiems patiems aplinkos apsaugos inspektoriams.

Atsakomajame Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento laiške rašoma, kad nuvykus į vietą buvo veikiama operatyviai, todėl tarnybinis automobilis liko stovėti ant kranto.

Patikrinus tvenkinyje ir aukščiau jo Nevėžio upėje plaukiojusius valtimis žvejus paaiškėjo, kad asmenys žvejybą vykdo laikydamiesi Mėgėjų žvejybos taisyklių reikalavimų – pranešimas dėl galimai daromo pažeidimo nepasitvirtino.

Praėjusią savaitę JP kalbintas Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Valdemaras Jakštas teigė nematąs problemos, kad automobilis pastovės valandą kitą vandenyje. Gavus oficialų atsakymą, departamento direktorius savo nuomonės neišsižada.

„Saugomų teritorijų įstatyme nustatyta, jog pareigūnams leidžiama statyti motorinę transporto priemonę arčiau nei 25 metrai nuo vandens, kai šie vykdo valstybės sienos apsaugą, aplinkos, miškų, saugomų teritorijų apsaugą ir valstybinę kontrolę, aplinkos monitoringo ir tyrimo darbus, specialiųjų tarnybų užduotis, leistinus žemės ar miškų ūkio, melioracijos, vidaus vandens kelių priežiūros ir statinių statybos darbus, teisės aktuose nustatytose vietose – verslinę žūklę, taip pat atvejus, kai reikia į vandenį nuleisti plaukiojimo priemones arba užvažiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ant vandens telkinių ledo, jeigu teisės aktai vandens telkinyje leidžia tokią veiklą“, – rašoma aplinkosaugininkų atsakyme.

Praėjusią savaitę JP kalbintas Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Valdemaras Jakštas teigė nematąs problemos, kad automobilis pastovės valandą kitą vandenyje. Gavus oficialų atsakymą, departamento direktorius savo nuomonės neišsižada.

„Logiškai mąstant, juk atvažiavus įstumti valtį, patraukus automobilį ir už valandos vėl privažiavus pasiimti valties, pakrantė ir aplinka kentės labiau“, – šiandien teigė V. Jakštas.

Kaip sako direktorius, toks incidentas, kai piliečiai kreipiasi dėl neteisėtų pareigūnų veiksmų – pirmasis.

„Pareigūnai be priežasties stengiasi nepalikti automobilio tokioje vietoje. Esame uniformuoti ir matomi, tad turime būti tvarkingesni nei paprasti piliečiai, tačiau, kai turime reaguoti skubiai, tą ir darome“, – JP sakė V. Jakštas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pristatė naująjį 5 durų „Mini Cooper“ – salono apšvietimą parinks pagal jūsų įkeltą nuotrauką

confident-noyce

Tarp verslo ir asmeninio gyvenimo: kuo išsiskiria nauji mažieji komerciniai automobiliai?

confident-noyce

Keturios vairuotojų klaidos daugiabučių kiemuose: dėl vienos gali net prarasti teisę vairuoti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau