-0.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 4 gruodžio, 2021

Nusilenkta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ypatingą dovaną sukūrusiems mezgėjams

Ko Lietuvai, stovinčiai ant valstybės atkūrimo 100-mečio slenksčio, šiandien reikia labiausiai? Vienybės, darnos, bendrystės – tame mūsų mažos šalies didybė ir jėga, o tai auginti ir gausinti galime kiekvienas, prisidėdami nors ir nedideliu, bet iš širdies gelmių atliekamu darbu.

Tokią mintį skelbia Panevėžio rajone Geležių miestelyje prieš metus gimusi pilietinė iniciatyva „Tautinio Nepriklausomybės šaliko mezgimas“.

Idėjos iniciatorė Tiltagalių kultūros centro Geležių padalinio meno vadovė Jovita Barolienė praėjusių metų pradžioje sumanė numegzti simbolinį trispalvį šaliką Vasario 16-osios minėjimui, tačiau jos pagalbininkų, paėmusių į rankas virbalus, atsirado tiek daug, kad nutarta neapsiriboti kelių mėnesių darbo rezultatu, o megzti toliau.

Mezginys ėjo iš rankų į rankas, iš miestelio į miestelį, iš bendruomenės į bendruomenę. Šio užsiėmimo ėmėsi įvairių profesijų, įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonės. Jų entuziazmas natūraliai pagimdė mintį bendrystės ir darnos atmosferoje su didele meile mezgamą trispalvį šaliką – kaip tautos vienybės ir sutelktumo simbolį – skirti Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui.

Panevėžio rajono savivaldybės didžiojoje salėje įvyko baigiamasis šios spontaniškai kilusios ir daugybę ne tik Panevėžio, bet ir kaimyninių rajonų žmonių sujungusios pilietinės iniciatyvos baigiamasis renginys „Numegzta Lietuva“.

Jis surengtas siekiant padėkoti ir pagerbti mezgėjus, mezgimo vietų organizatorius – visus, savo rankų darbštumu ir širdies šiluma, kūrusius šią gražią dovaną prasmingą jubiliejų mininčiai Tėvynei.

„Mezgėme šaliką, o galvojome apie Lietuvą. Jautėme vienas kito artumą ir meilę. Turėjome labai daug gražių bendruomeniškumo akimirkų, kurių rezultatu šiandien galime pasidžiaugti“,– į pilnutėlę salę žmonių kreipėsi renginį vedusi J. Barolienė.

Ji apžvelgė metus besitęsusią šaliko mezgimo istoriją, šiltai prisiminė mezgimo pradininkes – apie 20 geležiečių moterų, numezgusių pirmuosius 100 metrų šaliko ir įkvėpusias entuziazmo jį perėmusiems kitiems mezgėjams.

Padėkos raštais apdovanoti 25 mezgimo vietų organizatoriai. Jiems įteiktos simbolinės atminimo dovanėlės – kumščio dydžio trispalviai mezginio kamuoliukai, perverti dviem mažais virbalais.

Pasak J. Barolienės, iniciatyvoje dalyvavo 25 įstaigos ir organizacijos, maždaug 450 žmonių. Tikslus šaliko ilgis bus išmatuotas vėliau, bet jau dabar žinoma, kad jis siekia maždaug 950 metrų, sveria 55 kilogramus.

Iniciatyvos dalyvius pasveikino ir žemai nusilenkdamas jiems padėkojo meras Povilas Žagunis. Pirmąją padėką meras įteikė vyriausiai Geležių mezgėjai Onutei Navadvorskienei.

„Kiekviena didelė šventė prasideda Didžiąja savaite. Šiandien šiuo gražiu padėkos renginiu Panevėžio rajone prasidėjo Didžioji savaitė pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Jūsų dėka ji ypatinga – labai nuoširdi, jautri, didi savo dvasia“,– sakė meras.

J. Barolienė visiems iniciatyvos dalyviams linkėjo ir toliau didžiuotis savo šalimi, kasdieniais darbais stiprinti jos laisvę, visuomet saugoti Lietuvą savo širdyse.

Renginyje šventinę nuotaiką kūrė Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“ (vadovas Remigijus Vilys) ir Ramygalos kultūros centro vokalinis ansamblis „Aušra“ (vadovė Karolina Raziūnienė).

Šventės kulminacija tapo atsistojus sugiedotas Lietuvos himnas, visiems apsigaubus bendrystės simboliu – trispalviu tautiniu šaliku.

Padėkos renginys baigėsi atlikėjo Deivido Norvilo koncertu.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Trispalvio šaliko sumanytoja J. Barolienė: „Plazdanti trispalvė jaudina iki širdies gelmių“

confident-noyce

Panevėžyje vainikuota Šimtmečio su gėle akcija

erikas

Panevėžio kraštas – Šimtmečio Lietuvai

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau