Nušalinto mero pasirodymas Tarybos posėdyje sukėlė šurmulį papildyta prokuroro komentaru

Nušalinto mero pasirodymas Tarybos posėdyje sukėlė šurmulį papildyta prokuroro komentaru

Raimonda MIKUČIONYTĖ, BNS / Gedimino BALČIŪNO, Tomo MARKELEVIČIAUS (15MIN.LT) nuotr.

R. Račkauskas.

Nors teisėsaugos įtarimų sulaukusiam Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui draudžiama lankytis savivaldybės pastate, jis taip pat įpareigotas nebendrauti su kai kuriais savivaldybės administracijos darbuotojais. Tačiau nušalintas nuo pareigų meras gali eiti Tarybos nario pareigas, todėl šiandien dalyvauja posėdyje.

Kadangi miesto Savivaldybė turi ne tik paradinį įėjimą, negalintis tris mėnesius eiti savo pareigų meras į Tarybos posėdžių salę įėjo per kitą – šalutinį įėjimą. Taip išvengdamas susidūrimo su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai Panevėžio skyriaus piketuotojais.

BIC

Vos tik R. M. Račkauskas įžengė į salę, jį apsupo televizijos kameros. Salėje kilo šurmulys, kuris nurimo tik kelis kartus rimties paprašius Tarybos posėdžio pirmininkui vicemerui Aleksui Varnai.

Nušalintam merui Tarybos posėdyje paskirta vieta priekyje. Joje anksčiau sėdėjo valdančiosios daugumos narė Birutė Valkiūnienė.

Tarybos posėdžių pertraukų metu R. Račkauskas iš salės nesitraukė – sėdėjo jam skirtoje vietoje.

Posėdyje dalyvaujantis R. Račkauskas, kaip ir dar 23 tarybos nariai, balsavo už A. Varnos skyrimą laikinuoju meru. Šiuo klausimu susilaikė vienintelis tarybos narys Gintaras Šileikis, į miesto valdžią išrinktas kaip savo vardo visuomeninio rinkimų komiteto atstovas, niekas nebalsavo prieš.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Robertas Diksa BNS sakė nemanantis, kad R. Račkauskas būtų pažeidęs jam skirtas kardomąsias priemones.

R. Diksa.

„Mes traktuojame, kad nepažeidė. Jam yra draudimas lankytis savivaldybės administracijos patalpose, nurodytas įmonės kodas, adresas – Laisvės aikštė 20. Tarybos posėdžių salė yra tuo pačiu adresu, bet tai visai kitos patalpos, jos turi visai kitą įmonės kodą. Jis nėra nušalintas nuo tarybos nario pareigų, ir manome, kad nepažeidė, nes jam nebuvo drausta lankytis tarybos posėdžiuose“, – BNS sakė prokuroras.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.