Nuotekose skęstantys Panevėžio rajono gyventojai: esame priversti teršti gamtą

Nuotekose skęstantys Panevėžio rajono gyventojai: esame priversti teršti gamtą

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt / LRT nuotr.

Panevėžio rajono gyventojai, neturintys kanalizacijos, nuotekas leidžia į aplinką. Žmonės sako, kol savivaldybė ieško būdų, kaip įvesti nuotekų tinklus, jie priversti teršti gamtą, nes neturi pinigų valymo įrenginiams. Aplinkos ministerija yra nurodžiusi Panevėžio rajono savivaldybei ieškoti sprendimo, bet vietinė valdžia teisinasi tam nerandanti lėšų.

Panevėžio rajono Perekšlių kaimo gyventoja Deimantė Morkūnienė sako, kad, nors yra įvestas centralizuotas vandens tiekimas, kaime nėra kanalizacijos tinklų. Savivaldybės atstovai ne kartą čia lankėsi ir patys matė kaip gyventojai tvarko nuotekas.

BIC

„Buvo atvažiavę, bet tai nieko, sakau, tai kur man pilt? Sako, kur pili, pilk toliau“, – sakė moteris.

Vedant vandentiekį prieš dešimt metų, esą gyventojams žadėta, kad bus ir nuotekų tinklai. Tad teršiama gamta.

D. Morkūnienė.

„Kas neturi, kur dėti, ten ir pila, kaip pasakius, taip ir teršia gamtą, o kur daugiau pils iš tikrųjų?“, – aiškino Perekšlių kaimo gyventojams Edmundas Butkus.

„Niekas neatleido nuo pareigos saugoti gamtą, ją tausoti ir tinkamai tvarkyti nuotekas. Jeigu pas gyventojus sklypuose yra kaupimo rezervuarai, jie turi būti tinkamai ir tvarkingai prižiūrimi“, – teigė Panevėžio rajono ekologė Sigita Biveinienė.

S. Biveinienė.

„Man tą bačką samdytis, kad išsiurbtų, kainuoja apie 100-tą eurų, nu nežinau, siurbt reikėtų du kartus į mėnesį, tai 200 eurų – šiaip dideli pinigai, palei mane“, – kalbėjo E. Butkus.

E. Butkus.

Panevėžio rajono valdžia kol kas negali nieko padėti – nei Aplinkos ministerija, nei jokie fondai tokiems projektams pinigų duoti nežada.

„Ne tiek daug mes tų gyvenviečių rajone ir turim, kur nėra nuotekų. Bet turim gyvenviečių, kur nėra ir centralizuoto vandens tiekimo, kai tuo tarpu Perekšlių gyvenvietės gyventojai turi visą padarytą iš Europos Sąjungos paramos lėšų vandens tiekimą, nėra taip blogai šitoj gyvenvietėj“, – komentavo Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

P. Žagunis.

Siekdama paskatinti gyventojus įsirengti aplinkosaugos reikalavimus tenkinančius individualius nuotekų valymo įrenginius, Panevėžio rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą skirti dalinį finansavimą tokioms išlaidoms kompensuoti.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.