Nuopelnai Lietuvai įvertinti valstybės apdovanojimais

Nuopelnai Lietuvai įvertinti valstybės apdovanojimais

BNS / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Valstybės atkūrimo dienos proga prezidentė beveik keturioms dešimtims Lietuvos ir užsienio piliečių skyrė ordinų ir medalių.

Aukščiausias valstybės apdovanojimas – Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius – skirtas NATO generaliniam sekretoriui Jensui Stoltenbergui.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi apdovanotas apaštališkasis nuncijus Lietuvoje Pedras Lopezas Quintana (Pedras Lopesas-Kintana). Apdovanojimas jam skirtas už Šventojo Sosto ir Lietuvos santykių puoselėjimą.

BIC

Tarp valstybės apdovanojimą gavusių Lietuvos piliečių – nemažai teisėsaugos pareigūnų.

Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi, policijos generalinis komisaras Linas Pernavas – Gedimino ordino Karininko kryžiumi, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento vadovas Remigijus Baltrėnas – Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi, Muitinės kriminalinės direktoriaus pavaduotojas Vitalijus Sarapinas, šios tarnybos pareigūnas Laimis Jankus ir Specialiųjų tyrimų tarnybos darbuotojas Audrius Bereišis – Gedimino ordino medaliais.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius skirtas Nacionalinio simfoninio orkestro vyriausiajam dirigentui ir meno vadovui Modestui Pitrėnui, fotografui Mariui Jovaišai.

Pernai partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų užkasimo vietą nustatęs istorikas Darius Indrišonis įvertintas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones, nepaisant pavojaus savo gyvybei Žūvančiųjų gelbėjimo kryžių prezidentė įteikė Kauno miesto gyventojui Egidijui Staniuliui, išgelbėjusiam ežere skendusią moterį, ir Lietuvos kariuomenės Karo policijos štabo kovinio rengimo vyresniajam specialistui, štabo seržantui Nerijui Bubelevičiui, išgelbėjusiam skendusį vyrą.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.