Nuo spalio panevėžiečiams šiluma kainuos 11 proc. mažiau nei pernai

Nuo spalio panevėžiečiams šiluma kainuos 11 proc. mažiau nei pernai

JP / BNS nuotr.

Nuo spalio 1 d. AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina toliau mažėja – bus 4,63 ct/kWh be PVM. Gyventojai mokės 5,05 ct/kWh (su PVM), kiti vartotojai – 5,60 ct/kWh (su PVM).

Panevėžiečiams karštas vanduo kainuos 4,15 Eur/kub. m, jį ruošiant namo bendro naudojimo individualiuose šilumokaičiuose. Esant atvirajai karšto vandens tiekimo sistemai – 4,88 Eur/kub. m.

Biokuro plėtra atpigino šilumą daugiau nei 35 proc.

BIC

2012 m. rugsėjį šilumos kaina buvo 7,82 ct/kWh, tad šiuo metu šilumos kaina sumažėjusi net 35,4 proc. Tai lėmė biokuro plėtra – rekonstruotos katilinės Zarasuose, Rokiškyje, Panevėžyje. Dabar AB „Panevėžio energija“ vykdo biokuro plėtros projektus miesto Senamiesčio g. katilinėje ir Pasvalyje. Įmonė planuoja, kad 2019 m. apie 85 proc. šilumos bus pagaminta deginant biokurą ir naudojant technologinę šilumą. Priklausomybė nuo gamtinių dujų sumažės iki 13 proc.

Sąskaitos priklauso nuo šilumos taupymo

Sąskaitos už šildymą ir karštą vandenį priklauso ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo pastate suvartoto kiekio. Šis – nuo pastato būklės, oro temperatūros ir patalpose norimos šilumos. Šildymo sezoną sąskaitos kokybiškuose ir gerai prižiūrimuose namuose, palyginti su prastos būklės, blogai prižiūrimais, gali skirtis ir kelis kartus.

Daugiau – www.pe.lt.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.