Nuo šių metų šeimos ginčų bylose privaloma mediacija

Nuo šių metų šeimos ginčų bylose privaloma mediacija

JP / DELFI nuotr.

Nuo sausio 1 dienos kreipiantis į teismą dėl šeimos bylų (santuokos nutraukimas, išlaikymo vaikams priteisimas, vaiko gyvenamosios vietos nustatymas, santuokoje įgyto turto padalijimas ir kt.), kuomet tarp šalių kilęs ginčas, privaloma mediacija.

Dėl privalomos mediacijos gali kreiptis abi ginčo šalys bendru sutarimu arba vienas sutuoktinis. Abiem atvejais reikia paduoti prašymą arba Valstybės garantuojamos teisines pagalbos tarnybai dėl mediatoriaus skyrimo, arba tiesiogiai mediatoriui, įrašytam j Lietuvos Respublikos mediatorių sąrašą.

Mediatorių paslaugomis galima pasinaudoti nemokamai, kreipiantis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą, kur asmenims bus sudaryta galimybė nemokamai dalyvauti 4 valandų trukmės mediacijoje. Tačiau patiems pasirinkus mediatorių už jo paslaugas teks mokėti sutartą mokestį.

BIC

Kuomet privalomąją mediaciją inicijuoja tik viena iš ginčo šalių, Valstybės garantuojamos teisines pagalbos tarnyba arba mediatorius kreipiasi į kitą ginčo šalį pranešdama apie gautą prašymą. Asmuo per penkiolika dienų turi pateikti savo sutikimą dėl mediacijos vykdymo. Jei jis nesutinka dalyvauti mediacijoje arba iš viso neatsako, laikoma, kad santuokos nutraukimą inicijavęs sutuoktinis pasinaudojo privalomąja mediacija.

Mediacija vykdoma savanoriškumo principu, tad asmenys gali bet kada pasitraukti iš mediacijos proceso. Tokiu atveju mediatorius konstatuoja, kad privalomosios mediacijos pareiga yra realizuota ir kita ginčo šalis gali kreiptis į teismą.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.