Nuo šiol mokykloms pradėti naudoti „Patyčių dėžutę“ bus žymiai paprasčiau

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos mokyklų bendruomenės pradėjo naują kovos prieš patyčias etapą – mokykloms pristatyta elektroninė platforma „Patyčių dėžutė“. Įsibėgėjus nuotoliniam mokymui ši platforma tampa viena svarbiausių priemonių mokykloms, siekiančioms įveikti elektronines patyčias. Į skaitmeninę moksleivių kartą orientuotą platformą nemokamai įsidiegti gali visos šalies bendrojo ugdymo įstaigos.

„Patyčių dėžutė“ leidžia mokiniams anonimiškai ir greitai pranešti apie įtariamas arba įvykusias patyčias, o mokykloms – reaguoti į jas ir laiku suteikti pagalbą.

Lig šiol platformą įsidiegė daugiau nei 150 Lietuvos mokyklų, o dabar ją pradėti naudoti bus dar paprasčiau. „Patyčių dėžutę“ norinčios įsidiegti mokyklos teturi išsiųsti laišką el. paštu ir platforma bus automatiškai įkelta į mokyklos internetinę svetainę kaip įskiepis.

„Per pastarąjį dešimtmetį, kai pradėjome vis daugiau  kalbėti apie  kultūrą be patyčių, mokyklose užaugo nauja mokinių karta. Tai vaikai, kurie nebeįsivaizduoja gyvenimo be įvairiausių elektroninių programėlių. Prasidėjęs nuotolinis mokymas parodė, kad ne tik mokiniai gerai jaučiasi online, tėvams ir mokytojams internetas taip pat tapęs kasdiene priemone įvairiose gyvenimo srityse. Deja, tarpusavio bendravimo problemos, su kuriomis susiduriame gyvenime, lengvai persikelia ir į skaitmeninę erdvę, todėl elektroninė platforma „Patyčių dėžutė“ yra natūralus žingsnis siekiant efektyvesnės kovos tiek prieš elektronines patyčias, tiek prieš patyčias mokyklose, kai į jas sugrįšime“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys.

Viceministras atkreipia dėmesį, kad bendravimo kultūra Lietuvos mokyklose keičiasi į gerąją pusę, nes iki šiol buvo naudojamos įvairios kovos su patyčiomis priemonės. Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimo duomenimis, 2018 metais Lietuvoje  25 procentai berniukų ir 14 procentų mergaičių nurodė, kad tyčiojasi iš draugų, o prieš ketverius metus tokių berniukų buvo 33, mergaičių – 16 procentų. Svarbu, kad gerėjančios padėties nesujauktų neplanuotas ir skubus mokymo proceso persikėlimas į skaitmeninę erdvę.

Tikimasi, kad elektroninė platforma „Patyčių dėžutė“ gali paspartinti prasidėjusius geruosius bendravimo kultūros pokyčius Lietuvos mokyklose, nes tiek mokiniams, tiek mokykloms pradėti naudoti „Patyčių dėžutę“ yra labai lengva.

Mokykla, pageidaujanti pradėti naudoti platformą, turi iš oficialios institucijos el. pašto dėžutės atsiųsti laišką adresu [email protected] ir  nurodyti mokyklos internetinės svetainės adresą bei paskirto „Patyčių dėžutės“ administratoriaus el. pašto adresą. „Patyčių dėžutė“ bus automatiškai įkelta į mokyklos internetinę svetainę, o nurodytu administratoriaus el. pašto adresu bus atsiųsta nuoroda prisijungimui prie administravimo sistemos.

„Patyčių dėžutę“ įsidiegusių mokyklų mokiniai mobiliuoju įrenginiu galės užfiksuoti patyčių atvejį – nurodyti vietą, laiką, dalyvius, trumpai apibūdinti situaciją, o elektroninių patyčių atveju ir įkelti patyčias įrodantį paveikslėlį.

Nemokamą mobiliąją programėlę „Patyčių dėžutė” mokiniai atsisiųsti gali iš „Google Play“ arba „App store“.

Patyčių atveju mokiniai gali kreiptis į bet kurį suaugusį žmogų mokykloje, tai daryti bus galima ir ateityje. Šiuo metu, kai mokomasi nuotoliniu būdu, apie patyčias pranešti yra likęs vienintelis būdas – elektroninis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Patyčios mokykloje: kaip reaguoti ir padėti vaikams

confident-noyce

Lietuva pirmauja Europoje pagal vaikų ir paauglių patyčias

erikas

Teismas už patyčias moksleiviui priteisė kompensaciją iš jo mokyklos ir kito mokinio

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau