Nuo sausio gresia didesnės baudos už šiurkščius interesų derinimo pažeidimus

Nuo sausio gresia didesnės baudos už šiurkščius interesų derinimo pažeidimus

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / BNS nuotr.

Nuo sausio gresia didesnės baudos už šiurkščius viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje pažeidimus.

Šiurkštus interesų derinimo pažeidimas užtrauks nuo 600 iki 1600 eurų baudą, o pakartotinis pažeidimas – nuo 1600 iki 2600 eurų baudą.

Dabar Administracinių nusižengimų kodeksas nediferencijuoja baudų pagal pažeidimo sunkumą ir jos siekia 140–300 eurų, nusižengus pakartotinai – 300–580 eurų.

BIC

Baudas gruodį padidino Seimas, priėmęs atitinkamas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas. Jas inicijavo tiek valdančiųjų, tiek opozicijos atstovai Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių bei Audito komitetuose.

Iniciatoriai pažymi, kad iki šiol atsakomybė už interesų derinimo pažeidimus gresia vienoda: tiek už, pavyzdžiui, pavėluotą privačių interesų deklaracijos pateikimą, tiek už sprendimo interesų konflikto situacijoje priėmimą, kai galėjo būti padaryta žala valstybei.

Pakeitus kodeksą, jame numatyta atsakomybė tik už šiurkščius interesų derinimo pažeidimus ir didesnės baudos, o už smulkesnius pažeidimus sankcijos lieka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatyme: draudimas tam tikrą laiką skatinti prasižengusį darbuotoją ir pnš.

Pasak pataisas inicijavusių Seimo narių, smarkus maksimalios baudos padidinimas, virš 1500 eurų, eliminuos administracinio nurodymo taikymo galimybę, tad byloms keliaujant į administracinius teismus tai bus atgrasanti priemonė.

„Numatytos baudos yra labai mažos ir iš esmės neatgraso asmenų nuo šio administracinio nusižengimo. Tai patvirtina ir didėjantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atliekamų tyrimų skaičius, kuris nuo 69 tyrimų 2015 metais padidėjo iki 283 tyrimų 2018 metais“, – pataisas argumentavo parlamentarai.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.