Nuo pernykščio lietaus nukentėjo Dembavos medelynas: sodininkai gausaus derliaus nesitiki

Nuo pernykščio lietaus nukentėjo Dembavos medelynas: sodininkai gausaus derliaus nesitiki

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, medelyno nuotr.

Pernai Lietuvoje iškrito maždaug dvigubai daugiau kritulių nei metinė jų norma. Dėl liūčių nukentėjo ūkininkai ir jų skaičiavimais nuostoliai siekė per 40 mln. eurų.

Europos Komisija (EK) Lietuvos ūkininkams, nukentėjusiems nuo liūčių ir potvynių, paskyrė 9 mln. 210 tūkst. eurų kompensaciją, bet kompensacijos negaus verslinių sodų augintojai, nors obelys neatlaikė pernykščio lietaus – stichinė nelaimė numarino obelys.

BIC

Ilgametė sodininkė, buvusi „Dembavos medelyno“ direktorė, Lietuvos verslinių sodų asociacijos „Vaisiai ir uogos“ prezidentė Vitalija Kuliešienė naujienų portalui JP teigė, kad nuo pernykščio lietaus nukentėjo ne tik Dembavos medelynas.

„Pernai siautusios liūtys pakenkė visos Lietuvos verslinių sodų sodininkams. Nuo lietaus nukentėjo ne tik jaunos,  bet ir senos obelys – 20-30 metų senumo. Šiais metais gausaus derliaus tikėtis negalime“, – sakė V. Kuliešienė.

Pasak Lietuvos verslinių sodų asociacijos „Vaisiai ir uogos“ prezidentės, negalinti pasakyti, kokio dydžio nuostoliai.

„Dar neskaičiavome, nes mums neskirta kompensacija. Šiandien Žemės ūkio rūmuose vyks susitikimas, kuriame dalyvaus ir Žemės ūkio ministerijos atstovai. Su jais kalbėsime apie verslinius sodus ir apie sodininkų patirtus nuostolius. Labai sudėtinga pasakyti, kokie nuostoliai. Juolab, kad kalbame ne tik apie obuolių derlių, bet ir apie pražuvusias obelys, apie naujus sodinukus. Būtina suskaičiuoti visus patirtus nuostolius“, – teigė V. Kuliešienė ir sakė, kad viena verslinė obelys kainuoja iki 150 eurų.

V. Kuliešienė.

Buvusi Dembavos medelyno vadovė V. Kuliešienė sakė, kad per visą Lietuvą verslinius sodų deklaruota per 2,5 tūkst. ha.

„Mano žiniomis nuo 2017 metais siautusios stichijos derlius bus mažesnis iki 30 procentų“, – aiškino ji ir teigė, kad sodininkai dar nė karto nėra gavę jokių kompensacijų, nors sodai nukenčia ne tik nuo lietaus, bet ir nuo šalnų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.