16 C
Panevėžys
Penktadienis, 14 rugpjūčio, 2020

Nuo pareigų nušalintas Panevėžio meras domisi miesto atnaujinimo darbais

R. Račkauskas džiaugiasi, kad Panevėžyje vyksta didelės apimties darbai.

Nors Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas nuo tiesioginių savo pareigų nušalintas, eiti miesto Tarybos nario pareigas gali. Jam, kaip Tarybos nariui, neuždrausta domėtis Panevėžio mieste vykstančiais renginiais, infrastruktūros tobulinimo darbais, miesto gatvių renovacija.

Naujienų portalui JP politikas sakė, kad šiuo kritiniu miestui laiku, kai vykdomi projektai, išėjus į finišo tiesiąją, prarasti mėnesiai yra nepaprastai skausmingi.

„Juk projektai, prie kurių dirbta kelerius metus, įgyvendinami Panevėžio gyventojams. Ir toks mano nušalinimas nuo pareigų, miestui naudos neduoda. Kita vertus, man neuždrausta domėtis vykstančiais mieste darbai, todėl tą ir darau. Ypatingai džiaugiuosi įsibėgėjusiais gatvių renovacijos darbais“, – kalbėjo R. Račkauskas, sutiktas Vilniaus gatvėje, kur vakar vyko renovacijos darbai karštuoju „Remix“ būdu.

Renovuos didžiąja dalį gatvių

R. Račkauskas pasidžiaugė, kad vyksta didelės apimties darbai.

„Numatyta plati programa, o dabar vyksta labiausiai pastebimi darbai – gatvės atnaujinamos pagal „Remix“ karšto regeneravimo technologiją. Pati programa nupirkta trims metams – nuo 2017-ųjų iki 2019 metų. Per programos įgyvendinimo laiką turi būti renovuota per 40 kilometrų miesto gatvių. 2017 metais atnaujinta 11 kilometrų, o šiais metais planuojama renovuoti apie 20 kilometrų gatvių“, – skaičiavo gatvių renovacijos kilometrus meras ir sakė, kad 2019 metais bus renovuota likę 10 kilometrų.

Pigesnis būdas

Pasiteiravus, ar „Remix“  technologija pasiteisino, nors buvo į ją žiūrinčių skeptiškai, politikas aiškino:

„Technologija pasiteisino ir, manau, Panevėžio miesto savivaldybė ją ir toliau naudosis. Tai greitas gatvių renovacijos metodas ir matosi, kokiais tempais kokybiškai atnaujinamos gatvės. Be to, kas labai svarbu – „Remix“ technologijos dvigubai pigesnės. Todėl galime renovuoti dvigubai daugiau gatvių, o tai miestui ir jo žmonėms naudinga.“

Darbų daug

Panevėžio meras R. Račkauskas aiškino, kad ne tik „Remix“ technologijomis atnaujinamos gatvės.

„Naudojamos ir įprastos technologijos. Ypatingai ten, kur „Remix“ technologijų negalima naudoti. Minėta technologijos negalima renovuoti itin susidėvėjusių gatvių. Joms jau reikia kapitalinio remonto, kuomet tvarkomi tinklai, apšvietimo sistema, gatvių bei šaligatvių borteliai.

Beje, tvarkant gatves „Remix“  būdu, šaligatvių borteliai taip pat keičiami. Kapitaliai remontuoti šiais metais numatyta Statybininkų, A. Jakšto, Molainių gatves. Ruošiamės ir Šiaurinės gatvės projektavimui ir statybai. Tai labai miestui gyvybiškai svarbi gatvė, kuri sumažintų automobilių apkrovą centre ir Smėlynės gatvėje. Be to, nutiesus šią gatvę lengviau šiaurinės miesto dalies gyventojai pasiektų pietinę, rytinę, vakarinę miesto dalis“, – pristatė būsimus gatvių remonto darbus Tarybos narys.

Nauda – akivaizdi

Pasiteiravus, apie „Remix“ gatvių renovavimo būdą, R. Račkauskas paaiškino:

„Tai nėra kažkas naujo ir netikėto. Kiti Lietuvos miestai šį būdą sėkmingai naudoja. Jis būdas leidžia greitai tvarkyti gatves didelėmis apimtimis. Kaunas ir Vilnius panašia technologija tvarko gatves. Man tik šiek tiek keista, kodėl Panevėžys anksčiau nenaudojo šio būdo gatvėms tvarkyti, nes ūkinė ir praktinė nauda – akivaizdi norint padaryti proveržį susidėvėjusių gatvių tvarkymo darbuose.

Beje, kitos alternatyvos gatvėms tvarkyti, kol kas nematau. Juk gauname pakankamai ribotus resursus gatvėms tvarkyti, todėl reikia juos naudoti racionaliai. Naudojant šį būdą bus atnaujinta daugiau Panevėžio gatvių, o gatves remontuoti – būtina. Ir ne tik remontuoti, bet pastoviai prižiūrėti.“

Domėsis realiais darbais

Naujienų portalui JP R. Račkauskas teigė, kad pirmais miesto vadovavimo kadencijos metais išbandė kitą būdą – gatvių kapitalinį remontą.

„Buvo sutvarkytos dvi gatvės – Projektuotojų ir J. Tilvyčio. Visi pinigėliai šių gatvių remontui ir buvo sunaudoti. Todėl, manau, kad karštas gatvių regeneravimas „Remix“ būdu pasiteisino. Juolab kad tuo būdu bus ne tik daugiau gatvių renovuota“, – sakė R. Račkauskas ir teigė, kad ir toliau domėsis vykstančiais realiais darbais Panevėžyje.

Pokalbio pabaigoje meras prisiminė:

„Nuo rugpjūčio 1 dienos prasidės Staniūnų gatvės remonto darbai, taikant karšto regeneravimo kelyje technologiją. Ji bus tvarkoma atkarpomis, todėl darbai bus baigti iki rugpjūčio 14 dienos.“

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vilniuje už 24 mln. eurų bus remontuojamos gatvės

confident-noyce

Bus atnaujinamos dvi Panevėžio gatvės: miestui atiteko per 627 tūkst. eurų

confident-noyce

Kai kurias Panevėžio gatves laistys druskos tirpalu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau