Nuo kitos savaitės streikuoti ketina ir Panevėžio pedagogai

Nuo kitos savaitės streikuoti ketina ir Panevėžio pedagogai

Raimonda MIKUČIONYTĖ, BNS / JP, BNS nuotr.

Kitą savaitę prasidėsiančiame neterminuotame pedagogų streike Panevėžio rajone iš septynių gimnazijų planuoja dalyvauti šešios, o Panevėžio mieste iš 56 švietimo įstaigų streikuoti nusiteikę 6 įstaigų pedagogai.

Streiką organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos teigia, kad streikuojančių švietimo įstaigų skaičius gali kisti – daugėti arba mažėti.

Tuo tarpu Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, streiką pirmadienį turėtų pradėti penkios šalies mokyklos.

BIC

Nuomonės skirtingos

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos atstovai teigia, kad dėl dabartinių švietimo problemų ministrė Jurgita Petrauskienė turėtų prisiimti atsakomybę.

Švietimiečių profsąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė teigia, kad ministrė turėtų prisiimti atsakomybę.

„Dabar vykstančios reformos labai neapskaičiuotos, greitos ir neišdiskutuotos. Tai yra etatinio apmokėjimo ir ugdymo turinio problemos“, – aiškino ji ir teigė, kad pagrindinis protestuojančiųjų reikalavimas – keisti etatinio apmokėjimo sistemą.

Tačiau, pasak E. Leiputės-Stundžienės, streikuosiantys mokytojai nėra nusiteikę prieš etatinį apmokėjimą, tačiau jis turi būti aiškiai reglamentuotas.

Tuo metu, Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, po įvykdytos mokytojų apmokėjimo reformos, jų algos augo beveik visoje Lietuvoje.

Tą patį tvirtina ir premjeras Saulius Skvernelis. Ministras pirmininkas nemato pagrindo pedagogų streikui ir teigia, kad vidutinio mokytojų atlyginimo augimas įvedus etatinį apmokėjimą yra pakankamai solidus.

Tačiau premjeras pripažįsta, kad žmonės turi teisę streikuoti.

Krekenavos M. Antanaičio gimnazija.

Nejaučia tikro rezultato

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktorius Vaidas Pocius naujienų portalui JP sakė, kad iš rajone esančių septynių gimnazijų – šešių gimnazijų pedagogai streikuos.

„Nestreikuos Raguvos gimnazijos pedagogai. M. Antanaičio gimnazijos pedagogai neterminuotą streiką pradės lapkričio 13 dieną. Kiek laiko tęsis streikas, pasakyti negaliu. Situacija gali keistis kiekvieną dieną – streikas neterminuotas. Jis gali tęstis ne vieną dieną. Streiko metu pamokų nebus, kad ugdymo procesas nenutruktų moksleiviams iki pirmos streiko dienos išdalintos savarankiškos užduotys, bet pasibaigus streikui, ugdymo procesas bus intensyvesnis“, – teigė gimnazijos vadovas, o pasiteiravus, ar padidėjo pedagogų algos įvedus etatinį apmokėjimą, atsakė:

„Keletą eurų padidėjo. Tačiau, jei nebūtų įvestas etatinis apmokėjimas, o likęs senasis – mokytojai būtų gavę mažesnes algas. Bėda ta, kol kas nematome tikrojo etatinio apmokėjimo rezultatų. Tai tik pirmas etapas – pradžia. Rezultatas bus aiškūs po poros metų. Reikia apsišarvuoti kantrybe, norint pajusti pagerėjimą.“

E. Kuchalskis.

Streiko pradžios – skirtingos

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Eugenijus Kuchalskis teigė, kad streikuoti nusiteikusios 6 švietimo įstaigos.

„Tai Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės, Muzikos mokyklų, „Saulėtekio“, „Šaltinio“ ir „Vyturio“ progimnazijų bei „Vaikystės“ lopšelio-darželio kolektyvai. Šios įstaigos neterminuotą streiką pradės ne tuo pačiu laiku. Vienose streikas prasidės lapkričio 15-ąją, kitose – 16-ąją arba lapkričio 19 dieną. Streikuoja tos švietimo įstaigos, kurios priklauso streiką organizuojančiai profsąjungai“, – sakė E. Kuchalskis, bet pasakyti, kiek laiko streikas tęsis, negalėjo – jis neterminuotas.

Paroc

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.