Nuo COVID-19 Panevėžyje jau paskiepyti 1119, Panevėžio rajone – 266 žmonės

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžyje iš viso paskiepyti 1119 žmonių, Panevėžio rajone – 266.

Pastarąją savaitę per parą vidutiniškai nustatoma maždaug po 2 tūkst. naujų atvejų – tai trečdaliu mažiau nei Kalėdų išvakarėse. Tačiau ligoninėse vis dar verda kova už gyvybes, palengvėjimo čia dar laukiama.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatytas dar 1641 naujas koronaviruso atvejis. Iš viso COVID-19 šalyje nustatytas 158 180 žmonėms. Šiuo metu serga  62 874.

Penktadienį koronavirusas nusinešė 38 gyvybes. Dar 14 mirčių įtrauktos iš anksčiau. Iš viso Lietuvoje koronavirusas jau pareikalavo 2171 gyvybių.

Sergamumas Panevėžyje ir rajone mažėja

Pagal sergamumą 100 tūkst. gyventojų, Panevėžys šiuo metu yra 10-a Lietuvoje. Lietuvoje 1000 tūkst. gyventojų fiksuojama 1046,8 koronaviruso atvejai. Panevėžyje – 1292,4, Panevėžio rajone – 823,7. Didžiausias sergamumas Lietuvoje šiuo metu registruojama Visagino savivaldybėje – 1000 tūkst. gyventojų tenka 1918,5 susirgimai.

Per praėjusią parą Panevėžyje nustatyti 49 nauji susirgimai koronavirusu. Iš viso nuo pandemijos pradžios COVID-19 nustatytas 6617 panevėžiečiams. Šiuo metu koronavirusu serga 3258 Panevėžio miesto gyventojai.

Panevėžio rajone koronavirusas 2016 žmonėms. Per praėjusią parą COVID-19 diagnozuotas 7 asmenims. Koronavirusu šiuo metu serga 891 Panevėžio rajono gyventojai.

Sergamumas Panevėžyje ir rajone mažėja.

Skelbiamas paskiepytųjų skaičius

Beje, Statistikos departamentas pradėjo skelbti ir nuo COVID-19 paskiepytų žmonių skaičių. Per praėjusią parą Lietuvoje buvo paskiepyti  4579 žmonės. Iš viso jau paskiepyta – 22191.

Panevėžyje iš viso paskiepyti 1119 žmonių, iš jų 65 metų ir vyresni – 118. Iš viso Panevėžyje paskiepyti 202 vyrai ir 917 moterų. Praėjusią parą paskiepyti 307 Panevėžio miesto gyventojai.

Panevėžio rajone paskiepyti 266 asmenys: 50 vyrų ir 216 moterų. Praėjusią parą buvo paskiepytas 121 Panevėžio rajono gyventojas.

Panevėžio mieste sėkmingai vykdoma vakcinacija.

Panevėžio mieste sėkmingai vykdoma vakcinacija

Šią savaitę Panevėžio miesto savivaldybė informavo, kad mieste sėkmingai vykdoma vakcinacija dėl COVID-19 ligos.

„Pirmuoju etapu mieste buvo paskiepyti sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys medikai. Antruoju etapu vakcinos skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojams ir jų pacientams, darbuotojams, dirbantiems mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose, socialinės globos įstaigų gyventojams ir darbuotojams, taip pat darbuotojams, teikiantiems socialines paslaugas asmens namuose“, – sakė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

K. Armonavičius.

Artimiausiu metu vakcinacija dėl COVID-19 ligos bus vykdoma socialinės globos, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančiose įstaigose, taip pat Panevėžio miesto poliklinikoje.

Dėl vakcinavimo eigos ir laiko su gyventojais poliklinika susisieks asmeniškai ir suteiks visą reikalingą informaciją. Planuojama, kad šiuo etapu bus paskiepyta beveik 300 panevėžiečių.

Skiepų laukia globos įstaigų gyventojai

Taip pat šią savaitę nuo COVID-19 paskiepyti ir Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojai bei karščiavimo klinikoje ir mobiliuosiuose punktuose dirbantys rajono darbuotojai.

Vakar buvo paskiepyti pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai – iš viso 75 asmenys. Tai –Krekenavos, Naujamiesčio bei Ramygalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių pacientai ir darbuotojai.

Kitą savaitę vakcinacija bus atliekama Panevėžio rajono socialinės globos įstaigų gyventojams ir darbuotojams, socialines paslaugas asmens namuose teikiantiems darbuotojams.

Kitą savaitę vakcinacija bus atliekama Panevėžio rajono socialinės globos įstaigų gyventojams ir darbuotojams, socialines paslaugas asmens namuose teikiantiems darbuotojams. Sveikatos apsaugos ministerijai išsiųstas šiems asmenims pageidaujamas poreikis – 365 dozės.

Tiek žmonių – darbuotojų ir pacientų – planuojama paskiepyti Panevėžio rajono socialinių paslaugų centre ir padaliniuose Ramygalos, Krekenavos, Gustonių socialinės globos namuose, Bendruomeniniuose šeimos namuose, Savarankiško gyvenimo namuose Ramygaloje, VšĮ Vilties namuose, Jotainių socialinės globos namuose.

Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po 21 dienos nuo pirmo skiepo procedūrą reikia pakartoti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbiausi pirmadienio įvykiai: karantino pratęsimas ir gerėjanti koronaviruso situacija

confident-noyce

Šią savaitę bus pradedamas švietimo darbuotojų testavimas

confident-noyce

Atnaujintas prioritetinių grupių dėl COVID-19 vakcinos sąrašas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau