-1.4 C
Panevėžys
Antradienis, 6 gruodžio, 2022

Nuo COVID-19 nukentėję savarankiškai dirbantys gyventojai dar gali teikti paraiškas subsidijai gauti

AutoriusjpFotobns

Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija atnaujino subsidijų skyrimo savarankiškai dirbantiems aprašą. Individualią veiklą 2020 m. vykdę gyventojai, kurių veikla buvo įtraukta į apribotų veiklų sąrašą, ir kurie atitinka apraše nustatytus kriterijus, supaprastiną paraiškos formą vienkartinei negrąžintinai subsidijai gauti gali pateikti per Mano VMI iki lapkričio 22 d.

Atnaujinta subsidijų skyrimo tvarka aktuali kūrybinių profesijų atstovams, kurie vykdo individualią veiklą ir gauna autorinius atlyginimus, honorarus ar kitokių apmokestinamųjų pajamų iš kolektyvinio autorių teisių ir gretutinių teisių administravimo organizacijų, nes keičiasi 2019 m. gautų apmokestinamųjų pajamų apskaičiavimas, bet paraiškas gali teikti visi gyventojai, kurie to nesuspėjo padaryti anksčiau galiojusių kvietimų metu.

„Anksčiau, norint gauti subsidiją, vienas iš kriterijų numatė, kad gyventojo visos ne iš individualios veiklos 2019 m. gautos pajamos neturi viršyti 6660 Eur. Į šią sumą buvo įskaičiuojami ir gyventojo iš Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA, asociacijos LATGA, audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA gauti autoriniai atlyginimai, honorarai ir kitos pajamos. Dabar jos į minėtą 6660 Eur sumą neįskaičiuojamos. Tiesa, į subsidiją pretenduojantys gyventojai negali būti gavę kūrybinių prastovų išmokų“,- sako VMI Mokestinių prievolių departamento atstovė Danutė Laurinavičienė.

Subsidija gali būti skiriama gyventojui, vykdančiam individualią veiklą, kai tenkinamos šios sąlygos:

  • 2020 m. vykdė individualią veiklą pagal pažymą ir / ar verslo liudijimą, įtrauktą į dėl COVID-19 apribotų veiklų sąrašą:
  • ribojamų individualių veiklų pagal pažymąsąrašas yra čia,
  • ribojamų veiklų pagal verslo liudijimąsąrašas yra čia.
  • 2020 m. vykdytos individualios veiklos trukmė atitinka bent vieną iš šių punktų:
  • individualią veiklą pagal pažymą gyventojas buvo įregistravęs ne trumpiau kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai ar su pertraukomis nuo sausio 1 d. iki lapkričio 6 d. imtinai, arba
  • verslo liudijimą (-us) gyventojas buvo įsigijęs ne trumpiau kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai ar su pertraukomis, laikotarpiu nuo sausio 1 d. iki lapkričio 6 d. imtinai, arba
  • jeigu gyventojas keitė individualios veiklos formą, tačiau bendra vykdytos individualios veiklos pagal pažymą ir verslo liudijimą (-us) trukmė sudaro ne mažiau kaip 90 kalendorinių dienų (nenutrūkstamai ar su pertraukomis) nuo sausio 1 d. iki lapkričio 6 d. imtinai.
  • Gyventojo 2019 metais gautos apmokestinamosios pajamos, išskyrus pajamas iš individualios veiklos bei autorinius atlyginimus, honorarus ir kitas apmokestinamąsias pajamas, gautas iš Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA, asociacijos LATGA, audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA, neviršija 6 660 Eur, o 2020 metais gautos visos apmokestinamosios pajamos neviršija 21 852 Eur.
  • Gyventojas yra pateikęs pajamų mokesčio deklaracijas už 2019 m. ir 2020 m. (jei privalo).
  • Gyventojas nėra gavęs kūrybinių prastovų išmokų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Paramos gavėjams pervesta visa GPM suma – 27,6 mln. eurų

confident-noyce

Panevėžio apskrityje žemės mokestis apskaičiuotas 60 tūkst. privačios žemės savininkų

confident-noyce

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia teikti Bendruomenės iniciatyvų idėjas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau