4.5 C
Panevėžys
Pirmadienis, 20 rugsėjo, 2021

Norvegijos rotariečiai Panevėžio rajone dalija ne tik labdarą, bet ir širdies šilumą

Panevėžio rajone jau skleidžiasi Kalėdų dvasia. Ją lapkričio pabaigoje septynioliktus metus iš eilės kartu su labdara atveža ilgamečiai Panevėžio rajono savivaldybės partneriai ir draugai – Norvegijos Rotary klubų nariai. Viešnagės metu įgyvendinama Norvegijos rotariečių Lietuvos komiteto vadovės Edrund Olaisen idėja – paremti socialinę atskirtį patiriančias šeimas, neįgaliuosius, socialinės globos įstaigas.

Savivaldybės didžiojoje salėje Panevėžio krašto rotariečių lydimą norvegų delegaciją pasveikino meras Povilas Žagunis. Renginyje, kuris labiau priminė šiltą senų draugų susitikimą nei oficialų priėmimą, dalyvavo mero pavaduotojas Antanas Pocius, Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, seniūnijų atstovai, socialiniai darbuotojai.

Salėje tvyrojo šventiška nuotaika, apsikeista šiltais sveikinimo žodžiais, dovanėlėmis.

Ir meras P. Žagunis, ir norvegų delegacijos vadovė E. Olaisen pabrėžė, kad šios gražios ilgametės iniciatyvos esmė – savitarpio bendrystė, puoselėjami žmogiškieji ryšiai.

„Svarbiausia, kiek žmonių iš abiejų šalių įsitraukia į šią veiklą ir kokias dvasines dovanas iš jos gauna“,– sakė bendradarbiavimo idėjos iniciatorė E. Olaisen.

Apžvelgdamas po praėjusio susitikimo pernai lapkritį rajone vykusius svarbiausius įvykius, meras paminėjo ir pradėtą Linkaučių vaikų globos namų pertvarką.

Sutapo, kad vakar rotariečiai Linkaučiuose tradiciškai lankė vaikus, o Savivaldybėje vykusiame Tarybos posėdyje tądien patvirtintas sprendimas dėl globos namų pertvarkos.

„Padarėme sprendimą, kuris atitinka Norvegijos gyvenimo būdą, tikimės, kad jis teisingas“,– sakė meras.

E. Olaisen išreiškė apgailestavimą dėl uždaromų vaikų globos namų, tačiau išreiškė viltį, kad bendradarbiavimas tęsis kitomis formomis.

Iškart po renginio Savivaldybėje Norvegijos svečiai, pasiskirstę grupėmis, lydimi seniūnijų atstovų bei socialinių darbuotojų, Rotary klubų atstovų, išvyko į kaimus dalyti labdaros, pabendrauti su šeimomis, pasveikinti su artėjančiomis Kalėdomis. Svečiai akcentuoja savo dovanas norintys įprasminti nuoširdžiu rūpesčiu, geru žodžiu, širdies šiluma.

Šiemet labdara pagal iš anksto socialinių darbuotojų sudarytus poreikių sąrašus skiriama per 30-čiai neturtingai gyvenančių šeimų Smilgių, Miežiškių, Karsakiškio, Ramygalos, Vadoklių, Krekenavos, Upytės, Raguvos, Naujamiesčio, Paįstrio, Velžio seniūnijose.

Septynias tonas sveriantis krovinys pirmadienį buvo iškrautas Keravos kaime esančioje įmonės „Agrolitpa“ gamybos bazėje. Labdara išdalyta atvykusiems seniūnijų atstovams ir socialiniams darbuotojams. Šiemet krovinyje – dviračiai, čiužiniai, baldai, radijo imtuvai.

Labdaros priėmimo darbus koordinavo Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Panevėžio Rotary klubo narys, Lietuvos ir Norvegijos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto pirmininkas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Tačiau tai dar ne viskas. Lietuvos ir Norvegijos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto rūpesčiu pagal norvegų pateiktą sąrašą Lietuvoje už 7 tūkst. eurų nupirkta skurdžiai gyvenančioms šeimoms labai reikalinga nauja buitinė technika– šaldytuvai, skalbimo mašinos, mikrobangų krosnelės,viryklės, kompiuteriai.

Labdara skirta ir maždaug 20-čiai Pasvalio rajono bei miesto šeimų.

Norvegijos rotariečiai labdarą į Panevėžio rajoną atveža įgyvendinant bendrą su Savivaldybe socialinės atskirties mažinimo projektą. Vykdant tokią pat veiklą ir aplinkiniuose rajonuose, iki šiol paramą gavo maždaug 1 200 socialinę atskirtį patiriančių Panevėžio krašto šeimų, socialinės globos įstaigos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Slovakija perdavė Lietuvai antrąją humanitarinės pagalbos siuntą

confident-noyce

Austrija, Graikija ir Slovėnija atsiuntė humanitarinės pagalbos Lietuvai

confident-noyce

Sprendžiant migrantų krizę, Lietuva sulaukė humanitarinės siuntos iš Švedijos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau