19.9 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 19 rugsėjo, 2024

Norite, kad siurblys-robotas tarnautų ilgiau? Nepamirškite tinkamos jo priežiūros

AutoriusjpFotofreepik.com

Dulkių siurbliai-robotai jau kurį laiką padeda užtikrinti švarą namuose. Tam, kad įrenginys sklandžiai veiktų ir negestų, būtina pasirūpinti kruopščiu bei reguliariu jo išvalymu. Įvairių skaičiavimų duomenimis, tinkamai prižiūrimas dulkių siurblys-robotas gali tarnauti ilgiau nei 10 metų.

„Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas sako, kad tokio įrenginio išvalymui užtenka reguliariai skirti vos po kelias minutes.

„Dažniausiai į siurblių-robotų šepečius įsipainioja naminių gyvūnų plaukai, o įrenginio jutikliai bei įkrovimo taškai apsineša dulkėmis. Tačiau išvalius dulkių siurblį-robotą pastebimas efektyvesnis ir galingesnis jo veikimas – taip namuose tampa dar švariau ir gaiviau“, – sako ekspertas.

Svarbiausia laikytis valymo grafiko ir gamintojo nurodymų

Jei nežinote, nuo ko pradėti valyti dulkių siurblį-robotą, pašnekovas rekomenduoja remtis gamintojo pateiktu techninės priežiūros vadovu. Tačiau nepriklausomai nuo prekės ženklo ar stiliaus, dažniausiai yra reikalinga gana panaši valymo tvarka.

„Paprastai reguliari dulkių siurblio-roboto priežiūra apima oro filtrų valymą, jų plovimą arba keitimą, šepečių ir velenėlių apžiūrą ir valymą, retkarčiais reikia nuvalyti roboto apačioje esančius jutiklius ir įkrovimo kontaktus“, – teigia T. Alešiūnas.

Šiuolaikiniai robotai-siurbliai su „Wi-Fi“ ryšiu taip pat gali teikti techninės priežiūros patarimus ir priminimus per mobiliąją programėlę, netgi siūlyti įvairių komponentų, pavyzdžiui, filtrų ir ritininių šepetėlių, būklės atnaujinimus.

„Įprastai šio įrenginio valymo grafikas yra toks: kasdien reikėtų ištuštinti šiukšliadėžę, patikrinti, ar ratukai nėra užstrigę, kartą per savaitę yra rekomenduojama išvalyti šepečių ritinėlius, o kas mėnesį privalu nuvalyti dulkes nuo viso įrenginio ir jo jutiklių bei įkrovimo kontaktų. Svarbu pridurti, kad jei siurblys-robotas neturi savaiminio išsivalymo stotelės, šiukšliadėžę rekomenduojama ištuštinti kasdien“, – pasakoja produktų vadovas.

Kaip valyti atskiras siurblio-roboto dalis?

Robotas-siurblys yra pagamintas taip, kad išimti tam tikras jo dalis valymui būtų itin lengva ir nereikėtų jokių papildomų įrankių.

Ratukai. Kai dulkių siurblio-roboto ratukai užsiteršia nešvarumais ar plaukais, jie ne taip gerai sukasi, o tai reiškia, kad robotas judės ne taip efektyviai ir net gali subraižyti grindis. Todėl kartą per savaitę reikia patikrinti, ar aplink ratukų ašis nėra apsivynioję siūlų ar plaukų. Jei jų susikaupė, galite naudoti peiliuką arba žirkles, kad juos pašalintumėte. Jei prie pačių ratukų yra prilipę nešvarumų, juos nuvalykite drėgna šluoste.

Pagrindinis šepetys. Visi dulkių siurbliai-robotai turi bent vieną pagrindinį šepetį, kuris traukia nešvarumus, pūkelius ir plaukus į dulkių surinkimo talpą. Kartą per savaitę patikrinkite pagrindinį šepetį ir nukirpkite viską, kas aplink jį yra apsivynioję. Kartą per mėnesį rekomenduojama pagrindinį šepetį visiškai nuimti ir išplauti rankomis šiltame vandenyje su švelniu indų plovikliu. Po plovimo leiskite jam visiškai išdžiūti ir tik tuomet įdėkite atgal į įrenginį.

Šoniniai šepetėliai. Dulkių siurblio-roboto šoniniai šepetėliai yra mažesni už pagrindinį šepetėlį, o jų užduotis – įtraukti šiukšles į pagrindinio šepečio veikimo zoną. Šiems mažesniems šepetėliams taip pat reikės papildomos priežiūros, kad jie gerai veiktų – kartą per savaitę patikrinkite, ar tarp šepetėlių šerelių nėra susivyniojusių plaukų, kuriuos reikia nukirpti.

Filtrai. Kartą per savaitę išvalykite filtrus nuo užsikimšimų, kurie gali trukdyti siurbimo galiai ir oro kokybės palaikymui. Tam tikri HEPA filtrai, užtikrinantys 99,5 proc. dalelių surinkimą ir tinkantys alergiškiems žmonėms, yra plaunami – tereikia juos nuplauti po šaltu vandeniu. Filtrams visiškai susidėvėjus, būtinai juos pakeiskite naujais.

Jutikliai ir įkrovimo kontaktai. Kartą per mėnesį privalu nuvalyti dulkes nuo jutiklių ir įrenginio įkrovimo kontaktų. Valymui naudokite tik sausą mikropluošto šluostę – drėgnas valymas šias siurblio-roboto dalis gali pažeisti, jos gali oksiduotis.

Šluostės. Jei jūsų siurblys-robotas turi plovimo funkciją, nepamirškite reguliariai išplauti šluosčių šiltame muiluotame vandenyje. Tačiau prižiūrėti šluostes gali ir pats įrenginys. Pavyzdžiui, dulkių siurblys-robotas „Samsung Jet Bot Combo AI“ su savaiminio išsivalymo stotele automatiškai karštu vandeniu ir garais išvalo šluostes, todėl jums nereikia papildomai rūpintis šluosčių švara.

Savaiminio išsivalymo stotelė. Apie poreikį pakeisti nešvarumų maišelį, esantį savaiminėje išsivalymo stotelėje, dažniausiai jus informuos mobilioji programėlė. Neignoruokite tokio pranešimo, kadangi laiku nepakeistas nešvarumų maišelis pradeda skleisti nemalonų kvapą ir yra puiki terpė veistis mikroorganizmams. Pačią savaiminio išsivalymo stotelę reguliariai nuvalykite drėgna šluoste.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Langų valymo robotas: ar verta pirkti?

confident-noyce

Kaip išsirinkti geriausią išmanų pagalbininką namams? Atskleidė, kuris parametras yra esminis

confident-noyce

Vilniuje pavogta vakuuminių siurblių už 200 tūkst. eurų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau