2 C
Panevėžys
Trečiadienis, 21 balandžio, 2021

Niujorke panevėžietis savo jamaikietę žmoną moko lietuvių kalbos – linksmas jų pamokas seka tūkstančiai

AutoriusKarolina Marcinkevičiūtė (LRT.lt)FotoASMENINIO ALBUMO

Panevėžyje augusio Simo Urbonavičiaus gyvenimą pakeitė tėvų sprendimas kraustytis į Jungtines Amerikos Valstijas. 2002 metais Lietuvą palikusi šeima įsikūrė netoli Niujorko, ten gyvena iki šiol, tačiau ryšio su Lietuva niekada nenutraukė. Kaip juokauja šios istorijos herojus, jų meilė tėvynei privertė net ir jo jamaikietę žmoną išmokti lietuvių kalbos.

„Sutapome kaip du žirniai“

Būdamas trylikos Simas persikraustė į JAV ir, kaip pats sako, didelę įtaką jo gyvenimui padarė Amerika, nors Lietuvos jis niekada taip pat nepamiršo. Vėliau, įstojęs į universitetą, jis užsiregistravo pažinčių programėlėje, tai tapo dar vienu jo gyvenimą pakeitusiu žingsniu.

„Visiškai atsitiktinai pamačiau ten savo būsimą žmoną ir parašiau jai žinutę tiesiog eidamas į sporto salę. Ji atrašė ir netrukome susitikti.

Jau per pirmą pasimatymą sutapome, nors tai nebuvo meilė iš pirmo žvilgsnio, bet tikome vienas kitam. Tuo metu aš buvau studentu ir gyvenau Niujorko priemiestyje, o ji – pačiame mieste. Avri buvo neseniai atsikrausčiusi iš Jamaikos į Niujorką, nes jos mama ištekėjo už amerikiečio ir kartu įsikūrė čia.

Galima sakyti, kad sutapome kaip du žirniai (juokiasi). Vos tik susitikę nuvažiavome į parką ir puikiai praleidome laiką, o mums išsiskyrus supratau, kad noriu susitikti ir vėl. Taigi, dar neišvažiavęs iš miesto paskambinau jai ir pasiūliau daugiau laiko praleisti kartu. Sutiko. Taip mūsų draugystė ir prasidėjo“, – šypsodamasis prisiminė LRT.lt pašnekovas.

Jau pirmaisiais draugystės metais pora apsigyveno kartu. Kaip pasakoja S. Urbonavičius, neliko abejonių, kad tai yra jo žmogus, o kai nesinori išsiskirti, likti kartu yra vienintelis sprendimas.

Ilgainiui Avri pradėjo mokytis lietuvių kalbos, o jos anyta dabar juokauja, jog jau reikėtų atsargiau kalbėti lietuviškai, nes ji supranta daug daugiau. Raiški jamaikietės tartis taip pat stebina daugelį lietuvių.

Po tyrėjo darbo – montuoti vaizdo įrašų

Po trejų metų Simas susituokė ir su iš Jamaikos kilusia savo žmona Avrina Anderson-Urbonavičius netrukus socialiniame tinkle „Youtube“ pradėjo kurti kanalą „Avri & Simas“, čia pora dalijasi savo gyvenimo akimirkomis ir kultūriniais skirtumais. Dešimtims tūkstančių savo sekėjų iš viso pasaulio jie pasakoja apie savo šalis, kultūrinius skirtumus ir gyvenimą kartu.

Pasak S. Urbonavičiaus, taip jiedu stengiasi parodyti, kad žmonės gali sutarti, būti kartu nepaisydami išvaizdos, kultūrinių ar prigimtinių skirtumų. Juk Lietuva ir Jamaika tokios skirtingos, tačiau jie atrado vienas kitą ir toliau mokosi visko, kas susiję su jų šalimis.

Startavus kanalui, jie sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo ir klausimų. Amerikoje gyvenantis lietuvis džiaugiasi, kad nemažai žmonių panoro daugiau sužinoti apie jo gimtinę, išmokti kalbą, kaip tai daro Avrina.

Norėdama, kad marti mokėtų lietuvių kalbą, Simo mama jam iškėlė sąlygą, jog su jo žmona norėtų, jei ne visada kalbėtis lietuviškai, tai bent pasikalbėti. Taigi, besimokydami kultūrinių skirtumų ir papročių, jauni žmonės pradėjo ir lietuvių kalbos pamokas, o netrukus pradėjo kurti ir atskirą kanalą lietuvių kalba „Lietuvis ir jamaikietė“, jame dalijasi savo kasdienybe ir kalbasi lietuviškai.

„Mes labai skirtingi, iš skirtingų šalių ir kultūrų, todėl norėjome parodyti, kad visi gali sutarti ir rasti panašumų. Esame skirtingi, bet puikiai sutariame. Nesvarbu nei išvaizda, nei kultūra ar kalba. Žmonės gali sutarti ir būti panašūs“, – sakė jis.

Tiesa, kasdienybėje jo darbas gerokai skiriasi nuo vaizdo įrašų kūrimo ir montavimo, o didžiąją dienos dalį Amerikos lietuvis praleidžia dirbdamas finansinių nusikaltimų tyrėju. Jo žmona Avrina taip pat pasirinko visiškai kitokį kelią, ji neseniai baigė medicinos technologijų studijas, taps medicinos technologijų laborante.

Įtampa ir greitas tempas

Paklaustas, kaip spėja dirbti ir kurti savo kanalą socialiniuose tinkluose, Amerikos lietuvis nusišypso. Tai – išties sunki užduotis ir daugelis turbūt nesupranta, kokiu tempu tenka gyventi Niujorke. Laisvalaikiui laiko beveik nelieka, tačiau kurdama linksmus vaizdo įrašus ir savo sekėjams pasakodama apie save pora atsipalaiduoja ir kartu realizuoja save.

„Turbūt tikrai sunku įsivaizduoti, kokiu tempu tenka gyventi ir kurti čia, Niujorke. Tempas didžiulis ir viskas vyksta labai greitai. Lankydamiesi Lietuvoje matėme visai kitokį gyvenimą.

Patiriame daug įtampos vien dėl gyvenimo tempo, todėl turbūt ir tas vaizdo įrašų kūrimas leidžia kiek atitrūkti. Tad net ir turėdami labai mažai laiko užsiimame tuo“, – paaiškino jis.

Pastarąją žiemą pirmąkart aplankiusi Lietuvą Avrina galėjo ne tik praktikuoti savo lietuvių kalbos žinias, tačiau ir pamatyti vietas, kuriose augo jos vyras. Simas juokauja, kad nors ji ir tikėjosi šaltos žiemos, teko papasakoti, kad bus šalčiau, nei tikisi, todėl tam reikia pasiruošti.

„Sausį aplankėme mano močiutę, kitus giminaičius. Esu kilęs iš Panevėžio, todėl nuvykome ten, taip pat ir į Vilnių. Tiesą sakant, žmona tikėjosi, kad žiema bus šalta, tačiau nemanau, kad suprato, ką reiškia tas šaltis Lietuvoje (juokiasi). Mama jai paskolino šiltą striukę, ji apsiavė tikrai šiltus batus ir viskas buvo gerai.

Tik didžiausias temperatūrų šokas buvo dėl to, kad į Lietuvą vykome po savaitės Jamaikoje. Tai du skirtingi pasauliai ir galėjome pamatyti tikrą kontrastą. Jamaika – tai rojus žemėje su puikiais paplūdimiais, saule ir dangumi. Mūsų šalys tikrai skirtingos, bet abi turi privalumų. Lietuvoje Avri patiko, ypač Vilniaus senamiestis“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie Lietuvą Amerikos lietuvis sako, jog ir šių metų vasarą vis dar tikisi čia apsilankyti ir žmonai parodyti gimtinę šiltuoju metų laiku, dar kartą pasimatyti su giminaičiais, tačiau dėl koronaviruso porai teko koreguoti planus. Kol kas jie sako, kad vilčių prarasti neketina ir ateityje planuoja Lietuvoje net pagyventi, jau svarsto ir apie šeimos pagausėjimą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Kovidiniame“ skyriuje dirbanti medikė D. Urbštanaitytė atsipalaiduoja už radijo stoties „Pulsas“ mikrofono

confident-noyce

R. Urbonas: „Sportas – mano hobis. Bet aš geriau kepu mėsainius nei plaukiu ar bėgu“

confident-noyce

Orientavimosi sporto atstovė panevėžietė M. Girinskytė apie meilę gamtai, miestui ir pavojingiausias varžybas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau