6 C
Panevėžys
Penktadienis, 16 balandžio, 2021

„Nevėžis“ plaukia prie Neries

1998 metų rudenį grupelei energingų moterų – Emilijai Gaspariūnaitei-Taločkienei, Violetai Jonaitienei, Bronei Mikalauskienei, Nijolei Baužytei ir kitoms – kilo sumanymas suburti panevėžiečius, gyvenančius Vilniuje. Idėją palaikė ir aktyviai  parėmė tuometinis Panevėžio miesto meras Vitas Matuzas.

Susibūrė iniciatyvinė grupė, kuri pasiryžo steigti Vilniuje gyvenančių panevėžiečių klubą. Pagrindiniu tikslu numatytas siekis stiprinti Vilniuje gyvenančių panevėžiečių ryšius su gimtuoju miestu ir jo žmonėmis, aktyviai dalyvauti gimtojo miesto kultūriniame gyvenime.

Nepraėjo nė metai, kai iniciatyvinė grupė surinko Vilniuje gyvenančių kraštiečių kontaktus ir pakvietė smalsiausius į pirmąjį susirinkimą. Susirinko gana didelis tėviškėnų būrys. Tai atsitiko 1999 metų pradžioje. Buvo numatytos veiklos gairės, patvirtinti įstatai, išrinkta valdyba, klubo vadovu absoliučia balsų dauguma buvo išrinktas didelį visuomeninio darbo patyrimą turintis Bronius Kačkus. Klubas pasirinko vardą „Nevėžis“.

Prasidėjo istorija, kurios vieną atkarpų klubas ir paminėjo šventiniame 20-mečio renginyje.

Rikiavosi sveikintojų būrys

Saulėtą šeštadienio popietę po kraštiečių klubo „Nevėžis“ pirmininko Broniaus Kačkaus pasisakymo iš savo vietų ėmė stoti sveikinimo žodžiui nusiteikę svečiai. Vienas pirmųjų – Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

„Dažnokai tenka susitikti su auditorijomis, o šiandien ypatinga auditorija priešais mane. Dėkingas esu už pakvietimą į šitą tikrai reikšmingą Panevėžio kraštui renginį. Tik ką skambėjo „Graži tu mano, brangi tėvyne…“, manau, galima šiek tiek papildyti šiuos žodžius – „Gražus ir Panevėžio kraštas“, – šypsodamasis kalbą pradėjo meras. – Geri, gražūs, darbštūs žmonės dirba, kuria mūsų krašte. Ir tikrai jūs esate laukiami, galite atvažiuoti, pasidairyti, pasiūlyti, kaip dar geriau būtų galima puoselėti tą kraštą… Sveikinu su sukaktimi ir linkiu sėkmingai gyvuoti dar dvigubai tiek.“

P. Žagunis perdavė sveikinimus „Nevėžio“ klubui ne tik nuo rajono, bet ir nuo miesto administracijos. Broniui Kačkui buvo įteikta Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko padėka už neblėstantį dėmesį Panevėžiui ir jo žmonėms. Klubo nariai buvo nudžiuginti, kaip pats rajono meras sakė, kaimietiška puokšte.

„Rajoniečiai turi kitokias puokštes – kaimiškų gėrybių šūsnis vaišių stalui, – juokavo P.Žagunis. – Visiems gražios jubiliejinės šventės, pavasaris išskirtinai gražus, šiltas, o jei lietaus bus – tai ir gerų puokščių užderės.“

Maloniais žodžiais „Nevėžio“ klubo veiklą pagyrė Rokiškio kraštiečių klubo „Pragiedruliai“ atstovas, o į rankas perimti mikrofoną sveikinimo žodžiui nekantravo kito, kiek jaunesnio, „Panevėžio alumni“ klubo atstovai.

„Koks didelis pasididžiavimas ir malonumas yra būti šitame renginyje kartu su jumis, – tardamas sveikinimo žodį sakė asociacijos „Panevėžio alumni“ narys Ugnius Ramanauskas. – Mes taip pat panevėžiečiai, atstovaujantys kitam klubui, kurį, nežinodami apie „Nevėžio“ veiklą, sukūrė iš įvairių miestų kilę iniciatyvūs žmonės 2015 metais. Toje mišrioje grupėje gana greitai savo aktyvumu išsiskyrę panevėžiečiai, įkūrę „Panevėžio alumni“ asociaciją. Siekėme burti iš gimtinės išvykusius žmones, skatinome nepamiršti savo šaknų, savais būdais stengėmės prisidėti prie Panevėžyje vykstančių ekonominių ir kultūrinių procesų. Ir kaip nuostabiai malonu buvo pernai sulaukti skambučio iš jūsų kraštiečių klubo bei išgirsti, kad tai jau daroma beveik du dešimtmečius.“

„Aš tik pridėsiu, kad mums jūsų klubas yra įkvėpimas. Mes kol kas tik galime pasvajoti, kad pavyks taip ilgai išlikti aktyviems ir taip pat sulaukti tokio garbingo, gražaus veiklos jubiliejaus“, – sakė asociacijos „Panevėžio alumni“ pirmininkė Rūta Jančytė.

Nuo sveikintojų neatsiliko, kaip pristatė „Nevėžio“ klubo pirmininkas B. Kačkus, tikros panevėžietės – panevėžiečių klubo Panevėžyje atstovės.

„Esame vienmečiai. Jūs susikūrėte pavasarį, o mes – rudenį. Jūs mums nuolat buvote tarsi koks atspirties taškas, tarsi pavyzdys, į kurį vis norisi lygiuotis“, – sveikindamos „Nevėžį“ sakė Panevėžio klubo atstovės.

Nė vieno nesinori išskirti

Vilniaus panevėžiečių klubui „Nevėžis“ visus 20 metų vadovauja Bronius Kačkus. Sovietmečiu jis 24 metus vadovavo Panevėžiui – buvo vykdomojo komiteto pirmininkas. Prieš tai dešimt metų dirbo Cukraus fabrike inžinieriumi, kiek vėliau – direktoriumi. Šiais metais jis sulaukė garbingo 90-ies metų jubiliejaus ir vis dar sėkmingai savo rankose laiko klubo pirmininkui priklausantį vairą.

„Noriu padėkoti visiems už dalyvavimą, – prieš prasidedant šventiniam koncertui sake klubo pirmininkas B. Kačkus. – Prieš jus – klubo valdyba. Juos pažįstate, su jais bendraujate… Tai žmonės, kurie dirba iš gerų paskatų, netaupydami savo laiko ir daug pasiekę ne tik klubo veikloje, bet ir asmeniniame gyvenime. Tokių žmonių gausu ne tik valdyboje. Šiandien kiekvienam klubo nariui ir renginio svečiui  norėčiau įteikti mintimis po gėlę. Nenoriu ką nors išskirti. Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam jūsų.“

Išskirtinis jubiliejaus koncertas

Du veiklos dešimtmečius žymintis renginys baigėsi koncertu. Jį suorganizavo ir visą renginio programą parengė iš Panevėžio kilusi, klubo „Nevėžis“ vadybos narė, kultūrologė, profesorė, habilituota daktarė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė.

„Norisi, kad šis koncertas būtų panevėžiečių. Panevėžys nuo senų laikų – kūrybingas miestas, kuriame išaugo žmonės, nešę šviesą ir tiesą į pasaulį. Galima atsiminti kad ir kunigą, rašytoją, pedagogą Julijoną Lindę-Dobilą, jo įkurtą moksleivių  „Meno kuopą“, kurioje užaugo nemažai menininkų, literatų, muzikų, artistų. Taip pat žymios Panevėžyje Barisų giminės istorijos tęsėją Kastytį Barisą, choro „Ave vita“ vadovą, jo dukrą chormeisterę Gintarę Barisaitę. Būtent šis choras ir pradės šiandienos koncertą“, – anonsavo pati renginį vedusi R. Aleknaitė-Bieliauskienė.

Koncerte dailininkė Emiliją Gaspariūnaitę-Taločkienę perskaitė savos kūrybos eilėraštį, kuris skambėjo prieš dvidešimt metų Juozo Miltinio teatre vykusiame panevėžiečių susibūrime. Koncertavo kamerinis Vilniaus universiteto studentų orkestras, kurį subūrė savo kūrybinį kelią Panevėžyje pradėjęs meno vadovas Paulius Bernardas Koncė. Klarnetininkas Marius Kavaliauskas, Vytauto Mikalausko vaikaitis, atliko solinį pasirodymą. Dainas su savo mokine atliko tarptautinių konkursų laureatė Aušra Stasiūnaitė, dainininko keliu Panevėžyje pasukusio Jono Stasiūno dukra.  Šventę papuošė ir kitos dainavusios bei joms akomponavusios viešnios. Koncertą vainikavo R. Aleknaitės-Bieliauskienės vadovaujamas vokalinis ansamblis „Ave musica“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Karantino sušvelnėjimas: Panevėžio rajono bibliotekos plačiau atvėrė duris

confident-noyce

Panevėžio rajono metų kultūros darbuotojas V. Vapsva: „Muzika gali išgelbėti pasaulį“

confident-noyce

Panevėžio rajono gyventojams palengvinta individualių nuotekų valymo įrenginių statybos kompensavimo tvarka

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau