Nevėžietės pomėgis puošia moteris

Nevėžietės pomėgis puošia moteris

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Arnetos MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

A. Žilinskienė.

Nevėžyje gyvenanti Aušra Žilinskienė savo papuošalais pirmiausia pradėjo džiuginti drauges, kiek vėliau nusprendė savo pomėgį viešinti facebook tinkle. Šiuo metu jos darbai jau pasklidę po visą Lietuvą, iškeliavę ne tik į kitas Europos šalis, bet ir už Atlanto, į Jungtines Amerikos Valstijas.

Pradinių klasių mokytoja Raguvos gimnazijoje dirbanti moteris papuošalų gamybos džiaugsmą aptiko prieš devynerius metus, kai sušlubavus sveikatai sumažėjo jos darbo krūvis ir atsirado daugiau laisvo laiko. Tuo metu labai populiaru buvo žguto nėrimas.

BIC

„Kiti sako, kad pabandė ir jiems praėjo. O man nepraėjo, – juokauja moteris. – Ir man vis norėjosi kažko daugiau, kažko naujo, kad būtų pagaminta ne ta pačia technika. Norėjosi, kad tie papuošalai nebūtų monotoniški arba į kažką panašūs, nes man patinka išskirtinumas.“

Tuomet prasidėjo kūrybingos moters paieškos: ji atrado sutažą (juostelių siuvinėjimą), modeliną, fomirano popierių ir daug kitų priemonių bei technikų. Šiuo metu daugelį papuošalų detalių ji gamina, išlieja, dažo, klijuoja pati.

Pomėgis – dar ne verslas

Pats didžiausias Aušros patarėjas bei kūrinių kritikas – jos vyras. Jis neslepia palaikymo žmonai pomėgį paversti verslu, neretai padeda su didesnių gabaritų kūriniais – suoliukais, lentynėlėmis, staleliais.

Didžiausia „Puoškis A.Ž.“ fanė – Aušros mama. Ji visada išbando sukurtus papuošalus ir visur, kur tik važiuoja, pasakoja apie dukters talentą: Nevėžio kaimo bendruomenėje, vokaliniame kolektyve, koncertuose.  Taip žinia apie rankdarbius netruko išplisti.

Nepaisant palankių atsiliepimų, kol kas savo pomėgio A. Žilinskienė verslu nevadina. Facebook puslapis labiau skirtas darbams paviešinti, bet ne reklamuoti.

„Visiškai nesu verslininkė. Labai nemoku nustatyti kainų, nemoku įvertinti savo darbo – labai sunku tai padaryti. Man labiau patinka dovanoti“, – pripažįsta ji.

Ekspromtu sugalvotas puslapio pavadinimas „Puoškis A. Ž.“ aprėpia ir galimybę pasidabinti aksesuaru, ir namuose naują interjero detalę pastatyti. Moteris pasakoja, kad pavadinimą sugalvojo spontaniškai, o žmonės dabar prie jo jau pripratę.

Kuria ir pagal užsakymus

Aksesuarų kūrėja pastebi, kad moterų skonis papuošalams labai skiriasi priklausomai nuo amžiaus. Ji atkreipia dėmesį, kad jos kūriniais dažniau domisi panašaus kaip ji pati amžiaus moterys. Nors yra ir sutapimų.

„Labai keista, jei viena panoro papuošalo su kokia išskirtine detale, tai ir kitai tokio paties reikės. Reta kuri Panevėžio krašte linkusi eksperimentuoti“, – pasakoja pašnekovė.

Būna, kad moterys besirengdamos šventei ar renginiui kreipiasi į ją asmeniškai. Susitikusios parodo ar atsiunčia suknelės nuotrauką, pagal kurią Aušra sukuria išskirtinį papuošalą. Kūrėja stengiasi nesikartoti.

„Tai būna taip, kad einant gatve sutinku moterį, kuri man rodo papuošalą, dar kartą dėkoja už jį, bet aš sunkiai ir bepamenu, kad tokį kūriau“, – prisipažįsta nevėžietė.

Ji priduria, kad labai nemėgsta būti įsprausta į kūrybinius rėmus, bet kol kas nė viena jos papuošalų paprašiusi moteris nesiskundė. Jai dar neteko susidurti su jos pačios kūrinio grąžinimo procesu.

Idėja idėją gena

Pašnekovė pasakoja, kad kūrybinės idėjos prieš devynerius metus ateidavo savaime, dabar pagalbos ranką tiesia socialiniai tinklai. Jie labai turtingi idėjų ir galimybių iš bet kurios pasaulio vietos parsisiųsti net keisčiausių medžiagų. Būtent jų dėka moteris aptiko kūrinius iš šilkverpių vabzdžių kokonų. Pamačiusi internete, išsiaiškinusi, kas tai yra, ji jų parsisiuntė ir pagamino dailius auskarus.

„Bet vis viena, turi kažką pamatyti, turi kažkas nustebinti, tada turi kažkur viduje tos idėjos susigulėti ir tik tada prasideda kūrybinis procesas: detalių ieškojimas, jų derinimas, dėliojimas“, – sako A. Žilinskienė.

Papuošalų kūrėją labiausiai domina vintažiniai, senove dvelkiantys papuošalai. Būtent dėl šios priežasties ji nekantriai laukia prieškalėdinio laikotarpio, kai moterys suskanta puoštis.

„Man labai patinka kurti. Prieš Kalėdas papuošalų reikia ir draugėms, ir draugių draugėms, ir dovanoms… Tuomet mane pagauna didelis kūrybos antplūdis“, – entuziazmo neslepia pašnekovė.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.