Vos tik prasidėjus naujiems mokslo metams, Panevėžio moksleiviai ir jų tėveliai susiduria su iššūkiais – problema tapo keliavimas viešuoju transportu. Dalis moksleivių, ypač tie, kurie iš vienos mokyklos perėjo į kitą, šiuo metu neturi galiojančio moksleivio pažymėjimo, o tai reiškia, kad keliaujant viešuoju transportu, pagal nustatytas taisykles, jie negali naudotis lengvatomis. Panevėžio keleivinio transporto atstovai teigia į susidariusią situaciją žvelgiantys supratingai.
Ką daryti?
Į naujienų portalo JP redakciją kreipėsi mama, kuri klausia, ką daryti, jei moksleivio senas, popierinis pažymėjimas galioja iki rugpjūčio 31 d., o naujasis – elektroninis, dar nepagamintas?
„Mano dukra iš progimnazijos perėjo į gimnaziją ir šiuo metu neturi galiojančio moksleivio pažymėjimo, todėl ir miesto autobusais važiuojame už pilną kainą. Tokių moksleivių mieste yra nemažai, bet ką mums daryti? Gal važiuojant viešuoju transportu galėtų būti taikomos tam tikros išimtys?“, – klausia mama.
Žada nebausti
Panevėžio keleivinio transporto (PKT) vadovas Giedrius Šileika teigia, žinantis šią problemą ir sako, kad moksleiviai, kurių pažymėjimas baigė galioti 2024 m. rugpjūčio 31 d., rugsėjo mėnesį galės naudotis moksleiviams taikomomis nuolaidomis.
„Rugsėjo pradžioje dar ne visi moksleiviai turi pažymėjimus, problema kartojasi metai iš metų. Mūsų kontrolierių grupės yra apie tai informuotos ir į esamą situaciją žiūrės tolerantiškai. Be to, jų užduotis ne bausti, o ypač rugsėjį, priminti, kad vaikai apskritai nepamirštų pasirūpinti ir ateityje turėtų pažymėjimus“, – sakė G. Šileika.
Tokios taisyklės
Į klausimą, kodėl prasidėjus mokslo metams, iš vienos į kitą mokyklą pereinantys moksleiviai dar neturi pažymėjimų, atsakė Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė.
„Norint išduoti skaitmeninį pažymėjimą reikalinga vaiko nuotrauka ir, kad moksleivis būtų patvirtintas mokinių registre. Kai mokykla tą padarys ir savivaldybei atsiųs suformuotą skaitmeninį pažymėjimą, mūsų specialistės įtrauks kelionių kompensavimą, atspausdins pažymėjimus ir pateiks atgal į mokyklas. Tik šioje vietoje reikia suprasti, kad kai mokinys keičia mokyklą, jo ankščiau į mokinių registrą įvesti negalima. Senoji mokykla tik rugpjūčio 31 dieną mokinį gali išregistruoti, nes tik tądien baigiasi mokslo metai. Į mokinių registrą visi mokiniai turi būti įtraukti iki rugsėjo 3 dienos,“ – aiškino specialistė.
Neužtruks
Panevėžio miesto savivaldybė naujiems elektroniniams pažymėjimas spausdinti turi vieną spausdintuvą. Anot, S. Sėrikovienės, jo pakanka atspausdinti visų mokinių pažymėjimus.
„Pažymėjimų spausdinimas trunka vos kelias minutes. Tą mes padarysime labai greitai. Tikiu, kad ir mokyklos yra suinteresuotos, kad jų mokiniai pažymėjimus turėtų kuo greičiau“, – kalbėjo S. Sėrikovienė.
Žadama, kad mokinių rankas pažymėjimai pasieks artimiausiu metu – šią ar kitą savaitę.
Primename, kad moksleiviai, norėdami keliauti miesto viešuoju transportu, elektroninį pažymėjimą papildyti galės visose viešojo transporto bilietų platinimo vietose, mobiliajame telefone atsisiuntę Panevėžio keleivinio transporto programėlę arba interneto svetainėje e.pktransportas.lt.
Pažymėjimai visiems moksleiviams išduodami laikotarpiui nuo vienerių iki ketverių metų. Elektroniniai mokinio pažymėjimai pirmą kartą visiems miesto mokyklų ugdytiniams išduodami nemokamai. Pametus, sugadinus arba Panevėžyje pakeitus mokyklą, naują elektroninį mokinio pažymėjimą įsigyti reikės savo lėšomis.
Liko prie popierinių pažymėjimų
Pasak Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Ilonos Čingienės, rajono mokyklose visi mokiniai, kurie kreipėsi į klasės auklėtoją ar mokyklos vadovą, moksleivių pažymėjimus jau turi.
„Mes dėl to rajone tikrai neturime jokių problemų“, – teigė specialistė.
Tiesa, šiais mokslo metais Panevėžio rajono mokyklos liko dar prie senų, popierinių moksleivių pažymėjimų, elektroniniai – galbūt ateityje.
„Dėl elektroninių pažymėjimų diskutavome ir tarėmės su mokyklų vadovais, bet kol kas likome prie minties – jų dar neturėti. Kaip bus ateityje dar svarstysime“, – sakė I. Čingienė.