Netoli Australijos krantų pastebėjo, ko gero, ilgiausią pasaulyje padarą

Netoli Australijos krantų pastebėjo, ko gero, ilgiausią pasaulyje padarą

Gismeteo.lt

Žadą atimantis padaras buvo pastebėtas netoli Australijos krantų.

Visas šis darinys atrodė, kaip vienas gyvūnas, tačiau iš tiesų tai tūkstančiai individualių organizmų, susikibusių tarpusavyje.

Manoma, kad tai buvo sifonoforas, sudarytas iš tūkstančių mažesnių organizmų, žinomų kaip zooidai. Šie sutvėrimai dar vadinami Apolemia uvaria arba gijine medūza.

BIC

Manoma, kad sifonoforo išorinio žiedo perimetras siekė apie net apie 47 metrus.

Kiekvienas individualus zooidas didesniame sifonoforo kūne veikia kaip organas ir vykdo skirtingas funkcijas.

Kai kurie jų turi geliančius čiuptuvėlius, o kiti raudonos spalvos jauku vilioja maistą. Visi kartu jie gali funkcionuoti kaip vienas didelis organizmas.

Tyrėjų komanda iš „Ningaloo Canyons Expedition“ tyrinėjo jūrinę aplinką aplink Vakarinę Australiją, kur ir susidūrė su šiuo jūrų padaru.

Šis regionas yra garsus dėl plačios gyvūnijos įvairovės, tačiau trūkstant tyrimų apie šią vietovę yra žinoma nedaug.

Šio regiono tyrimui buvo panaudotas ROV − nuotoliniu būdu valdomas povandeninis robotas, bei sonaras. ROV kylant link paviršiaus jo kameros pastebėjo šią gelmių pabaisą.

„Visi buvo priblokšti to ką išvydo,“ – pasakojo biologės Nerida Wilson ir Lisa Kirkendale iš Vakarų Australijos muziejaus.

Bentoso sifonoforas, tariamai vienas gyvūnas, yra vadinamas „plūduriuojančiu miestu“, kuriame išvien dirba gausybė mažesnių organizmų.

Jie pastebimi taip retai, tad apie šiuos padarus aptinkama labai mažai informacijos. Šie gyvūnai yra susiję su koralais bei medūzomis, o gyvena jie iki 3000 metrų siekiančiame gylyje.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.