-1.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 5 gruodžio, 2021

Net po dviejų metų pertraukos J. Balčikonio gimnazijoje vyko mokinių parlamento rinkimai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoERIKAS LAUŽADIS, RIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Net po dviejų metų pertraukos Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę demokratiškai išreikšti savo balsą.

Net po dviejų metų pertraukos Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę demokratiškai išreikšti savo balsą. Šią savaitę įvyko naujųjų Gimnazijos mokinių parlamento narių rinkimai, kuriuose savo balsą už norimą kandidatą atidavė net 65,5 procentai visų gimnazijos moksleivių.

Prie atsinaujinusio mokinių parlamento prisijungė ir naujaisiais moksleivių atstovais tapo gimnazistai Adas Putauskas, Sarunas Rodriguez, Ugnė Lukoševičiūtė, Emilė Jacinkevičiūtė bei Julija Daugytė.

Net po dviejų metų pertraukos Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę demokratiškai išreikšti savo balsą.

Komandos atsinaujinimas buvo itin laukiamas

Kaip praėjusius rinkimus komentuoja J. Balčikonio gimnazijos mokinių parlamento prezidentas Ąžuolas Šiukščius, komandos atsinaujinimas buvo būtinas žiūrint į ateitį, nes šiuo metu buvo likę tik 7 parlamentarai, o tai gerokai per mažas skaičius, norint šiais mokslo metais sėkmingai inicijuoti ir organizuoti įvairią veiklą mokykloje.

Net po dviejų metų pertraukos Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę demokratiškai išreikšti savo balsą.

„Gimnazijoje vykstančių mokinių parlamento rinkimų tikslas nebuvo vien tik išrinkti naujus parlamentarus, tačiau ir parodyti visiems moksleiviams, koks subtilus ir gal net kiek sudėtingas yra pats demokratinių, visuotinių rinkimų procesas. Taip kaip ir Seimo ar Savivaldos rinkimuose, taip ir čia, kandidatai turėjo pereiti ne vieną etapą, norint sėkmingai iškelti savo kandidatūrą ir sulaukti palaikymo. Norintiesiems prisijungti prie parlamento, teko parengti savo agitacinius plakatus, surinkti reikiamą kandidatą palaikančių gimnazistų parašų skaičių, pristatyti mokytojų ar kitų žmonių raštiškas rekomendacijas ir net dalyvauti rinkiminėje spaudos konferencijoje. Tad, po visų šių procesų ir intriguojančiu balsų skaičiavimo, galų gale, paaiškėjo, kad naujajame, jau 26-ajame gimnazijos mokinių parlamente, darbus pradės net 5 aktyvūs moksleiviai“, – naujienų portalui JP pasakojo Ą. Šiukščius.

Ą. Šiukščius.

Siekis kurti teigiamą ir patrauklią aplinką

Kaip teigia Gimnazijos mokinių parlamento narys Ignas Janeliūnas, tiek pats rinkimų procesas, tiek ir mokinių savivaldos veikimas kiekvienoje mokykloje yra būtinas.

„Tenka pastebėti, kad dažnai mokinių savivaldos atstovai apsiriboja įvairių renginių ar akcijų įgyvendinimu. Žinoma, įvairūs renginiai taip pat prisideda prie vidinio mikroklimato gerinimo, bet visgi verta nepamiršti ir tikrosios kiekvienos mokinių savivaldos, parlamento ar mokinių tarybos, veikiančios kiekvienoje bendrojo ugdymo įstaigoje, funkcijos – siekti atstovauti moksleiviams, išgryninti ir realizuoti jų siūlomas idėjas ar poreikius“, – esamomis įžvalgomis dalinasi I. Janeliūnas

I. Janeliūnas.

„Naujos sudėties mokinių parlamentas stengsis atsižvelgti į išsakomas idėjas ir lūkesčius bei sieks reguliariai informuoti visus moksleivius socialiniuose tinkluose bei gyvo kontakto metu apie įvairius nutarimus ar gautus atsakymus, derinant interesus su gimnazijos mokytojais, administracija ar klasių atstovais. Pats tokio tipo demokratinių rinkimų organizavimo procesas jau yra ryškus ir teigiamas parlamentarų požiūris į galimybių suteikimą mokiniams pasisakyti. Pasisakyti ne tik balsuojant, bet ir išreiškiant savo nuomonę per klasių seniūnus ar gyvame pokalbyje su parlamento nariais. Juk dažnai įvairūs pasisakymai ir idėjos galbūt neiškart, tačiau po kažkiek laiko tampa puikiais realiais darbais ir iniciatyvomis, kurios nudžiugina gimnazistus ir suteikia jiems šaunių prisiminimų apie praleistą laiką mokykloje. Tad tikrai tikimąsi, jog išrinkti moksleivių atstovai įneš naujų spalvų į komandos veiklą bei drąsiai išsakys savo pasiūlymus, kaip kurti dar matomesnį ir didesnį pokytį gimnazijoje“, – sako I. Janeliūnas.

Net po dviejų metų pertraukos Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę demokratiškai išreikšti savo balsą.

Naujoji Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos mokinių parlamento sudėtis: Ugnė Lukoševičiūtė, Julija Daugytė, Adas Putauskas, Sarunas Rodriguez, Emilė Jacinkevičiūtė, Ąžuolas Šiukščius, Urtė Paipolaitė, Erikas Laužadis, Ignas Janeliūnas, Goda Mickevičiūtė, Viltė Vozbutaitė ir Austėja Varytė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Valstiečiai“ pradeda balsavimą partijos pirmininko rinkimuose

confident-noyce

Iškilmingai paskelbta 2021-ųjų Lietuvos metų moteris

confident-noyce

VRK patvirtino: Trakų rajono meru išrinktas A. Šatevičius, Kelmės – I. Petkevičius

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau