Nesilaikiusiems karantino taisyklių panevėžiečiams – kelių šimtų eurų baudos

500 eurų bauda šiandien skirta ir Liepų al. 7 namo kieme besibūriavusiems asmenims.

Iki balandžio 8 d. vakaro Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai surašė 34 administracinių nusižengimo protokolus dėl šalyje paskelbto karantino sąlygų pažeidimo.

Daugiausiai asmenų sudrausminama dėl karantino taisyklių pažeidimų viešose vietose, taip pat baudžiami saviizoliacijos nesilaikantys asmenys.

Įgijo didesnes teises

Policija įgijo teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus, iš viso jau skirta daugiau kaip 500 nuobaudų karantino taisykles pažeidžiantiems asmenims. 500 eurų bauda šiandien skirta ir Liepų al. 7 namo kieme besibūriavusiems 4 asmenims.

Pažeidimo protokolo nuotrauka buvo įkelta į socialinį tinklą „Facebook“. Po paviešinta protokolo nuotrauka komentatoriai daugiausiai gyrė policijos pareigūnus, kurie skyrė nemenką baudą karantino sąlygų nesilaikiusį panevėžietį.

„Ir gerai, skirčiau dar didesnę baudą“, – rašė viena motetis. Kiti komentavo, kad tokiems pažeidėjams reikėtų skirti ir dar didesnes baudas, treti – dėkojo pareigūnams, kurie taip drausmina pažeidėjus.

Protokolas.

Protokole užrašyta: „Nutarimo paskelbimo laikotarpiu buvo viešoje vietoje nustatytas pažeidimas prie Liepų al. 7 namo keturių asmenų grupėje taip sukeldami pavojų išplisti COVID-19 ligai. Nesilaikė nutarimo reikalavimų ir padarė administracinį nusižengimą numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 4 dalyje. Kaltininkas prisipažino padaręs šiame kodekse numatytą administracinį nusižengimą ir nuoširdžiai gailisi. Sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Bauda 500 eurų“.

Liepų al. 7 Panevėžyje

Rašo protokolus

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis teigė, kad iki vakar dienos vakaro Panevėžio apskrityje buvo surašyti 34 administracinių nusižengimų protokolai.

T. Martinaitis.

„Panevėžio mieste ir rajone surašyti 5 protokolai. Daugiausiai protokolų – 11 – vakar surašyta Pasvalio rajone. Šiandien surašytas protokolas ir paskirta 500 eurų bauda. Kadangi sunkinančių aplinkybių nebuvo, skirta tokia bauda. Geriau laikytis karantino taisyklių. Griežti apribojimai nustatyti, kad būtų tvarka ir visi laikytųsi jos“, – sakė T. Martinaitis.

Informuoja žmonės

Policijos pareigūnai įgijo teisę skirti baudas: už nusižengimus, kurie sukėlė pavojų išplisti koronavirusui, fiziniai asmenys gali būti baudžiami nuo 500 iki 1500 eurų, įmonių vadovai – nuo 1500 iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusę minimalios baudos.

Baudos skirtos ne tik panevėžiečiams. Finansiškai nukentėjo ir vilnietis, kuris pasidalino savo feisbuko paskyroje, kad teko nuryti karčią piliulę už tai, kad lauke žaidė tenisą. Policija skyrė nemažą baudą už karantino taisyklių pažeidimą ne tik jam ir draugui, bet ir žiūrovui.

R. Matonis.

Lietuvos policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis informavo, kad per pastarąją parą policija gavo 305 pranešimus dėl karantino draudimų nesilaikymo bei dėl to nubaudė 187 asmenis

R. Matonio teigimu, dažniausiai žmonės informuoja apie galimą saviizoliacijos bei karantino nesilaikymą.

Taisyklės sugriežtintos

Priename, kad balandžio 8 dieną Vyriausybė nutarė, jog karantinas pratęsiamas iki balandžio 27 dienos, bei apsisprendė Velykų šventinį savaitgalį riboti gyventojų patekimą į visus šalies miestus. Vyriausybės priimtame nutarime numatoma, kad nuo balandžio 10 dienos 20 valandos iki balandžio 13 dienos 20 valandos bus ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius.

Išimtys bus taikomos dėl darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo. Taip pat pranešama, kad ribojimas nenumatomas ir asmenims, kurie kitoje nei savo savivaldybėje turi nekilnojamojo turto, kuris priklauso jiems nuosavybės teise.

Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Jei būtina išeiti iš namų, rekomenduojama (nuo balandžio 10 d. privaloma) dėvėti kaukes arba respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Taip pat draudžiama asmenims parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis. Taip pat reikalaujama laikytis saugaus kontakto, prekybos ir paslaugų vietose lankytis po vieną šeimos narį.

Seimas praėjusią savaitę pritarė siūlymui didinti baudas už privalomojo karantino nesilaikymą. Baudos bus padidintos iki 6 tūkst. eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje pareigūnai savaitgalį patikrino parkus: pažeidimų neužfiksavo

confident-noyce

Savaitgalį apgręžta per 1,2 tūkst. automobilių, dėl karantino pažeidimų bausti 463 žmonės

confident-noyce

Savaitgalį aptemdė nepilnamečio žūtis, vieną avarijų sukėlė JAV pilietis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau