14.5 C
Panevėžys
Antradienis, 28 rugsėjo, 2021

Nesėkmė: Rožyno seniūnaitijai prireiks 4 karto seniūnaičiui išrinkti

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Rožyno seniūnaitijai prireiks 4 karto seniūnaičiui išrinkti.

Panevėžio miesto savivaldybei niekaip nepavyksta išrinkti Rožyno seniūnaitijos seniūnaičio – neatsiranda norinčiųjų dalyvauti rinkimuose.

Dėl nepateiktos nei vienos kandidatūros, neįvykus rinkimams, Savivaldybės komisija seniūnaičių rinkimams ir apklausai organizuoti skelbia pakartotinius – jau ketvirtą kartą – Rožyno seniūnaitijos seniūnaičio rinkimus ir kviečia teikti kandidatūras.

Kandidatą siūlo gyventojai

Panevėžio miesto savivaldybės Nevyriausybinių organizacijų koordinatorė Goda Voveriūnaitė-Kaminskienė aiškino, kad seniūnaitis renkamas 4 metų kadencijai.

„Kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti tik tos seniūnaitijos, kurioje renkamas seniūnaitis, gyventojai ar bendruomeninės organizacijos, o kandidatu į seniūnaičius gali būti pilnametis seniūnaitijos gyventojas. Jis turi būti deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jo kandidatūra siūloma į seniūnaičius“, – aiškino G. Voveriūnaitė-Kaminskienė ir kvietė kandidatus teikti reikalingus dokumentus iki rugpjūčio 2 dienos.

G. Voveriūnaitė-Kaminskienė.

Neturi nuo pernai

Pasak Nevyriausybinių organizacijų koordinatorės, Panevėžys yra suskirstytas į 10 seniūnaitijų.

„Kiekvienai iš jų atstovauja išrinktas seniūnaitis. Ši pareigybė įsteigta 2012 metais Panevėžio miesto savivaldybės tarybai priėmus sprendimą dėl miesto suskirstymo į seniūnaitijas. Šiuo metu vienintelė Rožyno seniūnaitija neturi seniūnaičio, po to, kai 2020 metų birželio mėnesį iš šių pareigų atsistatydino buvusi seniūnaitė. Rinkimų terminas pratęstas jau 4 kartą. Gal pavyks išrinkti“, – pasakojo G. Voveriūnaitė-Kaminskienė.

Algos negauna

Pasiteiravus, ar seniūnačio darbas apmokomas ir ar gauna seniūnaičiai lėšų iš Savivaldybės, kad galėtų vykdyti jiems pavestą darbą, Nevyriausybinių organizacijų koordinatorė paaiškino:

„Seniūnaičiai dirba visuomeniniais pagrindais, tačiau su jų, kaip seniūnaičių, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti, gali būti skiriama išmoka. Šios išmokos dydį ir atsiskaitymo tvarką nustato Savivaldybės taryba. Panevėžio miesto savivaldybėje šiuo metu išmokos dydis yra 75 eurai ketvirčiui.“

Rožyno seniūnaitijai prireiks 4 karto seniūnaičiui išrinkti.

Atstovauja visai seniūnaitijai

Panorus sužinoti, ar pajėgūs seniūnaičiai susidoroti su iškilusiomis gyventojų problemomis, juolab, kad seniūnaitijų teritorijos nemažos, į šį klausimą atsakyta nebuvo, o buvo pristatyta, kokiais dažniausiai klausimais į seniūnaičius kreipiasi seniūnaitijų gyventojai.

„Seniūnaitis yra tarpininkas tarp bendruomenių, gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkų, kitų seniūnaitijos gyventojų ir savivaldybės. Seniūnaitis atstovauja visą seniūnaitiją, ne tik konkrečios bendruomenės gyvenamąją teritoriją ar daugiabučio namo gyventojų interesus“, – aiškino G. Voveriūnaitė- Kaminskienė ir teigė, kad gyventojai į seniūnaičius kreipiasi dėl seniūnaitijos infrastruktūros klausimų, mažosios architektūros, vaikų žaidimų aikštelių remonto darbų, želdynų priežiūros, įvairių paslaugų teikimo, nukreipimo į reikiamas įstaigas.

R. Narkūnas.

Reikia laiko

Panevėžio miesto Tarybos nariui ir Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojui Rimantui Narkūnui pačiam teko paragauti seniūnaičio duonos – vos atsiradus seniūnaitijoms 2012 metais, politikas buvo Rožyno seniūnaitijos seniūnaitis.

„Reikalingi seniūnaičiai, nes jie tarpininkai tarp bendruomenių ir Savivaldybės. Pačiam teko dirbti seniūnaičiu pirmąją kadenciją, todėl žinau darbo specifiką. Buvo pradžia ir dirbome tikrai labai daug ir stipriai. Šis darbas atima nemažai laiko, todėl seniūnaičiu gali būti žmogus, kuris turi laisvo laiko ir, žinoma, noro. Rožyno seniūnaitija neturi seniūnaičio, nes prieš tai buvęs asmuo turėjo darbą ir laiko skirti visuomenėms pareigoms negalėjo“, – aiškino R. Narkūnas ir sakė, kad seniūnaičiams žmonės dėl įvairių problemų skambina kone ištisą parą.

Reikalingi seniūnaičiai, nes jie tarpininkai tarp bendruomenių ir Savivaldybės

R. NARKŪNAS

Nesiryžta priimti sprendimo

Pasak R. Narkūno, seniūnaičio pareigos – visuomeninės ir atlyginimo niekas jam nemoka.

„Kodėl Rožynas neturi seniūnaičio? Lyg ir buvo du kandidatai, bet jie dar nesiryžta žengti paskutinio žingsnio – neapsisprendžia. Kita vertus, priėmęs sprendimą tapti seniūnaičių, asmuo turi gyventi toje teritorijoje, žinoti visas seniūnaitijos problemas ir žinoti, kaip išspręsti tas problemas. Žmogus turi būti atsakingas ir norėti dirbti seniūnaičiu“, – sako Tarybos narys ir viliasi, kad Rožyno seniūnaitija turės seniūnaitį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prasidėjo Rožyno seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai: vienintelė kandidatė į šias pareigas – R. Šerplienė

confident-noyce

Skelbiama Rožyno seniūnaitijos seniūnaičio rinkimų data

confident-noyce

Panevėžio rajono seniūnams ir seniūnaičiams nubrėžtos bendros veiklos gairės dirbant gyventojų gerovei

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau