„Neptūnas“ per anksti atsipalaidavo Panevėžyje, tačiau palaužė traumų išretintą „Lietkabelį“

JP / Karolio KAVOLĖLIO (KK "Lietkabelis") nuotr.

Panevėžio „Lietkabelio“ (20/12) komanda atsitiesė paskutiniame kėlinyje, bet galiausiai „Betsafe–LKL“ mače namuose 69:73 (19:15, 12:23, 14:21, 24:14) nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ (24/7).

„Lietkabelis“ žaidė be blauzdą pasitempusio Simo Jasaičio ir čiurną susižeidusio Jamaro Wilsono. Tuo tarpu rungtynių metu, trečiajame kėlinyje, čiurnos trauma sustabdė ir Stefaną Sinovecą.

Panevėžio ekipa rungtynes pradėjo geriau: per beveik pusę ketvirčio varžovams leido pelnyti tik 2 taškus ir atitrūko 8:2. „Neptūnas“ ėmė naudotis baudų metimais, juos pataikė Gytis Masiulis ir Tomas Delininkaitis, mažinę deficitą – 6:8. Vėl sekė šeimininkų spurtas (17:9), kurį nutraukė iš toli pataikęs T.Delininkaitis, o po pirmo kėlinio „Neptūnas“ galiausiai atsiliko 15:19.

BIC

Antrasis kėlinys buvo visiškai priešingas: „Neptūnas“ perėmė iniciatyvą, o po tritaškį pridėjo Lorenzo Williamsas ir Deividas Gailius – 23:21. Galiausiai svečių spurtas tęsėsi iki 9:0, o nors jį nutraukė Stefanas Sinovecas, kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ dar atitolo – 38:26.

Prieš pat ketvirčio pabaigos sireną, per paskutinę minutę „Lietkabelis“ surinko 5 taškus Ike’o Iroegbu ir Pauliaus Valinsko dėka bei pagerino savo situaciją – 31:38.

Po pertraukos „Neptūnas“ vėl susigrąžino dviženklę persvarą (48:32) ir ją saugojo ilgą laiką. „Lietkabelis“ skirtumą sumažinęs buvo tik iki 11 taškų, bet labiau priartėti neįstengė. Reikalus dar sujaukė ir Stefano Sinoveco čiurnos trauma, patirta ketvirčio pabaigoje. 59:45 – taip po T.Delininkaičio tritaškio kėlinį baigė „Neptūnas“.

Ketvirtame kėlinyje „Lietkabelis“ vėl kilo į kovą: nors atsiliko 49:66, bet surengė atkarpą net 17:2. Taip skirtumas mažėjo iki 2 taškų (66:68), o Paulius Valinskas lygino rezultatą – 68:68. Prasidėjo paskutinė minutė ir Laimonas Kisielius vedė į priekį „Neptūną“ tolimu metimu (71:68), o Sauliaus Kulviečio mestas kamuolys išsirideno iš krepšio. Galiausiai T.Delininkaitis baudos metimais įtvirtino pergalę „Neptūnui“.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 16, Deividas Gailius 14, Lorenzo Williamsas 11, Jerai’us Grantas 9, Laimonas Kisielius 7.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 15, Saulius Kulvietis 13, Marko Čakarevičius 10 (10 atk. kam.), Mindaugas Kupšas ir Ike’as Iroegbu – po 8.