Neprižiūrimos kapavietės Panevėžyje greitai turės šeimininkus

Pirmą kartą posėdžiavo Panevėžio miesto savivaldybės Neprižiūrimų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis ir kapaviečių (kapų) identifikavimo komisija.

Posėdyje komisija svarstė, ar galima apie 100 kapaviečių pripažinti neprižiūrimomis ir jas skirti kitiems asmenims, suteikiant galimybę laidoti artimuosius. Sprendimas šiame komisijos posėdyje nebuvo priimtas – nuspręsta susirinkti dar sykį.

Priimti sprendimą – sudėtinga

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Simona Mickutė naujienų portalui JP teigė, kad priimti sprendimą ir pripažinti kapavietes neprižiūrimomis – sudėtinga.

„Komisija sudaryta šių metų liepos mėnesį ir lapkričio 5 dieną įvyko pirmas posėdis. Ilgai diskutavome, nes nuo 2017 metų priimtas sprendimas neprižiūrimas kapavietes pripažinti neprižiūrimomis ir, negalint jų identifikuoti, skirti kitiems asmenims. Posėdyje svarstytos Kristaus Karaliaus Katedros kapinės Ramygalos gatvėje, o kalba sukosi apie 100 neprižiūrimų kapaviečių“, – sakė S. Mickutė.

Ieško artimųjų

Pasak Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės, priimti greito sprendimo negali, nes tai susiję su laidojimo apeigomis ir būtina svarstyti visas galimybes, variantus.

„Procesas tikrai ilgas, nes reikia surasti artimuosius, gimines, kurių artimieji palaidoti Kristaus Karaliaus Katedros kapinėse. Labai daug neprižiūrimų kapaviečių be paminklinių akmenų, todėl rasti artimuosius problema. Bandome juos rasti, apklausiame šalia esančių kapaviečių savininkų, gal žino, kur ieškoti. Be to, neprižiūrimų kapaviečių laidojimai seni, o ir žurnaluose nėra įrašyti asmenys, prižiūrintys kapus. Anksčiau tokių įrašų nereikėjo“, – teigė S. Mickutė ir tęsė:

Kitas dalykas, kadangi šios kapinės senos, jose per laiką keitėsi kapaviečių numeracija. Tai irgi įnešė sumaišties. Laukia didelis ir sunkus darbas. Todėl komisija ir nepriėmė sprendimo, o nusprendė susirinkti gal po savaitės ir dar kartą peržiūrėti neprižiūrimų kapaviečių sąrašą.“

Skelbs oficialiai

Pasiteiravus, per kiek laiko priėmus sprendimą, kad kapavietė neprižiūrima, paskelbiama apie tai oficialiai, Miesto infrastruktūros skyrius vyriausioji specialistė S. Mickutė paaiškino:

„Oficialiai bus paskelbtas neprižiūrimų kapaviečių sąrašą, o per 20 darbo dienų reikės pateikti prašymus dėl kapaviečių. Nors jau yra pateikti prašymai, bet bus teikiama pirmenybė įrodžiusiems giminystės ryšius arba turintiems kapavietes šalia. Jeigu neatsišaukia minėti asmenys, tuomet bus atsižvelgta į jau pateiktus prašymus. Jų turėti kapavietes Kristaus Karalius Katedros kapinėse turime 39, o Šilaičių – keturis.“

[quote_box_center] Komisija

Neprižiūrimų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis ir kapaviečių (kapų) identifikavimo komisijai vadovauja Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Žibutė Gaivenienė, o nariai: Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga, vyriausioji specialistė Simona Mickutė, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiasis specialistas Benjaminas Pučkis ir bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus viršininkas Algis Čeponis. [/quote_box_center]

[quote_box_center] Skaičiai

Neprižiūrimų kapaviečių Kristaus Karaliaus Katedros kapinėse 2018 metų gruodžio 18 dienai – 241; Šilaičių kapinėse – 264; Pašilių – viena kapavietė.[/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Obeliuose dažais apipurkšti karių kapai

confident-noyce

Paminklų gamintojas panevėžietis A. Krikščiūnas: „Kiekvienas akmuo turi savo istoriją“

confident-noyce

Visų Šventųjų dieną Panevėžio kapinėse sužibo žvakelių jūra

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau