Nepriklausomybės Akto signatarą J. Beinortą priglaus Signatarų kalnelis

J. Beinortas.

Vasario 13 dieną mirė  Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Seimo, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys, visuomenės veikėjas Julius Beinortas.

Velionis vasario 15 dieną 16 val.bus pašarvotas Panevėžio miesto savivaldybės 1-ojo aukšto salėje.

Atsisveikinimas su velionu: vasario 15 dieną – 16 val. iki 21 val.; vasario 16-ąją – nuo 9 val. iki 21 val. ir vasario 17 dieną – nuo 9 val. iki 12.45 val.

Šv. Mišios už mirusiojo J. Beinorto sielą – vasario 17 dieną 13 val. Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedroje.

Amžinojo poilsio J. Beinortas atguls Vilniuje, Antakalnio kapinėse, Signatarų kalnelyje.

J. Beinortas 1988–1989 m. buvo vienas iš Sąjūdžio Panevėžio rėmimo grupės steigėjų, vėliau – Sąjūdžio miesto tarybos narys. Išrinktas į Sąjūdžio Seimą, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Steigiamojo suvažiavimo delegatas.

1990–1992 m. – Panevėžyje išrinktas Aukščiausiosios Tarybos deputatas. 1990 m. kovo 11 d. balsavo už Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimą.

1992 m. įstojo į Lietuvos krikščionių demokratų partiją (LKDP). Nuo 2001 m. – susijungusių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys.

1992–2000 m. Seimo narys.

2001–2002 m. dirbo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, 2002–2006 m. – Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus viršininko pavaduotojas, vyr. darbo inspektorius.

2003–2015 m. – Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys.

Neoficialaus Lietuvos žygeivių judėjimo dalyvis, turistinių kraštotyrinių akcijų organizatorius, kartu su kitais tvarkė 1863 m. sukilėlių, partizanų kapus. Unikalų pasakojimą aprašė knygoje „Mūsų žygis Simono Daukanto taku 1975 m.“ (2017).

Už nuopelnus atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos nepriklausomą valstybę apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui – 20 metų“ medaliais.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą – G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ (2018).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje ritualines paslaugas teikiančios įmonės vadovė: „Neįsivaizdavau, kad mūsų darbas pasidarys iš tikrųjų baisus“

confident-noyce

Laidotuvių reikmenų vėl galima įsigyti specialiose parduotuvėse

confident-noyce

F. Latėnas bus laidojamas penktadienį Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau