Nepraleiskite progos: vakarais danguje kaip niekada ryški Venera

Nepraleiskite progos: vakarais danguje kaip niekada ryški Venera

Gismeteo.lt / Freepik.com nuotr.

Šią savaitę, nusileidus Saulei, danguje itin ryškiai regima Venera.

Ši planeta pasieks savo didžiausią elongaciją – tolimiausią atstumą nuo Saulės mūsų danguje.

Tai bus maksimali Veneros elongacija 2020 metais. Šiuo metu planeta yra apsistojusi ties 46.1° į rytus nuo Saulės, kuomet po saulėlydžio Venera atsiduria vakarinėje dangaus pusėje.

BIC

Saulei nusileidus nepastebėti Veneros tiesiog neįmanoma!

Tai ryškiausias objektas danguje, o vėliau šią savaitę prie jos prisijungs ir jaunaties mėnulis.

2020 metais Venera suformuos dvi ilgiausias elongacijas, viena jų bus vakariniame danguje, o kita – ryto danguje.

Kadangi Veneros orbita yra tik lengvai pailga ir yra artima apvaliai, dėl to kampiniai Veneros ilgiausių elongacijų matavimai menkai skiriasi. Jie visada yra artimi 46 laipsniams.

Ryto danguje Venera savo ilgiausią elongaciją pasieks 2020 metų rugpjūčio 13 d. Tuomet ji bus 45.8 laipsniai į vakarus nuo saulės arba rytinėje dangaus pusėje prieš auštant, rašo earthsky.org.

Rytinė elongacija bus kiek trumpesnė už šios savaitės vakarų elongaciją:

Venera yra įvardinama, kaip trečias pagal ryškumą dangaus kūnas, nusileidžiantis tik Saulei ir mėnuliui. Kai kurie akyliausi žmonės geba šią planetą danguje išvysti net dienos metu.

Vis dėlto, daugeliui mūsų tai pavyksta tik saulei nusileidus. Venera yra pirmoji „žvaigždė“ po saulėlydžio pasirodanti vakaruose.

Kadangi Venera aplink Saulę orbitoje keliauja Žemės orbitos ribose, dėl to ji mūsų danguje niekuomet negali atsidurti priešingoje nuo saulės pusėje.

Kuomet Veneros vakarinė elongacija artimai sutampa su pavasario lygiadieniu, tuomet ši planeta po saulėlydžio yra matoma ilgiausią laiką.

Tuo tarpu, kuomet didžiausia vakaro elongacija sutampa su rudens lygiadieniu – Veneros buvimas vakariniame danguje yra pats trumpiausias.

O dabar pats metas žvilgtelti pro langą (ar išėjus į savo kiemą) į ryškiąją Venerą!

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.