Nepilnamečių tardymo izoliatorius jungiamas prie Kauno tardymo izoliatoriaus

Nepilnamečių tardymo izoliatorius bus jungiamas prie Kauno tardymo izoliatoriaus, nusprendė Vyriausybė.

Ministrų kabineto patvirtintame sprendime nurodoma, kad sujungus įstaigas bus panaikinta bent 15 pareigybių, o tai leis per metus sutaupyti apie 400 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų ir didinti algas visiems darbuotojams. Iš viso įstaigose dabar dirba 306 darbuotojai.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigė, kad įstaigose kalinami suaugę ir jauni asmenys ar nepilnamečiai ir toliau liks tuose pačiuose pastatuose, bus jungiama tik administracija.

„Mes norime centralizuoti tik bendrąsias funkcijas – buhalteriją, personalo valdymą“, – sakė E. Jankevičius.

Anot ministro, Kauno tardymo izoliatoriuje kali apie 300 suaugusiųjų, nepilnamečių izoliatoriuje – 64 jaunuoliai (iš jų – 15 nepilnamečių).

Anot ministro, sutaupyti pinigai bus skiriami pareigūnų atlyginimų didinimui.

„Turiu atsakingai pasakyti, kad nuo birželio 1 dienos abiejose šiose įstaigose nė vienas pareigūnas neuždirbs mažiau nei tūkstantį eurų“, – patikino E. Jankevičius.

Pasak ministro, nuo spalio 1-osios tūkstantį eurų atlyginimai turėtų pasiekti ir Pravieniškių, Vilniaus, Kybartų ir Marijampolės pataisos namuose, Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje įkalinimo įstaigose tūkstantį eurų pareigūnų atlyginimai turėtų pasiekti nuo 2021-ųjų.

Skaičiuojama, kad reorganizuojant įstaigas, apie 70 tūkst. eurų atsieis išeitinių kompensacijų mokėjimas, tačiau ministerija tikisi šias išlaidas sumažinti, daliai darbuotojų pasiūlant kitas pareigas bausmių vykdymo sistemos įstaigose.

Vasario pradžioje paaiškėjus, kad Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose kalintas už seksualinę prievartą prieš nepilnamečius nuteistas vyras buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas, nušalintas laikinasis įstaigos vadovas.

Teigta, jog įstaiga nebuvo pasiruošusi tam, kad pas juos iš Vilniaus bus perkelti nuteistieji, todėl užtruko paruošti jiems patalpas.

Ministerijos atstovai pabrėžia, kad įstaigoje laikomi suaugusieji yra apgyvendinti atskirame tardymo izoliatoriaus pastato aukšte – negali palaikyti kontaktų su nepilnamečiais. Anot ministerijos, Kauno tardymo izoliatorius, prie kurio siūloma jungti Nepilnamečių tardymo izoliatorių, pernai pertvarkė savo struktūrą ir racionaliai planuodamas išlaidas sutaupė apie penktadalį jam skirto biudžeto lėšų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia devynios pataisos ir sulaikymo įstaigos, jose laikoma apie 6 tūkst. asmenų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Marijampolėje nuteistasis virve iš trečio aukšto nusileido paimti per tvorą įmestų telefonų

confident-noyce

Beveik pusė sukčiavimo nusikaltimų padaroma telefonu, dauguma – iš įkalinimo įstaigų

confident-noyce

Į Alytaus pataisos namų atvirąją koloniją negrįžo du nuteistieji

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau