Panevėžio šeimos namai jau kelias dienas kvepia Šv. Velykomis. Virtuvėje nuo ankstaus ryto, kaip bitutės sukasi trys šeimininkės. Savanorė Irmina plauna kiaušinius ir juos ruošia dažymui, Aldutė pjausto daržoves, o Rima ant keptuvės kepina svogūnus. Taip virtuvės šeimininkės ruošia velykinius lauknešėlius vargingai gyvenantiems žmonės.
„Mums svarbus kiekvienas žmogus. Norime, kad ir nepasiturintys gyventojai pajustų šventę. Ruošiame jiems silkutę su daržovėmis, krabų mišrainę, dar žadame skanių grybukų pagaminti. Netrukus pradėsime ir kiaušinius marginti“, – stovėdama prie viryklės vardino Rima.
Šiemet šeimininkės nusprendė kiaušinius dažyti neįprastai – Ukrainos ir Lietuvos vėliavų spalvomis. Ir taip bus numargina per šimtas velykinių kiaušinių. Tokios iniciatyvos virėjos ėmėsi, nes taip nori išreikšti palaikymą karo niokojamai Ukrainai. Be to, Šeimos namuose šiuo metu gyvena ir Velykas kartu švęs dvi ukrainiečių šeimos.
Geriausia padėka – šypsena
26-erius metus labdaringoje valgyklėlėje savanoriaujanti Rima sako, kad Velykų rytą ji bus čia ir gražiausią pavasario šventę minės kartu su vargstančiais ir kenčiančiais.
„Visos mano Velykos tokios. Jau taip įpratau ir džiaugiuosi matydama žmonių šypsenas. Nuo penktadienio labdaringos valgyklos žmonėms pradedame dalinti šventinius paketus, taip, kad darbo per akis, tik spėk suktis“, – kalbėjo Rima.
Šeimos namų virtuvėje Rima savanoriauja kasdien ir čia praleidžia maždaug po 6 valandas.
„Pagaminame po 50-60 porcijų, jas atiduodame labdaringos valgyklos lankytojams, pietus ruošiame ir vaikams, kurie po pamokų lankosi čia esančiame Vaikų dienos centre. Negalime nuskriausti ir čia gyvenančių mamų, pasirūpiname, kad jos su savo vaikučiais būtų sočios. Rūpintis kitais man patinka. Geriausia padėka – žmonių ištartas žodis „ačiū“ ir šypsena“, – naujienų portalui JP pasakojo savanorė.
Kuria šventinę nuotaika
Panevėžio šeimos namai apie stokojančius pagalvoja prieš kiekvienas metų šventes. Iki karantino likimo nuskriaustiems žmonės būdavo ruošiami šventiniai stalai, kur susirinkusieji galėdavo ne tik pavalgyti, bet ir pabūti, pabendrauti. Per karantiną tokių susitikimų buvo atsisakyta, bet pagalbos teikti savanoriai nesustojo. Labdaringoje valgyklėlėje iki šiol maistas ir šventiniai lauknešėliai ruošiami išsinešimui.
„Kad ir kaip ten bebūtų koronavirusas dar neatsitraukė. Trūksta bendrų susitikimų, bet šiai dienai tokia situacija ir džiaugiamės, kad bent tiek galime prisidėti prie šventės sukūrimo“, – sakė Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyriaus vadovė Irma Zabulionytė ir pridūrė, kad be rėmėjų pagalbos, likimo nuskriaustiems žmonėms nepavyktų sukurti šventinės nuotaikos.
Trūksta daržovių
Šeimos namai kasmet, prieš didžiausias metų šventes, paramos sulaukia iš Panevėžio apygardos prokuratūros. Taip pat prisideda kepyklėlė „Cake2take“, bendrovė „Vilniaus margarino gamykla“, „Panevėžio pienas“, „Tavijuta“, „Vestey Foods Baltics“, Dariaus Marcinkevičiaus įmonė, „Maisto bankas“, miesto mokyklos ir darželiai.
Paklausus, kokų maisto produktų dažniausiai trūksta norint paruošti sočius pietus lankytojams, I. Zabulionytė sakė: „Labai trūksta daržovių. Kartais būna, kad net į sriubą neturime ką įdėti. Tai skambiname ūkininkams, prašome paaukoti bent kokį daržovių maišiuką“.
Parama – gyvybiškai svarbi
I. Zabulionytė gyventojų prašo padėti ir padovanoti viltį gyventi – skirkite 1,2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Panevėžio agentūrai „SOS vaikai“ ir ženkliai prisidėti prie pagalbos krizinėse situacijose atsidūrusiems žmonėms, kurią organizacija teikia kasdien.
„Esame nevyriausybinė valstybės nefinansuojama organizacija. Jūsų pagalba bei parama mums -gyvybiškai svarbi, todėl nuoširdžiai prašome jūsų pagalbos skiriant 1,2 proc. arba prisidedant pinigine auka. Tai leis organizacijai ir jos savanoriams veikti efektyviai bei kasdien teikti pagalbą tiems, kam jos labiausiai reikia“, – kalbėjo I. Zabulionytė.