Nemokamas muziejų lankymas paskutinį mėnesio sekmadienį padidino lankytojų srautus

Nemokamas muziejų lankymas paskutinį mėnesio sekmadienį padidino lankytojų srautus

JP / KM nuotr.

Nemokamai šešiolikoje nacionalinių ir respublikinių muziejų, pavaldžių Kultūros ministerijai, ir Kernavės archeologinės vietovės muziejuje šių metų antrąjį ketvirtį apsilankė 104 867 lankytojai. Palyginti su šių metų pirmuoju ketvirčiu, apsilankiusiųjų skaičius išaugo 2653 lankytojais. Galimybe nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį praleisti muziejuose šiemet jau pasinaudojo 207 081 žmogus.

Remiantis nacionaliniuose ir respublikiniuose muziejuose gegužės paskutinį sekmadienį atliktos apklausos duomenimis, apie 63 proc. respondentų nemokamas muziejų lankymas paskatino apsilankyti muziejuje, 96 proc. apsilankiusiųjų liko patenkinti savo vizitu.

Apklausa siekta sužinoti visuomenės požiūrį į nemokamą muziejų lankymą, jų teikiamas paslaugas bei preliminariai išsiaiškinti muziejų lankytojų srautų struktūrą.

BIC

Apie 60 proc. apklaustųjų teigė, kad muziejuje apsilankė su šeima. Daugiausia šeimų sulaukė Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos jūrų muziejus, Kauno IX forto muziejus ir Lietuvos aviacijos muziejus.

Didžiausias lankytojų grupes sudarė asmenys nuo 30 iki 39 metų (vidutiniškai apie 25 proc.) ir nuo 40 iki 49 metų (vidutiniškai apie 21 proc.). Daugiausia 15–19 metų žmonių rinkosi Lietuvos etnokosmologijos muziejų (31 proc.), 20–29 metų asmenis labiausiai domino Kauno IX forto muziejus (29 proc.), 30–39 metų lankytojus – Trakų istorijos muziejus (41 proc.), 40–49 metų – Maironio lietuvių literatūros muziejus (29 proc.), 50–59 metų – Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus (24 proc.). Šį muziejų dažniausiai rinkosi ir žmonės nuo 60 iki 69 metų (16 proc.), o tarp vyresnių nei 70 metų asmenų populiariausias buvo Žemaičių muziejus „Alka“.

Užsienio šalių gyventojai iš viso sudarė 7 proc. visų nemokamai apsilankiusiųjų paskutinį mėnesio sekmadienį. Didžiausią skaičių užsieniečių sutraukė Lietuvos nacionalinis muziejus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Vidutiniškai 98 proc. apklaustųjų teigė, kad ir ateityje planuoja lankytis muziejuose.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.