Nelegaliomis statybomis užsiėmęs vyras turės nugriauti 58 pastatus

Nelegaliomis statybomis užsiėmęs vyras turės nugriauti 58 pastatus

BNS / Pixabay.com nuotr.

Telšių apylinkės teismas įpareigojo Mažeikių rajone esančiame Plinkšių draustinyje nelegaliomis statybomis užsiėmusį vyrą nugriauti 58 statinius, pranešė Generalinė prokuratūra. 

Nustatyta, kad nė vienas iš 58 statinių nebuvo įregistruoti Nekilnojamojo turto registre, leidimai jiems statyti nebuvo išduoti. Keletas namelių pastatyti vandens apsaugos juostoje.

2018 metų balandį į prokuratūrą kreipėsi Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, prašydama išsiaiškinti, ar draustinyje nameliai pastatyti legaliai.

BIC

Prokuratūra nustatė, kad prieš daugiau nei 20 metų Telšių apskrities viršininkas priėmė įsakymą, kuriuo atkurtos vienos telšiškės nuosavybės teises į beveik 12 hektarų žemės sklypą minėtame draustinyje.

Moteris šias žemes padovanojo sūnui, jam jos priklauso ir dabar. Tada nustatytos ir specialiosios žemės naudojimo sąlygos: vandens telkinių apsaugos zonos ir juostos, kraštovaizdžio draustinis, privatūs miškai ir pelkės.

Sklypą pradėjęs valdyti naujasis savininkas jį gavo dovanų jau su poilsio nameliais, kurie buvo pastatyti anksčiau. Telšiškį susirado kai kurių namelių savininkai, teigdami, kad seniai naudojasi šiais nameliais ir toliau norėtų jais naudotis.

Vyras sutiko sudaryti sutartis su kiekvienu poilsio namelių savininku, suteikdamas teisę jiems naudotis žemės sklypo dalimi, ant kurios stovi statiniai.

Prokuroras nustatė, kad šie statiniai nebuvo registruoti Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybinėje įmonėje.

Per 20 metų draustinyje intensyviai vyko statybų darbai – poilsio reikmėms rekonstruoti nameliai, statyti lieptai, į ežerą nutiesti takeliai.

Aplinka buvo pritaikoma kiekvieno reikmėms, nors nuo 2002 metų Mažeikių rajono savivaldybės administracija nebuvo išdavusi statybą leidžiančių dokumentų statinių statybai šioje teritorijoje.

Nagrinėjant bylą teisme namelių savininkų prašyta išgabenti statinius iš draustinio teritorijos, tačiau nė vienas to padaryti nesutiko. Susidarius tokiai situacijai, nuspręsta, kad už tai turės atsakyti žemės savininkas.

Dėl savavališkos statybos teismas įpareigojo žemės savininką per 12 mėnesių nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo lėšomis žemės sklype Uikių kaime, Mažeikių rajone, nugriauti 58 statinius ir sutvarkyti statybvietę.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.