Nelegaliai sieną kirtęs uzbekas tikėjosi, kad folija padės likti nepastebėtam

Nelegaliai sieną kirtęs uzbekas tikėjosi, kad folija padės likti nepastebėtam

BNS / VSAT nuotr.

Nelegaliai Lietuvos valstybės sieną iš Baltarusijos kirtęs uzbekas tikėjosi, kad į drabužius įsiūta folija padės jam likti nepastebėtam kamerų, ketvirtadienį pranešė užsienietį sulaikiusi Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą pastebėjo įtartiną asmenį. Jis vilkėjo slepiamos spalvos drabužius ir ties Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimu iš Baltarusijos neteisėtai perėjo sienos liniją.

Lietuvos pusėje yra įrengta kontrolinė pėdsakų juosta. Krepšiu nešinas pažeidėjas ją perėjo atbulas ir nuskubėjo gilyn į Lietuvos teritoriją. Pasak pasieniečių, eidami atbuli pažeidėjai paprastai tikisi suklaidinti pėdsakus aptiksiančius pasieniečius esą pažeidimas įvykdytas iš Lietuvos į Baltarusiją.

BIC

Į įvykio vietą iškart buvo nukreipti arčiausiai buvę Druskininkų pasieniečių ekipažai, taip pat atkirsti link šios vietos vedantys keliai.

Netrukus į pažeidimo vietą atvyko kinologas su tarnybine belgų avigane, kuri iškart užuodė mišku į Lietuvos gilumą pasišalinusio pažeidėjo pėdsakus. Jais sekant aptikti po eglišakėmis paslėpti tokie pat drabužiai, kokius vilkėjo sienos pažeidėjas. Ten pat buvo paslėpti batai, pirštinės ir kepurė.

Kaip vėliau paaiškėjo, sieną pažeidęs asmuo čia persirengė krepšyje atsineštais drabužiais.

Tuo metu mišką tikrinę VSAT pareigūnai pamatė nuo Baltarusijos pusės ateinantį ieškomą pažeidėją ir jį sulaikė. Paaiškėjo, kad tai – 37-erių Uzbekistano pilietis.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Uzbekui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Jis uždarytas į areštinę.

Po sulaikymo drabužiai, kuriuos vilkėdamas pažeidėjas kirto sieną ir vėliau paslėpė miške, buvo atgabenti į Druskininkų užkardą. Pasirodo, į striukę, kelnes ir kepurę po pamušalais buvo įsiūta folija. Taip uzbekas tikėjosi būsiąs nesusekamas pasieniečių kamerų – esą pro foliją nesklis žmogaus spinduliuojama šiluma, todėl kameros jo neužfiksuos.

Pasak pasieniečių, apie 2000 metus, kai VSAT pasienyje su Baltarusija pradėjo diegti termovizorines stebėjimo kameras, tokių atvejų buvo ne vienas.

Pažeidėjai tikėdavo, kad folija padeda tapti nesusekamais ir kameros prieš tokią apsaugos priemonę yra bejėgės. Pasitaikė atvejų, kai sieną kirtę asmenys folija buvo apsivynioję galvas, kad nuo jų nesklistų šiluma. Vėliau tokie „gudravimai“ tapo labai reti.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.