10 C
Panevėžys
Šeštadienis, 19 rugsėjo, 2020

Nekilnojamojo turto firma „Modelis“ – žinoma Panevėžio regione

Nekilnojamojo turto firma „Modelis“ viena seniausia individualių įmonių Panevėžyje. Veiklą pradėjo 1990 metais, o nekilnojamojo turto verslo pradžią skaičiuoja nuo 2002-ųjų.

Pokalbį nekilnojamojo turto firmos „Modelis“ savininkas Vytautu Kakarieka pradėjo nuo pasakojimo, kad visai neseniai įsikūrė naujame pastate Topolių alėjoje 15B, Panevėžio centre.

„Į naujas patalpas įsikėlėme metų pradžioje. Iškart pasijuto naujas žmonių srautas. Anksčiau firma veikė Kranto gatvėje – nebuvo blogai, bet tuomet nebuvo tiek daug nekilnojamojo turto agentūrų, įsisteigusių mieste“, – kalbėjo brokeris ir pridūrė:

„Firma „Modelis“ gyvuoja nuo 1990 metų. Tai viena seniausių individualių įmonių Lietuvoje, o su nekilnojamuoju turtu veiklą pradėjome nuo 2002 metų.“

Brokeriai – reikalingi

Pasak NTF savininko V. Kakariekos, nekilnojamojo turto brokeriai reikalingi, nors yra kas jų atsisako.  Yra tokių žmonių, kurie nori sužinoti tik pardavimo kainą, bet paslaugų parduoti turtą atsisako. Teisingos pardavimo kainos nustatymas, tai irgi darbas, reikalaujantis tam tikrų žinių.

„Visokių brokerių yra, kaip ir kiekviename versle, dirbančiųjų įvairių pasitaiko. Brokeriai reikalingi atstovauti klientui perkant arba parduodant nekilnojamąjį turtą. Patikėkite, dokumentų tvarkymas, atliekant tokius pirkimus ir pardavimus, laiko užima – dokumentus būtina sutvarkyti be priekaištų. Tai ir sutartys, ir derybos, ir sandoriai. Brokeris privalo turėti įvairių žinių: žemėtvarkininko, statybininko, būti psichologu, išmanyti mokesčių subtilybes“, – mano brokeris ir sako, kad sandoris visuomet vyksta sklandžiai kai yra trečioji pusė:

„Ne visi žmonės, parduodant ar perkant, turi patirties derybose.“

Privalu įvertinti savo galimybes

V. Kakarieka.

Pasiteiravus, o kaip Panevėžyje yra su pirkėjais, NTF „Modelis“ brokeris V. Kakarieka aiškino:

„Įtakoja įvairiūs dalykai. 85-90 proc. pirkėjų ima banko kreditą ir perka nekilnojamąjį turtą. Tačiau jie ateina pas mus neįvertinę savo galimybių. Tada ir mes gaištame laiką, siūlome įvairų nekilnojamąjį turtą, o vėliau išaiškėja – bankas neduoda tokio dydžio paskolos, kokios jie tikėjosi. Siūlyčiau pirmiausia apsilankyti banke ir pasitikrinti savo galimybes ir tik tuomet ieškoti nekilnojamojo turto.“

Bankų įtaka

Anot V. Kakariekos, nekilnojamojo turto agentūrų verslas – priklausomas nuo bankų kreditavimo politikos.

„Jeigu bankai palankiomis sąlygomis dalina būsto kreditus, mūsų verslas gali klestėti. Tačiau, jeigu bankų politika pasikeis ir būsto kreditus dalins ne taip lengvai, NTF nebus gerai. Juolab kad sandorių grynais pinigais – mažėja. Manau, kad ateityje tokie sandoriai visai išnyks“, – konstatavo brokeris ir tęsė pokalbį apie tai, kad nemažai dalykų priklauso ir nuo paties miesto aplinkos, jo vystymosi:

„Labai svarbus faktorius, ar patogu mieste gyventi, kokia yra miesto plėtros politika. Ar yra norinčiųjų atvažiuoti ir apsigyventi Panevėžyje, jei jis tvarkosi pakankamai vangiai. Daugelis miestų mus seniai jau pralenkė. Net ir toks miestas kaip Utena aplenkė. Juk mes domimės, kaip yra su nekilnojamuoju turtu kituose miestuose.“

Daug kalbų

V. Kakarieka mano, kad geru pavyzdžiu, kaip turėtų plėstis miestas, galėtų būti Kaunas.

„Gražu pažiūrėti į Kauną. Gatvės lygios, bet esmė ne tik gatvės. Kaune vystosi pramonė. Kol kas Panevėžyje girdime kalbas apie būsimus projektus, bet pradžios nesimato. Nuo tokių dalykų labai priklauso miesto patrauklumas. Juk labai svarbu, kad žmonės norėtų grįžti į savo miestą ir jame gyventi. Norėtųsi, kad atvažiavę į Panevėžį matytų jį puikiai sutvarkytą ir priderintą gyventi“, – negailėjo kritikos V. Kakarieka.

Paklausūs nedideli daugiabučiai

Nekilnojamojo turto firmos „Modelis“ vadovas Vytautas Kakarieka sako, kad labai pasigenda naujos statybos butų.

„Tokios plėtros faktiškai nėra, nes tą ką pastatė iškart ir nupirko. Nesvarbu, kurioje miesto vietoje iškilo nauja statyba. Tačiau, vėlgi, nėra strategijos kaip tai turėtų vykti. Be to, nėra statybos verslo kredituotojų. Bankai, manau, į šį verslą žiūri nepatikimai. Kita vertus, Panevėžyje gal ir neverta statyti didelių daugiabučių. Manau, kad per metus pakaktų pastatyti kelis aštuonbučius, dviejų-trijų aukštų namus. Panevėžiui tai būtų normalus poreikis. Tik jie turėtų iškilti atitinkamose vietose: ne prie judrios gatvės, ne pramonės rajone“, – svarstė V. Kakarieka ir teigė, kad perkamiausi būtų butai su garažais ir pasigyrė:

„Ukmergės gatvėje statomame name mūsų firma pardavė butus per savaitę. Tai labai puikiai suprojektuotas trijų aukštų namas, kuriame gyventojų patogumui apačioje įrengti garažai. Tokį butą patogu išlaikyti ir tokie butai tikrai turėtų paklausą. Antra vertus, naujos statybos butai visada bus paklausūs – senos statybos namai jau atgyveno savo. Savaime suprantama, žmonės perka butus renovuotuose namuose, bet tai ne naujos statybos namas ir jo energetinis naudingumas ne toks, pagal kokius reikalavimus statoma dabar.“

Darbo pakanka

Pasak V. Kakariekos, kotedžai Panevėžyje nepopuliarūs.

„Tai ne namas ir ne butas. Geriausiai statyti nuosavus namus Panevėžio mieste ar priemiestyje. Kita vertus, užsiimančių namų statybos verslu uždarbiai nėra tokie dideli, kad vertėtų tokia veikla užsiimti. Tam reikalinga didelė patirtis. Panevėžys – specifinis miestas ir reikia galvoti, kokiomis statybomis verta užsiimti. Tai ne Vilnius ir ne Kaunas. Per menkos investicijos pasiekia Panevėžį, kad būtų reikalinga didelė gyvenamosios statybos plėtra. Jeigu tektų lygintis, tai galėtume tik su Šiauliais. Nekilnojamojo turto pardavimo atžvilgiu – situacija panaši abiejuose miestuose“, – kalbėjo NTF „Modelis“ vadovas ir sakė, kad jo firma darbuojasi visame Panevėžio regione – Kupiškyje, Biržuose, Pasvalyje, Rokiškyje:

„Kadangi darbo pakanka, į darbą priimtume ir naujus darbuotojus. Darbo sąlygos – labai geros, naujame biure siūlome dirbti. Be to, naujokus, norinčius dirbti, dar ir apmokytume.“

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Registrų centras: NT sandorių rinka vasaros pabaigoje išliko aktyvi

confident-noyce

Pajūrio būsto rinka sulaukė paklausos, bet sparčios plėtros nelaukiama

confident-noyce

Rytų Antarktidoje aptiktas naujas spartaus tirpsmo židinys

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau