15 C
Panevėžys
Antradienis, 4 rugpjūčio, 2020

Neįgaliųjų integracijai stiprinti – dar du projektų konkursai

Šią savaitę socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pasirašė įsakymus, kuriais remiantis iki šių metų spalio 5 d. bus paskelbti du projektų atrankos konkursai neįgaliųjų integracijai visuomenėje stiprinti: neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą bei neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo.

Pirmasis konkursas bus finansuojamas per savivaldą ir jame galės dalyvauti arčiausiai neįgaliųjų gyvenamosios teritorijos veikiančios neįgaliųjų rajoninės organizacijos. Jos galės teikti paraiškas konkursui dėl nepertraukiamų neįgaliųjų treniruočių įvairiose sporto šakose, kūno kultūros pratybų, aktyvios fizinės veiklos.

„Mūsų tikslas – stiprinti neįgaliųjų integraciją visuomenėje per žmonių su negalia aktyvumo skatinimą, bendrą sportinę veiklą arčiausiai jų gyvenamosios vietos, todėl paraiškas teikti ir konkurse dalyvauti galės būtent tie juridiniai asmenys, kurie gali užtikrinti neįgaliųjų aktyvinimą jiems artimiausiose ir labiausiai prieinamose teritorijose“, – sako A. Pabedinskienė.

Šiemet pirmojo konkurso paraiškų tiekėjų laukia kelios naujovės. Pakeitus neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų atrankos konkurso nuostatus, atsisakyta reikalavimo dėl projekto darbuotojų darbo užmokesčio apskaičiavimo pagal biudžetininkams taikomą tvarką, o išlaidos projektų vadovų ir vykdytojų atlyginimams galės siekti net iki 80 procentų projekto lėšų. Be to, projektų išlaidos (kanceliarinės, telekomunikacijų, transporto, patalpų eksploatavimo) bus priskiriamos tik prie projektų vykdymo išlaidų, kuriomis galės naudotis ir asmenys, priskiriami prie projektus administruojančių darbuotojų.

Panašių pakeitimų esama ir dėl antrojo konkurso, kur skėtinės neįgaliųjų organizacijos galės teikti paraiškas dėl neįgaliųjų teisių gynimo, neįgaliųjų savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, aktyvaus poilsio, kultūros bei sporto renginių neįgaliesiems organizavimo ir dalyvavimo juose, taip pat specialistų kvalifikacijos tobulinimo. Pagal naujuosius konkurso nuostatus, neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektuose išlaidos projektų vadovų ir vykdytojų atlyginimams galės siekti iki 65 procentų projekto lėšų, o projektų išlaidos taip pat bus priskiriamos tik prie projektų vykdymo išlaidų, kuriomis galės naudotis ir asmenys, priskiriami prie projektus administruojančių darbuotojų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Neįgaliųjų sporto įrangai ir inventoriui įsigyti paskirstyta beveik 288 tūkst. eurų

confident-noyce

Judėjimo negalią turintiems pritaikyta kas penkta įstaiga, regos negalią – vos procentas

confident-noyce

Negalią turinčių žmonių sporto renginiams organizuoti – beveik 228 tūkst. eurų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau