6.3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 25 balandžio, 2024

Nebalsavus opozicijai, nepriimtas įstatymas dėl 100 eurų už skiepus senjorams nuo 75 metų

AutoriusSniegė Balčiūnaitė (BNS)FotoFREEPIK.COM

Seimas iš pirmo karto nepriėmė įstatymo, leidžiančio 100 eurų už skiepus išmokos skirti senjorams nuo 75 metų. 

Seimas antradienį nepriėmė Vyriausybės inicijuoto Vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įstatymo projekto: balsavime registravosi tik 65 Seimo nariai ir visi jie balsavo už, prieš ir susilaikiusių nebuvo.

Tiek parlamentarų neužteko įstatymui priimti – reikėjo, kad balsavime dalyvautų bent 71 parlamentaras. Seimas šiuo klausimu dar balsuos vėliau.

Balsavime nedalyvavo 22 „valstiečiai“, po 13 socialdemokratų ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių, 9 „darbiečiai“, 8 Lietuvos regionų frakcijos nariai, 6 konservatoriai, vienas Laisvės frakcijos ir du Liberalų sąjūdžio atstovai.

100 eurų skiepytis paskatinsiančią išmoką Vyriausybė siūlė mokėti tik senjorai nuo 75 metų, nors „darbiečiai“ ir „valstiečiai“ siekė, kad finansinę paskatą už skiepus gautų gyventojai nuo 65 metų.

Seimas nepritarė „darbiečių“ siūlymui išmoką skirti visiems pasiskiepijusiems senjorams nuo 65 metų: už buvo 43 Seimo nariai, prieš – 37, o susilaikė 36.

„Valstiečių“ siekis mokėti išmokas ir rizikos grupei priklausantiems žmonėms, pavyzdžiui, sergantiems onkologinėmis, kardiologinėmis ligomis, diabetu, irgi patyrė nesėkmę: jį palaikė 38  Seimo nariai, prieš – 37, o susilaikė 39 .

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, gretutinių ligų turintys žmonės labiau pasitiki medikais ir kur kas aktyviau sutinka vakcinuotis, o dalis jų jau gavo trečią skiepą.

Pasak premjerės, mirusiųjų iki 75 metų amžiaus ir vyresnių santykis yra 1:3.

„Darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė sakė, kad sprendimas dėl išmokos tiems, kuriems daugiau negu 75-eri, yra socialiai neteisingas, skatinsiantis dar didesnį susiskaldymą ir sulėtinsiantis vakcinacijos tempus.

Jos duomenimis, iš 60-69 metų amžiaus žmonių yra paskiepyti 81 proc., o 70-79 metų amžiaus grupėje – 78 proc., o 80-89 metų senjorų paskiepyta tik 61 procentas.

„Turime tik trijų procentinių punktų skirtumą, bet kodėl pasirinkta 75 metų riba?“ – svarstė parlamentarė.

Konservatorius Kęstutis Masiulis svarstė, kad 100 eurų išmoka yra „sprendimas iš nevilties“ ir bandymas gelbėti žmonių gyvybes.

100 eurų vienkartinė išmoka būtų skirta nuo rugsėjo iki gruodžio pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų žmonėms bei iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems sustiprinančia doze. Vienkartinę išmoka ketinama išmokėti gruodžio ir balandžio mėnesiais kartu su pensija.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seime pateiktas siūlymas keisti pluoštinių kanapių auginimo ir perdirbimo reguliavimą

confident-noyce

Konstitucinis teismas: R. Žemaitaitis sulaužė Seimo nario priesaiką

confident-noyce

V. Čmilytė-Nielsen įvertino opozicijos kreipimąsi į KT dėl VSD pranešėjo komisijos teisėtumo: pasitikrinti visada galima

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau