Nė vienas Seimo narys slapta nebendradarbiavo su KGB

Nė vienas Seimo narys slapta nebendradarbiavo su KGB

BNS / DELFI nuotr.

Nė vienas iš šios kadencijos Seimo narių slapta nebendradarbiavo su KGB, sako patikrinimą atlikusio Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovė.

„(Šiame Seime – BNS) nėra sąmoningai, slaptai bendradarbiavusių“, – BNS sakė Teresė Birutė – Burauskaitė.

Tai ji sakė Seimo nariui Zbignevui Jedinskiui pareiškus, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) netikrina kandidatų rinkimuose anketų, ar jie teisingai nurodo savo ryšius su KGB.

BIC

Pagal įstatymus, kandidatai į Seimo narius, prezidentus privalo nurodyti, ar bendradarbiavo su buvusiomis Sovietų Sąjungos represinėmis struktūromis. Jeigu toks bendradarbiavimas buvo, šis faktas nurodomas kandidato plakate.

T. B. Burauskaitė teigė, kad VRK 2016 metais nepaprašė patikrinti kandidatų Seimo rinkimuose.

Ji tvirtino, kad iki tol komisija kandidatus rinkimuose imdavosi tikrinti laiku.

„Visada nustatinėdavome, visada kreipdavosi, ar tai vietiniai rinkimai, ar prezidento, ar Seimo. Visada tikrindavome“, – kalbėjo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė.

Buvęs VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas tvirtino, kad VRK 2016 metais lygiai taip pat paklausė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro informacijos apie kandidatus į Seimą.

„Negali būti. Negalėjome praleisti. Nežinau, kodėl ji (T. B. Burauskaitė) taip sako“, – BNS teigė Z. Vaigauskas.

Antradienį Z. Jedinskis Seimui pristatė įstatymo projektą, kuriuo būtų paviešintos prisipažinusių ir dabar valstybės paslaptimi laikomų buvusių KGB bendradarbių pavardės.

Pateikdamas projektą parlamentaras rodė gegužės 8 dieną VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės pasirašytą raštą, kuriuo ji prašo Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovės patikrinti dabartinius Seimo narius dėl jų ryšių su KGB.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.