Panevėžys
Pirmadienis, 26 rugsėjo, 2022

NBA aukštaūgių sulaukusi Lietuvos rinktinė neturėjo vargo prieš suomius

AutoriusKREPSINIS.NETFotoBNS

Lietuvos vyrų rinktinė tęsia sėkmingą pasirodymą draugiškų rungtynių cikle. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kaune 76:61 (28:13, 15:16, 20:13, 13:19) užtikrintai nugalėjo suomius. Dar viena šių rinktinių tarpusavio akistata vyks jau netrukus – ketvirtadienį.

Lietuviai geriau pradėjo rungtynes ir po Mariaus Grigonio tritaškio pirmavo 7:2. Domantas Sabonis gerai įsijungė į žaidimą, tad jo indėlis leido atitrūkti labiau – 13:2. Tik po ilgos pertraukos suomiai nutraukė taškų stygių (8:15), tačiau D. Sabonis bei M. Grigonis atstatinėjo lietuvių persvarą – 20:8. Po pirmojo ketvirčio Lietuva pirmavo 28:13.

Lietuvos rinktinė toliau dominavo (33:17), o centrų – Martyno Echodo ir Jono Valančiūno – dėka skirtumas virto triuškinamu – 37:17. Suomius gelbėjo tik tritaškiai (26:39), vėliau svečiai atgijo dar labiau, tad atsiliko tik 29:41. Liko minutė kėlinyje, per kurią Ignas Brazdeikis pridėjo dvitaškį ir mūsiškiai pirmavo 43:29.

Po pertraukos kontrolę savo rankose lietuviai išsaugojo, bet Edonas Maxhuni pataikė du tritaškius paeiliui – 38:50. Nepaisant to, Lukas Lekavičius ir M. Echodas atstatinėjo lietuvių pranašumą, Eigirdas Žukauskas smeigė tolimą metimą ir suomiai vėl buvo triuškinami – 63:42.

Rokas Giedraitis ir Donatas Tarolis tik dar labiau artino prie pergalės mūsiškius, o suomiai nerado ginklų priešintis. Progų apylygiai pažaisti gavo dauguma, o rezultatas jau buvo aiškus kėliniui įpusėjus – 70:54.

Rungtynes lietuviai baigė be didžiausių savo žvaigždžių ir tai nesutrukdė laimėti tvirtai.

Iš gilios duobės išlipęs „Rytas“ tik paskutinėmis sekundėmis laimėjo Utenoje

„Lietkabelis“ sezoną atidarė pergale prieš „Pieno žvaigždes“

M. Lukauskio faktorius: strigusią „Wolves“ į pergalę Kėdainiuose ištempė veteranas