-1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 3 gruodžio, 2020

Naujų darbo vietų šiemet bus įsteigta pramonės ir paslaugų sektoriuose

Panevėžio teritorinė darbo birža pakvietė švietimo įstaigų, verslo organizacijų atstovus bei darbdavius į renginį dėl darbo rinkos prognozės ir įsidarbinimo galimybių barometrų pristatymo.

Panevėžio teritorinės darbo biržos direktorius Viktoras Trofimovas, pradėdamas renginį, paminėjo, kad darbo birža jau 20 metų rengia darbo rinkos prognozes, kurios pasitvirtina ir yra objektyvios bei atitinka ekonomines realijas. Pranešėjas paminėjo, kad prognozė atlikta remiantis ekonominių ir demografinių rodiklių analizės rezultatais, šalies ekonomikos ekspertų išvadomis bei darbdavių atsakymais į klausimus apie verslo perspektyvas, darbo vietų steigimą bei likvidavimą.

IMG_0494[1]
Renginio metu pristatytas „Įsidarbinimo galimybių barometras 2015 m.“.
Panevėžio teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Jurgita Grigalionienė, pristatė pagrindines 2015 m. darbo rinkos tendencijas. Ji paminėjo, kad geopolitinė situacija į darbo rinką įneš šiek tiek neapibrėžtumo, tačiau tikimasi darbo jėgos pasiūlos mažėjimo ir šiais metais.

J. Grigalionienė informavo, kad atlikta 434 Panevėžio regiono darbdavių apklausa rodo, kad darbo vietų steigimo ir likvidavimo balansas išliks teigiamas (bus įsteigta 576 darbo vietos, o likviduota – 135). Pranešėja paminėjo, kad daugiausiai naujų darbo vietų šiemet bus įsteigta pramonės ir paslaugų sektoriuose. Remiantis atlikta darbdavių paklausa, 67 proc. darbdavių pokyčių savo veikloje nenumato, o 27 proc. – numato įmonių apyvartos, darbuotojų skaičiaus ir investicijų į technologijas 2015 m. didinimą.

Didžiausios įsidarbinimo galimybės numatomos: pardavimų atstovams, elektros inžinieriams, gydytojams, kompiuterinių tinklų specialistams, barmenams, statybininkams, virėjams, plytų mūrininkams, siuvėjams.

Renginio metu pristatytas „Įsidarbinimo galimybių barometras 2015 m.“. Prisistatytas ir barometro pagrindu sukurtas interaktyvus 155 profesijų grupių paklausumo žemėlapis („Profesijų žemėlapis“), kuriame pateikta prognozuojama konkrečios paklausos ir pasiūlos padėtis atskirose savivaldybėse.

IMG_0516[1]
Skirmantė Danylienė, susirinkusiems dalyviams, pristatė Jaunimo darbo centro teikiamas paslaugas.
Panevėžio teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Skirmantė Danylienė, susirinkusiems dalyviams, pristatė Jaunimo darbo centro teikiamas paslaugas, organizuojamus renginius, vykdomas akcijas bei supažindino su lankytojų atsiliepimais.

Renginio dalyvis, Panevėžio Margaritos Rimkevičiatės technologinės mokyklos direktorius Tautvydas Anilionis supažindino su Europos profesinio mokymo kreditų sistema (ECVET) – tai viena iš Europoje taikomų priemonių, užtikrinančių profesinio mokymo sistemų skaidrumą, tarpusavio pasitikėjimą ir mobilumą profesinio mokymo erdvėje.

ECVET tikslas – sudaryti sąlygas pripažinti mobilumo dalyvių pasiekimus, sukurti vieningą mobilumo organizavimo struktūrą ir visoje Europoje skatinti abipusį profesinio mokymo įstaigų ir kompetentingų institucijų pasitikėjimą. Susidomėjusius ECVET įgyvendinimu, T. Anilionis pakvietė kreiptis tiesiogiai į jį, nes jis yra nacionalinis ECVET ekspertas.


1 komentarai

Carmelo 2016-03-22 11:36 at 11:36

A pension scheme cheap levitra Recchia represents Coney Island. In theory, he is supposed to use special knowledge of the district to determine where city funding would be best applied. In fact, he has taken about a third of his $10 million pot and spent it on Staten Island, where he plans to run for Congress next year.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau