Naujoji Panevėžio valdžia bendradarbiavimą įtvirtino deklaracija

Naujoji Panevėžio valdžia bendradarbiavimą įtvirtino deklaracija

Šiandien naujoji Panevėžio valdančioji dauguma pasirašė „Koalicijos Panevėžiui“ deklaraciją. Bendradarbiavimą naujoje Panevėžio miesto taryboje, kurios pirmasis posėdis numatytas balandžio 17 d., savo parašais patvirtinę politikai teigė, jog Panevėžio žmonėms ir bendruomenei atstovaus veiksmingai, kūrybiškai ir sąžiningai.

„Koalicijos Panevėžiui“ deklaracijoje rašoma, jog Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka 2015 m. kovo 1 d. vykusiuose savivaldybių rinkimuose į Panevėžio miesto savivaldybės 2015-2019 metų kadencijos Tarybą išrinkti Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“, Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriaus, Lietuvos darbo partijos Panevėžio miesto skyriaus, Visuomeninio rinkimų komiteto „Mums svarbu“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio miesto skyriaus nariai,  deklaruodami savo pareigą nesavanaudiškai tarnauti miesto bendruomenei ir siekdami Panevėžio miesto politinio, ekonominio, socialinio ir moralinio atsinaujinimo, susitarė dėl Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos valdančiosios daugumos „Koalicija Panevėžiui“ sudarymo bendrai veiklai.

„Koalicija Panevėžiui“ veikia Panevėžio miesto Taryboje ir vadovaujasi šiais principais: veiksmingo, kūrybiško ir sąžiningo Panevėžio žmonių ir bendruomenių atstovavimo; miesto piliečių, juos atstovaujančių organizacijų bei institucijų dalyvavimo sprendimų priėmime; lygiateisės visų susitariančių šalių partnerystės; proporcingo dalyvavimo Panevėžio miesto Savivaldybės darbe pagal atstovavimą Taryboje; pagarbos partnerių vertybėms ir programinėms nuostatoms; atvirumo dalijantis informacija apie Panevėžio miesto reikalus; skaidrumo organizuojant ir vykdant finansinę, ūkinę ar ekonominę išraišką turinčias veiklas.

BIC

Deklaracijoje skelbiama, kad koalicija yra atvira bendradarbiavimui su kitais išrinktais miesto Tarybos nariais, siekiančiais pozityvių permainų mieste.

„Koalicija Panevėžiui“ pasirašė Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovas, būsimasis Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriaus vardu Danutė Stanevičienė, Lietuvos darbo partijos Panevėžio miesto skyriaus vardu Alfonas Petrauskas, visuomeninio rinkimų komiteto „Mums svarbu“ vardu Kęstutis Lukoševičius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio miesto skyriaus vardu Juozas Bečelis.

Šiandien Darbo partija pagaliau paskelbė, ką deleguoja į Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos postą. Pasirašydami „Koaliciją Panevėžiui“, miesto taryboje valdančiąją daugumą suformavę politikai sukirto rankomis ir dėl postų.

JP skaitytojams pateikiame „Koalicijos Panevėžiui“ bendro veikimo programos principus.

  1. Savivalda. Panevėžio miesto žmonės turi jaustis savo miesto šeimininkais, dalyvaujančiais siūlant problemų sprendimo būdus ir priimant sprendimus. Savivaldos institucijos turi būti veiksnios.
  2. Jaunimas, senjorai ir bendruomenės. Kiekvienam miestiečiui turi  būti užtikrintos galimybės tenkinti pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius. Bendruomenės turi telkti žmones ir gerinti jų interesų atstovavimą, o ne būti papildomu politinių ambicijų tenkinimo įrankiu.
  3. Ekonomika, verslas ir darbas. Sukursime partneriškus santykius tarp savivaldos ir verslo. Formalus požiūris į investicijas ir darbo vietų kūrimą turi būti pakeistas kūrybingu, kokybišku ir lygiateisiu verslo interesų atstovavimu priimant sprendimus.
  4. Miesto ūkis, ekologija ir gyvenamoji aplinka. Turime išspręsti įsisenėjusias miesto infrastruktūros problelmas: gyvenamųjų kvartalų apšvietimas, apleisti nenaudojami pastatai, kiemų įvažos, saugumą užtikrinančios techninės priemonės. Investicijomis į miesto viešąsias erdves ir dėmesiu miesto kultūriniam paveldui turi būti pagerintas miesto įvaizdis; gyvenamoji aplinka turi tapti draugiška ir patogi.
  5. Sveikata ir socialinė parama. Miestiečių sveikatai užtikrinti būtinas sveikos gyvensenos principų populiarinimas. Šiam tikslui turi būti pasitelktos švietimo įstaigos, bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos. Socialinė parama turi būti užtikrinama ten, kur jos labiausiai reikia; socialinės paramos įveiklinimui taip pat turi būti pasitelkiami socialiniai partneriai.
  6. Švietimas ir mokslas. Visokeriopai stiprinsime mieste veikiančias aukštojo ir profesinio rengimo mokyklas bei mokslo centrus. Tuštėjančių bendrojo lavinimo mokyklų likimas turi būti sprendžiamas atsižvelgiant į mokyklų bendruomenių ir artimiausioje aplinkoje gyvenančių žmonių poreikius, įtraukiant juos į sprendimų priėmimą. Labai svarbu tinkamai atnaujinti ikimokyklinių įstaigų pastatus.
  7. Kultūra, menas ir sportas. Miestui būtina efektyvi ir kūrybiška kultūros politika. Jai realizuoti turi būti pasitelktos kūrybinės bendruomenės, kolektyvai ir pavienės miesto kultūrą kuriančios asmenybės. Būtinas viešojo naudojimo kultūros ir sporto infrastruktūros mieste atnaujinimas, pagerintos sąlygos vaikų bei jaunimo talentams atsiskleisti.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.