8.5 C
Panevėžys
Antradienis, 28 rugsėjo, 2021

Naujoji Panevėžio plėtros agentūros direktorė M. Miniotaitė: „Dar būdama paauglė supratau, kad noriu pakeisti pasaulį“

AutoriusIGNAS JANELIŪNASFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
M. Miniotaitė.

Iš Kauno kilusi, tačiau jau kelis metus Panevėžyje gyvenanti bei dirbanti Monika Miniotaitė tiki, kad tinkamo miesto įvaizdžio formavimas yra kiekvieno iš mūsų pareiga, tad, visai netikėtai atsidūrusi Panevėžyje, mergina pati ėmėsi prisidėti prie geresnio miesto įvaizdžio kūrimo. Visa tai nuvedė į dar vieną smagią gyvenimo patirtį – visai neseniai Monika, laimėjusi Panevėžio miesto savivaldybės skelbtą konkursą, tapo naująja Panevėžio plėtros agentūros direktore.

Siekis kurti geresnį pasaulį aplink save

Nors Monika gimė, gyveno ir mokėsi Kaune, tuomet išvyko žinių semtis į prestižinius universitetus Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje, ji teigia, kad dar paauglystėje atsiradęs noras pakeisti pasaulį nuvedė ją ten, kur ji yra dabar:

„Dar būdama paauglė supratau, kad noriu pakeisti pasaulį, kažką jam suteikti gero ir gražaus, tačiau ilgą laiką ieškojau atsakymo, kaip tą padaryti. Mąsčiau, kokią reikia įgyti specialybę, norint tuo sėkmingai užsiimti, tad užbaigusi mokyklą nestojau iškart į universitetą, bet pasirinkau laisvus nuo mokslų metus, vadinamus gap year. Nusprendžiau tuos metus išnaudoti prasmingai ir pasirinkau dirbti labdaros ir paramos fonde „Maisto bankas“. Tuo metu tai buvo dar itin nedidelė organizacija, turinti kilnų ir gražų tikslą, tad buvo labai įdomu įsitraukti į šią veiklą ir pagaliau suprasti, kad būtent tokie visai maži žingsniai ir yra tas pasaulio keitimas į gerąją pusę“, – savo įgytą patirtį dar tik besiformuojant jaunai asmenybei pasakoja Monika.

„Dirbdama „Maisto banke“ supratau, kad tokia veikla yra būtent tai kas mane domina – tai ir projektų valdymas, ir visuomeninė veikla, ir dalyvavimas tokioje organizacinėje veikloje, esamų problemų identifikavimas ir sėkmingas jų sprendimas“, – su džiaugsmu metus praleistus tokioje veikloje prisimena pašnekovė.

Svetur įgytos žinios ženkliai praplėtė akiratį

Kaip teigia Monika, būtent po praleistų laisvų nuo mokslų metų ji nusprendė, kad atėjo pats laikas išvykti studijuoti ir pasisemti naujų žinių, prisidėsiančių prie tolimesnės ateities:

„Nusprendžiau, kad po tų metų atėjo pats laikas pradėti kaupti naujas žinias ir tobulinti save intelektualine prasme, tad išvykau į Angliją, kur Notingamo universitete studijavau tarptautinius santykius. Būtent šios srities studijos buvo tai, kas padėjo labiau suprasti, kaip veikia tas pasaulis, kaip atsispindi jėgų pusiausvyra ir kaip vyksta įvairūs procesai. Studijų metu pamačiau kaip tarpusavy skiriasi kultūros bei žmonės, pastebėjau, kad vienoje šalyje teigiamais vertinami dalykai jau kitoje šalyje yra tarsi savotiški minusai šalies ekonomikai, infrastruktūrai ar bet kokiai kitai sričiai“, – tuometines įžvalgas prisimena Monika.

„Tuomet po bakalauro studijų išvykau studijuoti magistrantūrą į Prancūziją, prestižinį Science Po universitetą Paryžiuje. Mokiausi ir sėmiausi žinių apie Europos Sąjungos politiką. Prancūzija ir jos aplinka, visuomenė bei žmonių gyvenimo būdas sukėlė naują susižavėjimą ir pasitikėjimo savimi pliūpsnį, kuris neapleido visus studijų metus bei padėjo sėkmingai baigti magistro studijas. Tad tik po šių studijų, pakeliavusi, įgijusi naujų pažinčių bei patirčių, grįžau į Lietuvą ir turėdama daug jaunatviško maksimalizmo bei energijos pradėjau ieškoti kokioje darbinėje veikloje galiu visą tai sudėti“, – įspūdžiais dalinasi naujoji Panevėžio plėtros agentūros direktorė.

Dėmesys žmogaus teisėms ir lygioms galimybėms

Savyje išlaikiusi siekį ir tikslą prisidėti prie mūsų visų pasaulio kūrimo bei keitimo, Monika sutelkė save darbui, jos nuomone, vienoje reikšmingiausių sričių šiandieniniame pasaulyje – žmogaus teisėms bei lygioms galimybėms.

„Tai buvo tokios temos, dėl kurių man labiausiai skaudėjo tuo metu, kur būtent tada įžvelgiau daugiausiai problemų ir tuo pačiu idėjų, kaip visą tai pakeisti. Tad su turima vizija įsidarbinau Lygių galimybių plėtros centre, o ten ir pradėjome po truputį tą pasaulį keisti. Kartu su visa komanda įgyvendinome daug įdomių projektų, o vienas įsimintiniausių – tai Lietuvos Šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Moterys kūrusios Lietuvą“.

M. Miniotaitė.

„Dažniausiai kalbėdami apie Lietuvos kūrimą ir istoriją mes minime vyrus ir jų žygdarbius, tačiau žūtbūt neverta užmiršti ir įvairių savo sričių pasiekimais garsių moterų, lygiavertiškai prisidėjusių prie tuometinės Lietuvos gerovės. Siekdami tai įamžinti kartu su visa komanda ieškojome net šimto žymių moterų, o jų gyvenimo istorijas ir pasiekimus sudėjome į vieną didelę knygą, kuri buvo išleista ir atsidūrė ne vienoje Lietuvos bibliotekoje. Tai buvo fantastiškai įdomus ir nuostabus projektas, sulaukęs nacionalinio pripažinimo ir laimėjęs nacionalinės iniciatyvos apdovanojimą“, – nuveiktą didelį darbą su šypsena lūpose komentuoja Monika.

Netikėtas pasiūlymas dirbti Panevėžio labui

Užbaigusi ne vieną projektą Lygių galimybių plėtros centre, Monika nusprendė ir toliau ieškoti naujų iššūkių bei pateikė kandidatūrą į „Kurk Lietuvai“ programą. Tai programa, skirta įvairių sričių profesionalams ir specialistams, kviečianti juos grįžti iš užsienio ir dalintis savo idėjomis bei patirtimi Lietuvoje, įgyvendinant įvairius žmonių kasdienybę keičiančius projektus.

„Sulaukiau žinių, jog esu sėkmingai atrinkta ir tuomet man buvo pasiūlyta vykti į Panevėžį, dirbti regione ir ten keisti miesto įvaizdį. Pagalvojau, kad verta save išbandyti, ir sutikau. Tuo metu apie Panevėžį buvau girdėjusi nedaug, tad buvo be galo įdomu pamatyti, koks gi tas Panevėžys ir ką jame žmonės veikia. Mąsčiau, kiek daug toks miestas turi potencialo plėstis ir sėkmingai gyvuoti. Bet visgi atvažiavusi išvydau, kad panevėžiečiai yra itin bendruomeniški žmonės, šiltai bendraujantys ir maloniai priimantys visus naujus miesto svečius ar gyventojus į savo draugiją, – pasakoja M. Miniotaitė.

„Būtent dirbant „Kurk Lietuvai“ projekte per turimus metus gavau užduotį miestą paversti Lietuvos robotikos centru, kas iš pradžių atrodė neįmanoma misija. Kartu su kolegomis kūrėme strategiją, dėliojomės veiksmų planą, vykdėme miesto apžvalgas, inicijavome verslo apklausas ir diskusijas su įvairių institucijų bei įstaigų atstovais ir galų gale parengėme tą strateginį projektą, siekiant Panevėžį paversti moderniu, išmaniu ir šiuolaikiškas technologijas robotikos srityse taikančiu miestu“, – teigia Monika.

M. Miniotaitė.

Įdėtas darbas davė pirmųjų vaisių

Kaip prisimena Monika, tuo metu pavyko sutelkti daug suinteresuotų žmonių, kuriant robotikos strategiją, tačiau programai „Kurk Lietuvai“ einant į pabaigą, teko pastebėti, jog, jeigu dabar tektų viską mesti ir išvažiuoti, nebeliktų pasekėjų, kas sėkmingai galėtų visą tai perimti ir toliau vystyti. Tad būtent dėl to ji nusprendė likti šiame mieste po programos pabaigos ir kurti jame naujas galimybes.

„Bėgant laikui ir dirbant jau su naujais projektais, robotikos strategiją perdavus į kitas rankas, įgyvendinus visus nusimatytus tikslus, taip pat susipažįstant ir dirbant su Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėmis, po truputį atsirado ir dabartinė įstaiga, kuriai vadovauju – Panevėžio plėtros agentūra. Įdėtas darbas leido ne tik sėkmingai užbaigti vienus projektus, bet ir su dideliu pasiryžimu pradėti naujus“, – aiškina M. Miniotaitė.

Plėtros agentūra – vieta įvairioms idėjoms virsti realybe

Kaip pasakoja Monika, „teko nemažai laiko mąstyti, analizuoti kitų miestų pavyzdžius, ieškoti savos komandos bei finansinių išteklių, norint įvairias esamas idėjas paversti realiais darbais ir tuos darbus vykdyti kažkokios konkrečios įstaigos iniciatyva. Būtent šitaip gimė minėtas plėtros agentūros poreikis. Poreikis tokios įstaigos, kuri galėtų užsiimti miesto ekonomine plėtra, investicijų pritraukimu, turizmu bei apskritai miesto įvaizdžio kūrimu“.

M. Miniotaitė.

„Agentūroje prieš tai teko dirbti verslo aplinkos projektų vadove, tad noras imtis vadovauti visai komandai buvo išties suprantamas. Jautėsi tiek visos komandos palaikymas, tiek ir asmeninis pasitikėjimas savimi, žinant, kad per pastarąjį laiką buvo nuveikta išties daug bei sukurta nemaža pridėtinė vertė miestui, kas ir leido pasvajoti apie dar didesnius planus dirbant išvien“.

Baigdama pokalbį Monika pripažįsta, kad pagrindinis jos, kaip direktorės, lūkestis plėtros agentūros darbui išlieka stabilus visų esamų procesų koordinavimas, komandos motyvavimas naujiems darbams, taip pat darbų efektyvumo išlaikymas ir pasiektų rezultatų tęstinumas.

„Tikiu, kad dar daugelis panevėžiečių nelabai pažįsta mus ir supranta, ką ta agentūra veikia ar daro, tačiau tikrai visų gyventojų mielai laukiame kiekvieną darbo dieną su įvairiais pasiūlymais bei idėjomis, kaipgi kartu galėtume kurti Panevėžį ir džiaugtis būdami tos kūrybos dalimi, nešant. Dirbdami kartu norime, kad apie Panevėžį girdėtų plačiai ir girdėtų kuo geresniam kontekste“, – tvirtą miesto viziją brėžia naujoji Panevėžio plėtros agentūros direktorė Monika Miniotaitė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau