21.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 25 birželio, 2021

Naujoje N. Puteikio partijoje – žinomi Panevėžio miesto politikai

11203583_377868855743664_6049938437454354618_o
Naujos politinės jėgos idėjinis lyderis yra Seimo narys N. Puteikis. Panevėžietė G. Umbrasienė išrinkta partijos prezidiumo pirmininke.

Lietuvos politinėje padangėje atsirado dar viena politinė partija. Savaitgalį Panevėžio muzikiniame teatre įvyko steigiamasis suvažiavimas, kuriame buvo įkurta Neapmokestinamųjų pajamų didinimo partija. Naujienų portalo JP žiniomis, naujos politinės jėgos idėjinis lyderis yra Seimo narys Naglis Puteikis.

Viena iš Neapmokestinamųjų pajamų didinimo partija (NPDP) įkūrėjų ir lyderių yra žinoma Panevėžio politikė, pirmoji miesto merė Gema Umbrasienė.

Politikė neslėpė, kad naujos partijos pavadinimas kai kam gali sukelti šoką.

Į klausimą apie partijos vadovus, G. Umbrasienė atsakė, kad ji išrinkta partijos prezidiumo pirmininke, o į prezidiumą taip pat deleguoti Panevėžio miesto tarybos narys Mantas Leliukas bei dar trys panevėžiečiai.

Expo AIF 10 Umbrasiene
Viena iš Neapmokestinamųjų pajamų didinimo partija įkūrėjų ir lyderių yra žinoma G. Umbrasienė.

Panevėžio miesto tarybos narė G. Umbrasienė naujienų portalui JP nurodė, kad apie kandidatus į Seimą bei partijos kandidatų sąrašą daugiamandatėje apygardoje steigiamajame susirinkime net nebuvo kalbėta, tačiau patikino, kad beveik visose vienmandatėse apygardose NPDP iškels stiprius ir Panevėžyje gerai žinomus kandidatus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Skandalingojo politiko laivas plaukia ir į Panevėžį

Neoficialiomis JP žiniomis, NPDP Vakarinėje rinkimų apygardoje ketina kelti Panevėžio miesto tarybos nario M. Leliuko kandidatūrą, Nevėžio apygardoje kandidatuoti turėtų pati G. Umbrasienė.

Leliukas Tarybos posedis 1
Su nauja politine partija į Seimą bandys patekti ir Panevėžio miesto tarybos narys M. Leliukas.

Beje, G. Umbrasienė pasidžiaugė, kad NPDP – pirmoji ir kol kas vienintelė partija, kurios iniciatyvos atsirado ir sustiprėjo ne Vilniuje.

Kokia vieta partijoje skirta Seimo nariui N. Puteikiui, G. Umbrasienė nenurodė.

Tuo tarpu JP kalbintas parlamentaras N. Puteikis buvo konkretesnis, tačiau nestokojo humoro ir užuominų. Anot jo, partijos pavadinimas siejamas su neapmokestinamų pajamų didinimu (NPD), nors nauja politinė jėga gali būti vadinama tiesiog Piratų partija.

„Mes esame už tai, kad gėrybės būtų nurėžtos nuo valdžios struktūrų ir jomis būtų pasidalyta su skurstančiais, nes dabar net dirbantys žmonės negali išgyventi ir išlaikyti savo šeimų“, – konstatavo N. Puteikis, taip ir nenurodęs savo vaidmens naujojoje partijoje.

Seimo narys nurodė, kad partijos pirmininke išrinkta Ukmergės skyriaus pirmininkė Nijolė Giedraitienė, partijos prezidiumo pirmininke – panevėžietė G. Umbrasienė.

Naujos partijos lyderė N. Giedraitienė praėjusiuose rinkimuose į Seimą nesėkmingai bandė patekti kartu su visuomeniniu rinkimų komitetu „N. Puteikio komanda“. Politikė yra VšĮ „M.G. Lituanica“ vadovė.


9 komentarai

Adomas 2016-01-12 11:13 at 11:13

Nezinau, ar verkti, ar juoktis, kad zmones isprotejo? Durnesnio pavadinimo sugalvot nebuvo imanoma. Juokas pro asaras, zodz…

Atsakyti
praeivis 2016-01-12 12:08 at 12:08

Gemą protingesne laikiau… Bet toks norėjimas to lovio, kad baisu. Puteikis tai aišku – kosmosas. Kosmonautų atstovas. Nors Panevėžyje irgi gali atsirasti kosmonautų. Jeigu jau Leliukas renkamas, tai Gema tuo labiau. 😀 Bet gera juoko dozė nuo ryto. 😀

Atsakyti
Antanas steigėjas 2016-01-12 20:12 at 20:12

Ir vėl apie asmenis kalbate, ne apie tikslą – ką gero padaryti. Esmė tokia: Lietuvoje skurstančių žmonių dvasingais tekstais ir tikslais nepamaitinsite. Laikas valdančiuosius, kurie plėšia ir dar rauda, kad mokesčiaI Lietuvoje mažyyyčiai, o skolintis BŪŪŪTINA, patraukti į šalį. Reikalingi specialistai, gebantys visą šį blūdą sutvarkyti, ne Gema, Leliukas ar Antanas.

Atsakyti
Sigis 2016-01-12 21:50 at 21:50

Gal ir žinomi, bet kažin ar ne politikai..

Atsakyti
as 2016-01-13 15:47 at 15:47

Verkslenti mes visi priprate. Net tuomet, kai kazkas kazka bando daryti. Tuomet tiesiog yra vel naujas pagrindas verkslenti ar pasijuokti is zmoniu. Tai ko noreti is tokios tautos? Vienas kitas tik pasidziaugia, kad gal bent sie prades ukiskiau elgtis su lietuvai ir jos gyventojais. Susimastykit…

Atsakyti
as 2016-01-13 15:50 at 15:50

Labai tikiuosi, kad eiline nauja partija nebus eiline darbu prasme. Pagal pavardes, galima kazko tiketis. Taigi, sveikinimai Gemai ir Nijolei!

Atsakyti
Antanas Andziulis 2016-01-13 20:47 at 20:47

Štai geriausias komentaras, kurį pavyko aptikti:

“O man patinka:
Pirma – į savo veiklos smaigalį jie iškėlė ne filosofines abstrakcijas, kurios daugumai rinkėjų neįdomios, o REALIĄ ir vieną svarbiausių problemų.
Antra – jie nežaidė visokiais niekam neįdomiais pareiškimais, pranešimais ir panašiai, o visų pirma padarė rimtą darbą – subūrė 2600 žmonių ir tik tada išėjo į viešumą.
Jei jie sugebės savo idėją protingai detalizuoti ir neleis jos užgožti pliurpalais dėl trečiaeilių problemų, taip pat jei susitvarkys su vadybos problemomis, gali gautis rimtas reikalas.
Bet kokiu atveju pirmieji žingsniai padaryti gera kryptimi.”

Atsakyti
Jonas 2016-01-13 21:22 at 21:22

Esu vienas iš 2600 steigėjų.
Sutinku, kad partijos pavadinimas yra iššaukiantis. Tačiau pripažinkime, kad jis atsiliepia į žymių ekonomistų- finansininkų skelbiamas mintis,- viena pagrindinių priemonių mažinti skurdą bei atotrūkį tarp turtingųjų ir vargšų yra NEAPMOKESTINAMŲJŲ PAJAMŲ DIDINIMAS!

Po 1994 metų Seimo priimtų sprendimų nebeliko Lietuvoje žemutinio savivaldos lygmens (koks yra Lenkijoje, Vengrijoje ir kitose Europos demokratinėse valstybėse). Pas mus nebėra tikrosios savivaldos! Būtina grįžti prie tarpukario valsčių (į tai buvo einama iki 1994 m.).

Kokia turėtų būti tikroji savivalda?
Apibendrintai kalbant savivalda turėtų būti tokia, kad visi piliečiai galėtų oriai ir veiksmingai tvarkyti savo gyvenamosios vietos ūkinius reikalus. Be to piliečiams turi būti sudaryta galimybė dalyvauti ir visos valstybės reikalų tvarkymo procese. Piliečiams būtinos priemonės, kurių dėka jie aktyviai kontroliuotų savo išrinktuosius atstovus.

Norint, kad Lietuvoje būtų tikroji savivalda, turėtų būti įstatymiškai įteisinti tokie konkretūs dalykai:

1) ūkiškai nepriklausoma savivalda seniūnijose (tokia, kaip dabar Lenkijos „gminoje“,- liet. valsčiuje);
2) seniūnijų tarybų rinkimai kartu renkant seniūnus (taip yra Lenkijoje, pvz., Punsko valsčiuje);
3) atsižvelgiant į Lietuvos politikų „išradimą“ (seniūnijų teritorijos padalinimą į seniūnaitijas), turi būti įteisinti ir seniūnaitijų tarybų rinkimai kartu renkant seniūnaičius;
4) tik vienmandatinė – teritorinė rinkimų sistema visuose atstovavimo lygių rinkimuose (gana sąrašų!);
5) išrinktųjų atstovų (visuose lygiuose!) privalomas atsiskaitymas juos rinkusiems rinkėjams;
6) rinkėjų teisė bet kada atšaukti išrinktuosius atstovus, jeigu atstovai blogai atstovauja rinkėjus, ir į atšauktųjų vietą išsirinkti kitus.

Akivaizdu, kad aukščiau įvardintus uždavinius išspręsti neįmanoma per trumpą laiką, bet sieksime, kad naujosios partijos išplėstinėje programoje paminėtosios nuostatos atsirastų (pradžioje – kaip strateginiai tikslai).

Atsakyti
Staska 2016-01-13 22:50 at 22:50

Nauja partija “Neapmokestinamųjų Pajamų didinimas” išaugs į naują jėgą Lietuvoje, kuri per rinkimus nušluos “sistemines” partijas – socdemus (LSDP) ir konservatorius (TS-LKD), aš jau nekalbu apie promaskvietiškas populistines runkelių ir bambalinių partijas, kurioms vadovauja “prezidentas” Paksas ir perbėgėlis Mazūronis. Šita nauja partija Lietuvą padarys civilizuota Europos valstybe, o ne kaip dabar yra, kai Lietuva labiau panaši į kokią nors Nigeriją ar Boliviją.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Premjerė: parlamentas yra renkamas, ne samdomas, todėl atostogos atrodytų keistai

confident-noyce

Nuo 2022 metų algos bus mokamos tik pavedimu

confident-noyce

Seimui pateikti du tiesioginių merų rinkimų variantai: valdančiųjų ir opozicijos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau