Nauji koronaviruso atvejai – užsieniečių centre, du nauji židiniai registruoti Kelmėje

AutoriusAustėja Masiokaitė-Liubinienė (bns)Fotobns

Iš 139 per praėjusią parą patvirtintų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų 99 asmenys užsikrėtė po kontakto su žinomais sergančiaisiais, 37 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos, trys atvejai – įvežtiniai, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Su protrūkiais siejama 60 iš atvejų, kurių aplinkybės žinomos: naujas židinys fiksuojamas Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, du nauji židiniai atsirado Kelmėje, vienas jų – socialinės globos įstaigoje. Nauji židiniai registruoti ir Vilniaus bei Klaipėdos mokymo įstaigose.

51 naujas atvejis registruotas Vilniaus apskrityje, 41 – Kauno, 30 – Šiaulių, šeši – Klaipėdos, keturi – Tauragės, trys – Marijampolės, po du – Telšių ir Panevėžio apskrityse.

Įvežtiniai atvejai registruoti iš Ukrainos, Ispanijos ir Uzbekistano.

Kelmėje – du nauji ligos židiniai

Kelmės rajone registruoti du nauji koronaviruso židiniai: penki atvejai siejami su Liolių socialinės globos namais – visi asmenys yra globotiniai, tirti profilaktiškai. Iš viso registruoti šeši infekcijos atvejai, visi – globotiniams.

Dar trys atvejai siejami su Kelmės pirminės sveikatos priežiūros centro Kražių ambulatorija. Visi trys asmenys yra darbuotojai, kuriems infekcija nustatyta profilaktinio patikrinimo metu.

Trys nauji koronaviruso atvejai yra susiję su LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyriumi, tai antriniai atvejai. Iš viso patvirtinti 25 susiję atvejai: 15 darbuotojų, trys pacientai ir septyni antriniai atvejai.

Kuršėnų ligoninėje registruoti septyni nauji COVID-19 atvejai, iš kurių keturi – ligoniams ir trys darbuotojams. Iš viso židinyje registruotas 31 atvejis: dešimčiai darbuotojų, 21-am pacientui.

Du nauji atvejai siejami su protrūkiu Šiaulių Respublikinėje ligoninėje, abu asmenys yra darbuotojai. Iš viso susiję 75 atvejai: 28 darbuotojai, 24 pacientai ir 23 antriniai atvejai.

Vienas koronaviruso atvejis susijęs su Plungės savivaldybės ligonine, iš viso šiuo metu registruoti šeši susiję atvejai, visi jie – tarp darbuotojų.

Dar vienas koronaviruso atvejis siejamas su protrūkiu Rokiškio psichiatrijos ligoninėje. Asmuo yra darbuotojas. Iš viso registruoti trys susiję COVID-19 atvejai.

Vienas naujas atvejis siejamas su protrūkiu Raseinių ligoninėje, kur iš viso registruoti 33 susiję atvejai.

Nauji židiniai – Klaipėdos mokymo centre, Vilniaus mokykloje

Klaipėdos apskrityje fiksuotas naujas protrūkis: koronavirusinė infekcija patvirtinta Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro mokiniui. Iš viso šiuo metu registruoti du susiję atvejai.

Vilniuje registruotas naujas protrūkis, siejamas su Martyno Mažvydo progimnazija – COVID-19 patvirtinta mokytojui. Iš viso fiksuoti du susiję atvejai.

Trys atvejai yra siejami su protrūkiu Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje, užsikrėtė du mokytojai ir mokinys. Šiuo metu iš viso registruota 20 susijusių koronaviruso atvejų.

Vienas naujas atvejis siejamas su protrūkiu Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje, kur užsikrėtė mokinys. Iš viso registruoti šeši susiję atvejai.

Penki atvejai Kauno apskrityje yra susiję su protrūkiu KTU Vaižganto progimnazijoje: užsikrėtė du mokiniai, du mokytojai, taip pat registruotas antrinis atvejis. Iš viso patvirtina 13 su šiuo židiniu susijusių atvejų.

Taip pat toliau fiksuojami atvejai, siejami su Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centru: praėjusią parą patvirtintas vienas antrinis atvejis, o iš viso registruota 18 susijusių koronaviruso atvejų.

Dar vienas atvejis, registruotas Šiauliuose, siejamas su protrūkiu „Spindulio“ ugdymo centre. Asmuo yra darbuotojas. Iš viso registruoti devyni susiję atvejai.

Naujas protrūkis – Užsieniečių registracijos centre

Naujas ligos protrūkis registruotas Pabradėje veikiančiame Užsieniečių registracijos centre. Per praėjusią parą COVID-19 nustatytas keturiems užsieniečiams.

Du atvejai, registruoti Vilniaus apskrityje, yra siejami su protrūkiu tarp ledo ritulininkų. Iš viso bendrai registruoti 46 susiję atvejai.

Taip pat du infekcijos atvejai Vilniuje siejami su sveikatingumo klubu „Alfa steps“, tai antriniai atvejai. Iš viso iki šiol registruoti 34 susiję COVID-19 atvejai.

Dar trys nauji atvejai siejami su Ringaudų (Tabariškių laidojimo namų) šarvojimo salėje vykusiais šermenimis. Vienas iš tų trijų atvejų registruotas Vilniuje, du – Kauno apskrityje.  Šiuo metu patvirtinta 16 susijusių koronaviruso atvejų.

Du atvejai siejami su protrūkiu „Swedbank“ banko Raseinių padalinyje. Vienas asmuo yra darbuotojas, kitas atvejis – antrinis. Iš viso su šiuo protrūkiu yra susiję keturi atvejai.

Du nauji atvejai siejami su Raseinių rajone veikiančia įmone „Auga“, kur viso registruoti šeši koronaviruso atvejai.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 6505 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 3461 asmenys, 2903 – pasveiko.

Nuo koronaviruso mirė 109 užsikrėtusieji, dar 32 sirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dar 8 šalies savivaldybėms gali grėsti karantinas

confident-noyce

Gydymo įstaigoms pervesta 13 mln. eurų apmokėti dėl COVID-19 patirtas išlaidas

confident-noyce

Svarbiausi penktadienio įvykiai: koronaviruso atvejų rekordas ir nauji ribojimai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau