Nauji aplinkosauginiai reikalavimai didins mokesčius

Nauji aplinkosauginiai reikalavimai didins mokesčius

Gintautas SUBAČIUS / Arno Mažylio nuotr.

Savo planuotą darbotvarkę pakeitęs Panevėžio miesto vicemeras Aleksas Varna skubėjo į Vilnių ir Aplinkos ministerijoje dalyvavo pasitarime, kuriame buvo svarstomas savivaldybių vaidmuo tvarkant atliekas.

Naujienų portalui JP A. Varna pripažino, kad vykdant Europos Sąjungos direktyvas, atliekų surinkimo ir tvarkymo mokestis augs, nes iki 2050-ųjų Lietuva yra įsipareigojusi, kad tik 20 proc. atliekų pateks į sąvartynus, o 80 proc. bus perdirbama.

Anot jo, nuo ateinančių metų liepos 1 d. įsigalios nauja Pakuočių ir atliekų tvarkymo įstatymo redakcija ir bus įteisintas dvinaris atliekų tvarkymo mokestis.

BIC

„Dabar gyventojai už atliekų surinkimą ir jų tvarkymą moka fiksuotą mokestį, tačiau ateityje jis bus dvinaris ir susidės iš pastoviosios ir kintamosios dalių. Kintamosios dalies dydis priklausys nuo to, kiek tų atliekų tam tikroje vietoje pateikiama. Dabar gi, vienas gyventojas per metus vidutiniškai pateikia 400 kg atliekų, tačiau iš esmės pas vieną iš jų susidaro gal 600 kg, o pas kitą – 100 kg atliekų, todėl lygiavos numatoma atsisakyti. Europoje galioja principas, o to paties siekiame ir mes, jog tas, kas daugiau teršia, turi daugiau ir mokėti“, – aiškino A. Varna.

Iš pradžių vicemeras pripažinęs, kad pastovioji dalis išliks ta pati, o kintamoji bus didinama tiems, kurie pateikia daugiau atliekų, tačiau po kelių minučių aiškino, kad mokesčiai vieniems didės, o kitiems gali net mažėti.

Vicemero A. Varnos žodžiais, dabar kaip tik derinama atliekų apskaitos surinkimo sistema ir bandoma ieškoti galimybių, kaip būtų galima kuo tiksliau apskaičiuoti atliekų srautus, kad būtų panaikintas lygiavos principas ir gyventojai mokėtų tik už savo išmestų šiukšlių kiekį.

Anot jo, naujasis įstatymas turėtų prisidėti ir prie prevencijos bei paskatintų žmones atliekas rūšiuoti.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.