4.5 C
Panevėžys
Pirmadienis, 20 rugsėjo, 2021

Naujausi GMP automobiliai pasieks šalies gydymo įstaigas

Pasirašytos naujų greitosios medicinos pagalbos automobilių, aprūpintų šiuolaikine medicinos įranga, įsigijimo sutartys. Automobilius Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įsigijo Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos priemonėmis skelbto atviro konkurso būdu. Artimiausiu metu automobiliai, kuriais bus teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos Lietuvos pacientams, jau iškeliaus į įvairius šalies rajonus ir miestus.

„24 vnt. A tipo greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilių pacientams transportuoti bus skirti Lietuvos tikslinių teritorijų rajono lygmes ligoninėms. O 37 naujausiai B tipo automobiliai išvažiuos į įvairiausias greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančias gydymo įstaigas: pirminius sveikatos priežiūros centrus, greitosios medicinos pagalbos centrus ir pan., – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Gedeminas Aleksonis. –  Tai šiuolaikiški, padidinto pravažumo automobiliai, atitinkantys visus specialistų ir pacientų poreikius“.

Greitosios medicinos pagalbos parką planuojama atnaujinti ir įsigyjant 11 C tipo GMP automobilių, kurie bus skirti pacientams tam tikrose teritorijose transportuoti į insultų gydymo centrus, traumų centrus, asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kuriose atliekama perkutaninė vainikinių arterijų intervencija, ir kitoms būtinoms GMP paslaugoms teikti.

„Labai svarbu, kad visas gyvybines funkcijas užtikrinančios aukštos kokybės medicinos pagalbos paslaugos žmonėms galės būti teikiamos visose, net atokiausiose šalies vietovėse, – pabrėžia krašto apsaugos ministras, pavaduojantis sveikatos apsaugos ministrą, Juozas Olekas. – Tačiau nemažiau svarbu, kad perkant GMP automobilius, mums pavyko sutaupyti apie 1,5 mln. Eurų. Juos planuojame panaudoti dar papildomų 40-ties A tipo GMP automobilių pirkimui. Nauji, greiti, aprūpinti šiuolaikine medicinos įranga GMP automobiliai – tai iškovotos lemtingos minutės ir išgelbėtos pacientų gyvybės“.

Pirmuosius GMP automobilius gydymo įstaigoms SAM perduos jau gruodžio mėnesį.

GMP automobiliai įsigyjami ir planuojami įsigyti įgyvendinant ES investicijų projektą „Greitosios medicinos pagalbos ir pacientų transportavimo paslaugų prieinamumo pagerinimas sveikatos netolygumais pasižyminčiuose Lietuvos rajonuose“. Bendra projekto vertė – 5 937 212 Eurų. Įstaigų, į kurias iškeliaus naujausios GMP mašinos, yra išvardytos Sveikatos netolygumų mažinimo Lietuvoje 2014–2023 metų veiksmų plane ir Greitosios medicinos pagalbos parko atnaujinimo 2015–2020 metų programoje:


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Siūloma greitosios medicinos pagalbos brigadas išplėsti nuo dviejų iki trijų asmenų

erikas

Tarp gydymo sistemos pertvarkų – greitosios medicinos pagalbos plėtra

erikas

Vietoje greitosios pagalbos numerių – medicininių konsultacijų linija

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau