E. Žukauskas: Dailės galerija taps patraukli tiek jaunimui, tiek vyresniesiems

14963572_1212095365480575_1398535099_o
Galerijos vadovu E. Žukauskas tapo laimėjęs rugsėjo mėnesį Panevėžio miesto savivaldybės surengtą konkursą.

Darbą pradėjo naujasis Panevėžio dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas. Naujasis vadovas, laimėjęs konkursą, vadovo poste pakeitė ilgametę galerijos direktorę Jolantą Lebednykienę. Praėjusią savaitę naująjį kultūros įstaigos vadovą kolektyvui pristatė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Galerijos vadovu E. Žukauskas tapo laimėjęs rugsėjo mėnesį Panevėžio miesto savivaldybės surengtą konkursą. Nuo pat Dailės galerijos įkūrimo 1990-aisiais, iki šių metų rugpjūčio jai vadovavo J. Lebednykienė.

„Matau daug galimybių realizuojant savo idėjas kartu su menininkais ir savivalda“, – naujienų portalui pasakojo E. Žukauskas.

Naujasis Panevėžio dailės galerijos vadovas prisipažino turįs daug naujų idėjų, kurias ketina įgyvendinti, tačiau kol kas viešai jų atskleisti nepanoro. E. Žukauskas teigė, kad turi tokių idėjų, kurias reikia kaip molį išminkyti, o svarbiausia, brandinti ir išdegti. Ir tik tada pateikti vertinti kitiems.

„Sieksiu ir tęstinumo. Keramikos simpoziumas Panevėžyje yra labai aukšto lygio, jį reikia garsinti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dailės galerijos ir Fotografijos galerijos ekspozicijų parodų atvėrimas platesnei auditorijai – taip pat vienas iš mano tikslų“, – toliau pasakojo E. Žukauskas.

14964076_1212095318813913_1355840943_o
E. Žukauskas puoselėja viltis pradėti bendradarbiauti su Panevėžio verslininkais, kuriant ir remiant įvairias parodas.

Pasak naujojo Dailės galerijos vadovo, bus siekiama įgyvendinti menininkų dirbtuvių idėją, kad atsivertų didesnės galimybės ne tik dailininkų kūrybai bei eksperimentams, bet ir Aukštaitijos regiono bendruomenės meninei edukacijai ir saviraiškai.

E. Žukauskas puoselėja viltis pradėti bendradarbiauti su Panevėžio verslininkais, kuriant ir remiant įvairias parodas. Viena iš E. Žukausko idėjų – bendradarbiauti su UAB „Glasremis“, tam, kad būtų galima sukurti bendras stiklo dirbinių parodas Panevėžyje.

„Norėčiau, kad Dailės galerija būtų stipri ne tik keramikos, bet ir stiklo dirbinių ekspozicijose“, – savo vizijomis dalijosi naujasis direktorius.

E. Žukauskas pasakojo, kad Dailės galerija įvairiais renginiais taip pat bandys pasiekti ir savo jaunesniąją auditoriją. „Nepamiršime ir savo vyresnių lankytojų. Dailės galerija taps atvira ir patraukli meno terpė, nepriklausomai nuo lankytojo amžiaus“, – sako vadovas.

14971113_1212095488813896_464075974_o
E. Žukauskas pasakojo, kad Dailės galerija įvairiais renginiais taip pat bandys pasiekti ir savo jaunesniąją auditoriją.

„Šiuo metu stengsimės puoselėti Aukštaitijos tapytojus. Turime daug nuostabių menininkų, kuriems reikia terpės atsiskleisti, o Panevėžio dailės galerija pats stambiausias dailę atstovaujantis centras visame Aukštaitijos regione “, – įsitikinęs E. Žukauskas.

Naujasis Panevėžio dailės galerijos direktorius pažada Panevėžiui ne vieną atsinaujinimą galerijoje, kuris pritrauks vis daugiau lankytojų, verslo atstovų. Galerija planuoja tapti atvira erdve panevėžiečiams.

„Jau dabar su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmais planuojame tradicinį jų kontaktų vakarą rengti čia – Dailės galerijoje. Taip skatinsime verslą ir meną bendradarbiauti“, – teigė E. Žukauskas.

Panevėžio dailės galerijos kolektyvas džiaugiasi naujuoju direktoriumi ir iš jo tikisi didelių darbų.

14923068_1212095452147233_1218508359_o
Panevėžio dailės galerijos kolektyvas džiaugiasi naujuoju direktoriumi ir iš jo tikisi didelių darbų.

„Naujasis direktorius Dailės galeriją pamatė visiškai kitaip. Manome, kad tai pagelbės kuriant naują įvaizdį, patrauklesnį tiek jaunimui, tiek jau senajam mūsų lankytojui. Buvusi vadovė labiau kuravo meninę sritį, naujasis direktorius turi stipresnę vadybinę pusę, kas yra itin svarbu“, – teigė Dailės galerijos kolektyvas.

E. Žukauskas studijavo tuomečiame Kauno politechnikos institute, Vilniaus universitete, Kauno technologijos universitete. Pastaruoju metu dėsto Panevėžio kolegijoje, 5 metus buvo jos direktorius. Taip pat dirbo Regioniniame etikos ir lyderiavimo institute direktoriaus pavaduotoju, DNB ir Lietuvos taupomojo banko Panevėžio skyriaus valdytoju, miesto mero pavaduotoju, beveik 8 metus – stiklo fabrike.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio dailės galerijos atnaujinimą įvertino Lietuvos pramonininkų konfederacija

confident-noyce

Panevėžio dailės patriarcho K. Naruševičiaus retrospektyvinė paroda „Esantis“

confident-noyce

Panevėžio dailės galerijos parodoje – prisiminimai iš 90-ųjų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau