Naujasis apaštališkasis nuncijus D. Grybauskaitei įteikė skiriamuosius raštus

Naujasis apaštališkasis nuncijus D. Grybauskaitei įteikė skiriamuosius raštus

BNS / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį priėmė Šventojo Sosto atstovo Lietuvoje Petaro Rajičiaus skiriamuosius raštus.

Naujasis apaštališkasis nuncijus taip pat perdavė popiežiaus Pranciškaus linkėjimus kadenciją baigiančiai šalies vadovei. Anot D. Grybauskaitės, su Šventuoju Sostu Lietuvos santykiai yra itin geri ir artimi.

„Šventasis Sostas visada aktyviai gina už laisvę kovojančias šalis ir pabrėžia tarptautinės teisės svarbą, todėl Lietuvą ir Šventąjį Sostą vienija pagalba tokioms šalims kaip Ukraina ir Sakartvelas, kurios priverstos daug jėgų skirti kovai su agresija ir jos padariniais“, – teigiama Prezidentūros pranešime.

BIC

Prezidentė su P. Rajičiumi aptarė Europos Sąjungos ir Vatikano puoselėjamas vertybes: taiką, demokratiją, žmogaus teises ir orumą.

Pasak šalies vadovės, Lietuva vertina Šventojo Sosto politiką padėti labiausiai kenčiantiems, skurstantiems žmonėms, pabėgėliams, taip pat remiant žmogaus teises, skatinant moterų įsitraukimą, kovojant su propaganda ir melu.

Taip pat D. Grybauskaitė teigė, kad pernai vykusį popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvos žmonės laiko vienu svarbiausių 2018-ųjų įvykiu.

„Susitikimas su Šventuoju Tėvu sustiprino Lietuvos žmonių tikėjimą ir suteikė naujų vidinių jėgų“, – rašoma pranešime.

Naujasis Vatikano atstovas į Vilnių atvyko antradienį.

Arkivyskupas P. Rajičius Lietuvoje yra dirbęs prieš du dešimtmečius, 1996–1998 metais jis ėjo nunciatūros Vilniuje patarėjo pareigas, pranešė Lietuvos vyskupų konferencija.

P. Rajičius nuncijumi taip pat yra dirbęs Angoloje, San Tomėje ir Principėje, Kuveite, Bachreine, Katare bei apaštaliniu delegatu Arabijos pusiasaliui, Jemene, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Nuncijus įprastai skiriamas ne tik Lietuvai, bet ir kitoms dviem Baltijos šalims. Jis reziduoja Vilniuje.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.