Naujas įrankis profesinių mokyklų ir verslo bendradarbiavimui

Rengdami mokinius darbo rinkai, nuolat keliame sau klausimą, kaip paruošti tinkamą specialistą darbo rinkai? Tuo pačiu suvokiame, jog šiandien pagrindinė profesinių mokyklų tikslinė grupė yra ne mokiniai, o darbdaviai/įmonės, kuriančios reikalingas darbo vietas.

Bendraudami su partneriais iš kitų ES šalių, identifikavome, jog praktinio mokymo metu mokiniai atlieka realias užduotis. Gal jų kuriami produktai/paslaugos gali būti reikalingi ir naudingi kitoms organizacijoms?

Tortas, vieno kąsnio sumuštiniai įmonės vakarėliui

Kirpėjų, manikiūrininkių, vizažistų paslaugos renginių metu

Valytojų paslaugos konkretiems darbams

Padavėjų ir barmenų paslaugos maitinimo įstaigoms

Reklaminių lankstinukų gamyba

Lininiai dovanų maišeliai ir t.t.

Galbūt tai galima pasiūlyti įmonėms? Bet kaip tai pasiūlyti?

Diskutuojant kilo idėja sukurti virtualią erdvę, kurioje profesinio mokymo įstaigos galėtų pristatyti, pasiūlyti mokinių kuriamus produktus ir paslaugas kitoms organizacijoms. Tuo tikslu buvo sukurta VET2B platforma (https://vet2b.eu/lt) – bendradarbiavimo įrankis profesinio mokymo įstaigoms ir įmonėms.

Profesinio mokymo įstaigos gali užsiregistruoti VET2B platformoje ir pateikti savo mokinių praktinio mokymo metu kuriamų paslaugų bei produktų sąrašą.

Nauda?

  • Rengiami konkurencingi rinkai specialistai;
  • galimybė mokymus pritaikyti rinkos poreikiams;
  • skatinamas mokinių kūrybiškumas;
  • reklama organizacijos vykdomai veiklai;
  • skatinamas konkurencingumas tarp profesinio mokymo įstaigų.

Verslo įmonės gali susipažinti su platformoje pateiktais produktų ir paslaugų pavyzdžiais ir tiesiogiai per platformą išsiųsti užklausą profesinei mokyklai. Neradus reikiamos paslaugos, galima palikti savo pageidavimą. Profesinė mokykla, galinti pasiūlyti tokias paslaugas, susieks su verslo įmone.

Nauda?

  • Galimybė sutaupyti įmonės lėšų;
  • skatinamas bendradarbiavimas su profesinio mokymo įstaigomis;
  • prisidedama prie būsimų kvalifikuotų darbuotojų „atėjimo“ į darbo rinką;
  • prisidedama pritaikant profesinio mokymo programas pagal verslo poreikius;
  • bendradarbiavimas su profesinėmis mokyklomis prisideda prie ĮSA (įmonių socialinės atsakomybės) principų įgyvendinimo.

Projekto tikslas sujungė šešias organizacijas, atstovaujančias privatų, švietimo ir ekonomikos sektorius penkiose Europos Sąjungos šalyse: koordinatorius Dobele Training centre (Latvija), Panevėžio darbo rinkos mokymo centras (Lietuva), ENGIM Piemonte (Italija), Bluebook s.r.l. (Italija), ASSOCIACAO UNIVERSIDADE EMPRESA PARA DESENVOLVIMENTO TECMINHO (Portugalija), INNEO – Studio Twórczego Rozwoju (Lenkija).

Profesinis mokymas verslui: inovatyvi verslo platforma profesiniam mokyme“ (angl. VET to Business: an innovative business platform for VET”, Nr. 2017-1- LV01-KA202-035482) projekto idėją ir strateginės partnerystės poreikį patvirtino Valstybinė švietimo plėtros agentūra Latvijoje ir projektas buvo finansuotas pagal Erasmus+“ KA2 Profesinio mokymo strateginės partnerystės programą.

Įveiklinkime profesinį mokymą kartu!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Per žiemos priėmimą į profesinio mokymo įstaigas šiemet priimta dvigubai daugiau stojančiųjų

confident-noyce

Profesiniam mokymui skirta papildomos 500 valstybės finansuojamų vietų

confident-noyce

Mokytis profesijos jau registravosi per 12 tūkst. stojančiųjų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau